Skocz do zawartości
siwyyy77

Dune Smart HD "nie łączy"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, sprzet Smart H1... Normalnie startuje, ekran startowy jest ale nie zawsze pojawia się menu, ew pojawia się po jakimś czasie, ew. Menu ma "zielony zafarb".

Raz tez puscilem film i było audio ale brak video.

Zmienialem różne firmware, łącznie z tymi sprzed ponad roku... Czyściłęm pamięć systemowa i wew. Reset do danych fabrycznych.

Niestety dalej loteria.

Dune podłączone mam do ampli Onkyo 507, a dalej do LCD Sony. Wszystko kablami HDMI

Jakieś rady?

Edytowane przez siwyyy77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalić urządzenie podłączając bezpośrednio pod TV bez zadnych dysków (i pamięci wewętrznej jeśli ją masz - to pendrive wpinany w płytę główną)... Jak będzie OK - podepnij jakiś napęd - ale inny niż do tej pory. Jak będzie OK - podepnij pod amplituner i znowu sprawdź.....i tak metodą prób i błędów staraj się eliminować przyczynę

jeśli w pierwszym podejściu problem pozostanie - masz uwaloną płytę główną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio do TV, na różnych kablach - przed zmianą kabla zawsze wyłączasz urządzenia.

Znajomy miał połowę ekranu za zielonym filtrem - wymienił kabel i wszystko (jakimś cudem) wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak odgrzeję temat...

Z dune na 99% wszystko OK, po bezpośrednim podłączeniu do TV wszystko OK, generalnie zresetowałem ampli do fabrycznych, poustawiałem na nowo i jak na razie OK, no prawie... jeden przypadek, że nie dostał sygnału

Ale podobny problem występuje z PS3 znaczy nie ma zafarbu, ale ampli nie podaje sygnału na TV, rzadko odpalam konsole dlatego teraz dopiero to powiązałem, po podłączeniu bezpośrednio do TV też problem znika.

Zmiany kabli nie pomagają.

Jedyne co mi przychodzi na myśl, to pewna zmiana wymuszona w konfiguracji...

Mianowicie, niespełna rok temu zrezygnowałem z dekodera UPC na rzecz kart CI+, telewizor nie ma kanału zwrotnego audio, więc musiałem połączyć ampli i TV optykiem.

Może to być powodem powyższych historii ?

Na razie będę podążał tym tropem, w przypadku kłopotów z dune HD ew PS3... tz odpinał optyk.

Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kondensatorów w bloku HDMI amplitunera ... to klasyczna bolączka starszych ONKYO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...