Skocz do zawartości
  • 0
baranskia

LG menu serwisowe do 42PC1RR

Pytanie

[font="Lucida Sans Unicode"][size=2]
Ahoj!
Jako nowicjusz w temacie, poproszę o wszelkie informacje na poniższe pytania:)

1. Co oznaczają i do czego służą poszczególne opcje w LG 42PC1RR?

[b]Tool Option
Area Option
Option 1
Option 2
Option 3
Option 4
System Control
Panel Control
Screen Control[/b]
Fan Control
[b]BlkLine Detector
Power-off History
Panel Control[/b]

2. W jaki sposób można skorygować osiągi tego panela wykorzystując menu serwisowe?
3. Czy taka amatorska korekta-poprawka jest bezpieczna i jak może wpłynąć na stan techniczny panela (w kontekście gwarancji producenta)?
4. Czy istnieje tu funkcja typu: reset = "przywróć domyślne ustawienia fabryczne"?

Z góry TXS!
B) baranskia
[/size][/font]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Aby moc cokolwiek powiedziec musialbys napisac co jest w srodku kazdej z opcji.
Ciezko zgadnac nie wiedzac co jest pod "Tool Option " dla przykladu.
Generalnie lepiej nic nie zmieniaj, jesli juz musisz to najpierw spisz na kartce ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='baranskia' post='24443' date='26.11.2006, 15:24 ']
[font="Lucida Sans Unicode"][size=2]
Ahoj!
Jako nowicjusz w temacie, poproszę o wszelkie informacje na poniższe pytania:)

1. Co oznaczają i do czego służą poszczególne opcje w LG 42PC1RR?

[b]Tool Option
Area Option
Option 1
Option 2
Option 3
Option 4
System Control
Panel Control
Screen Control[/b]
Fan Control
[b]BlkLine Detector
Power-off History
Panel Control[/b]

2. W jaki sposób można skorygować osiągi tego panela wykorzystując menu serwisowe?
3. Czy taka amatorska korekta-poprawka jest bezpieczna i jak może wpłynąć na stan techniczny panela (w kontekście gwarancji producenta)?
4. Czy istnieje tu funkcja typu: reset = "przywróć domyślne ustawienia fabryczne"?

Z góry TXS!
:) baranskia
[/size][/font]
[/quote]

Kilka opcji rozgryzlem w swoim LG42LC2R:

BlkLine Detector - to menu sluzy do ustawiania parametrow automatyki likwidowania czarnych pasow na gorze
i dole ekranu, mozna ustalic czas przelaczenia w full screen i powrot do pasow jesli przestana one wystepowac.
Mozna okreslic parametry po ktorych TV rozpozna ze to czarne pole nalezy wykasowac (cos jak procentowe wypelnienie
czernia).

W Panel Control mozna ustawiac sporo parametrow dla plazm, ktore dla nas LCDkowcow nie maja znaczenia.

Nie mam obok TV, ale pamietam, ze mozna tez konfigurowac co fizycznie z elektroniki jest zainstalowane
w srodu, np. 2 tunery, liczbe scartow, hdmi itd. Oczywiscie bez odpowiednich modulow i tak to nie zadziala.
Jest tez menu gdzie mozna ustawiac overscan 1%, 5%, 7% i dostep do ustawien po RS za pomoca PC.
Udalo mi sie tez wylaczyc diode od zasilania ;)
Jak dotre do domu to postaram sie wypisac to co udalo mi sie rozgryzc.
Najlepiej zrob sobie przed zmianami zdjecia wszystkich menusow :)
Warto byloby tez gdzies wystawic ustawienia z roznych TV. Ja swoje zrzutki moge gdzies
wrzucic, Tobie sugeruje to samo.

BTW: Ktora masz wersje softu?
Ja mam Cortez 3.15.

