Skocz do zawartości
Garf

Jaki telewizor 46 cali wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przymierzam się do wymiany telewizora na większy i bardzo proszę Was o pomoc w wyborze tego najlepszego! icon_surprised.gif

No to lecimy z odpowiedziami:

1. odległość od ekranu? 2,8 m
2. jak słońce świeci w pokoju? ze wschodu, po lewej stronie ekranu
3. Jak duży jest pokój: 17 m2 (3,3 m x 5,1 m)
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. jaki masz obecnie telewizor? Samsung 37B650
6. jakie programy najczęściej oglądasz? seriale, filmy, konsola, sport, przyrodnicze.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie, wieczór
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry, wyraźny
10. matryca błyszcząca czy matowa? błyszcząca
11. preferowana wielkość telewizora? 46-47 cali
12. preferowana marka? Sony
13. czego nie lubisz w telewizorach? pikseli, słabego dźwięku i kiepskiego kontrastu i kolorów
14. jakie urządzenia będą podłączone? kablówka, konsola PS3, dysk zewnętrzny, komputer
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% - filmy i seriale, 30% - PS3, 20% - kablówka
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost, rzadko pod lekkim kątem z boku do telewizora
17. czy ważne jest wifi ? nie, aczkolwiek byłoby miłym dodatkiem
18. czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie, albo sporadycznie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie lub sporadycznie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? nie, chociaż ciężko znaleźć dobry telewizor bez, więc traktuję jako zło konieczne
23. ma mieć slot na karty SD ? może mieć, ale przeżyję bez
24. ma mieć tuner DVB-S? niepotrzebny
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dekoder -HDMI - PS3 i komputer, USB - dysk zewnętrzny
26. ile programów HD? nie wiem dokładnie, ok.20-30
27. ma stać czy wisieć? ma stać na początek, potem wisieć na ścianie
28. Rozdzielczość: Full HD
29. Dvb-t: tak
30. Na czym najbardziej Ci zależy: przede wszystkim na jakości obrazu, czarnej czerni, niskim input lagu i dobrym dźwięku
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 4 - 6 godz.
32. Sugerowana cena ? do ok. 4 000 zł

Podsumowując:
Telewizor będę wykorzystywał przede wszystkim do oglądania filmów i seriali w jakości 720p i 1080p oraz do grania na Playstation 3, sporadycznie do oglądania kablówki. Przydałby się też dobry odtwarzać USB, by nie było problemu z obsługą różnych formatów i polskiej czcionki.
Zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu, nie potrzebuję w ogóle 3D czy SmartTV - jak pisałem powyżej traktuję je obojętnie, jako bonus, ale równie dobrze mogłoby ich w ogóle nie być.

Bardzo spodobał mi się Sony 50W829b lub 50W805b - myślę że spełniłby wszystkie moje potrzeby. Jednakże to 50 cali, które przy odległości 2,8 m, wg mojej oceny mogłyby za duże. Nie zależy mi, by telewizor był jak największy, po prostu chciałbym komfortowo oglądać filmy, grać na konsoli i czerpać z tego radochę.

Bardzo proszę i z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...