Skocz do zawartości
Kryptolog

TV multimedialny 42-55 cali

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? XXm2 - 33m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Xm - 2-7m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? X - 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - głównie na wprost, sporadycznie bokiem pod kątem 40-60o
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - aktualnie stać, po remoncie 'chyba' wisieć (nie ma konkretów)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - południe + wschód (tv na ścianie południowej)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? - Sharp Aquos LC-32D44E-BK
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - jak najlepszy system nagłośnienia, niski imput lag do gier fps (ale to nie wymóg), wifi, smart tv + opcjonalnie sterowanie głosem + pilot, okulary 3d (opcjonalnie jeśli możliwe)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? zwykły dekoder ntc, odtwarzacz br, 1080p z pc
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? pc, dekoder ntc, odtwarzacz br
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 0-7h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? zależnie od oglądającego - 30% czasu to to co jest w ramówce sieci, 50% sport, pozostałe 20% seriale i filmy w 1080p + sporadycznie gry. Ogólnie rzeczone 20% to faktyczny czas wykorzystania potencjału tv, reszta domowników nie zwraca uwagi czy to hd czy fullhd, ale dla mnie jakość ma znaczenie.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50% z rzeczonych 20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w ciągu dnia
17. Preferencje co do wielkości? 42 - 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? czas uruchomienia
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Sony + inni
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? dobrze by było - zawsze to coś nowego, brak predyspozycji co do akt/pas
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2800zł, ale jeżeli są propozycje na coś lepszego za nieco wyższą kwotę to chętnie je rozważę

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

W rzeczonym przedziale cen który sobie narzuciłem znalazłem model Samsung UE46F6500, ale mimo to chcę poznać opinię kogoś kto faktycznie ma wiedzę i chciałby mi doradzić. Swoje odpowiedzi starałem się jak najbardziej dopasować do stanu sytuacji więc jeżeli napisałem 'opcjonalnie' to dana funkcja/opcja/technolgia miło byłoby gdyby się pojawiła, ale nie jest to warunek konieczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...