Pozdrawiam,
Pawel


[quote name='brunek' post='25176' date='29.11.2006, 13:15 ']
A jak wogle wejść w takie menu serwisowe,
[/quote]
Nalezy na kilka sekund wciskac menu na pilocie i TV.
Dodatkowe jest tez menu hotelowe, do ktorego wchodzi
sie przez ponowne wcisniecie menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='pawel_71' post='25186' date='29.11.2006, 14:02 ']Kilka opcji rozgryzlem w swoim LG42LC2R:

BlkLine Detector - to menu sluzy do ustawiania parametrow automatyki likwidowania czarnych pasow na gorze
i dole ekranu, mozna ustalic czas przelaczenia w full screen i powrot do pasow jesli przestana one wystepowac.
Mozna okreslic parametry po ktorych TV rozpozna ze to czarne pole nalezy wykasowac (cos jak procentowe wypelnienie
czernia).

W Panel Control mozna ustawiac sporo parametrow dla plazm, ktore dla nas LCDkowcow nie maja znaczenia.

Nie mam obok TV, ale pamietam, ze mozna tez konfigurowac co fizycznie z elektroniki jest zainstalowane
w srodu, np. 2 tunery, liczbe scartow, hdmi itd. Oczywiscie bez odpowiednich modulow i tak to nie zadziala.
Jest tez menu gdzie mozna ustawiac overscan 1%, 5%, 7% i dostep do ustawien po RS za pomoca PC.
Udalo mi sie tez wylaczyc diode od zasilania :)
Jak dotre do domu to postaram sie wypisac to co udalo mi sie rozgryzc.
Najlepiej zrob sobie przed zmianami zdjecia wszystkich menusow :)
Warto byloby tez gdzies wystawic ustawienia z roznych TV. Ja swoje zrzutki moge gdzies
wrzucic, Tobie sugeruje to samo.

BTW: Ktora masz wersje softu?
Ja mam Cortez 3.15.

Pozdrawiam,
Pawel
Nalezy na kilka sekund wciskac menu na pilocie i TV.
Dodatkowe jest tez menu hotelowe, do ktorego wchodzi
sie przez ponowne wcisniecie menu.[/quote]

do 'pawel_71' i innych :)B)

Wielkie Ci dzięk-You za Twe cenne informacje. ;)
Przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale nie śledzę forum na co dzień, a tylko od czasu do czasu....
Tym niemniej: Bardzo dziekuję za już a proszę o jeszcze...
i pozdrawiam świąteczno-noworocznie życząc większych dochodów i możliwości oraz spadku cen - zwłaszcza na sprzęt HD i audio! B)

Adam

+

[b][u]PS:[/u]
[b]Co do firmowego passcode'u to JA SIĘ NIE ORIENTUJĘ... a jeśli ktoś na forum zna go z LG to grzecznie prosimy o info, no, bądźcie altruistami a nie ego...
A w moim jest jakiś Cortez 3.09 - czy to źle czy dobrze i dlaczego?![/b]
:huh:

Edytowane przez baranskia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Cinematic' post='25182' date='29.11.2006, 13:48 ']Aby moc cokolwiek powiedziec musialbys napisac co jest w srodku kazdej z opcji.
Ciezko zgadnac nie wiedzac co jest pod "Tool Option " dla przykladu.
Generalnie lepiej nic nie zmieniaj, jesli juz musisz to najpierw spisz na kartce ustawienia.[/quote]

Ponowne AHOJ! :P
Wielkie Ci Dzięk-You za odzew i przepraszam, że odpisuję dopiero teraz (jestem raczej kandydatem na HD-maniaka a nie tymże, a na forum zaglądam nieregularnie, więc wybacz-Cież...)

Poniżej załączam szczegółowe rozwinięcie wszystkich opcji do których dotarłem poprzez menu serwisowe plazmy PDP LG 42PC1RR - wraz z ich wartościami początkowymi (taki mój "pamiętnik inaczej" ) :)

[b]
[u][i]FULL SERVICE MENU 4 PDP LG model 42PC1RR :[/i][/u] [i]by baranskia[/i]

MF-056L
Cortez Version: 3.09
Hudson Version: 3.02
Panel used: :) 5 hr (10.11.2006)

[u]Tool Option:[/u] 56

[u]Area Option:[/u] 17

[u]Option 1:[/u] 106

[u]Option 2:[/u] 2

[u]Option 3:[/u] 3

[u]Option 4:[/u] 4

[u]System Control:[/u] [list]
[*]System 4-SYS
[*]OverScan 5%
[*]OrbitPixel 2
[*]Orbit Step 2
[*]OrbitTime 120 sec
[*]Inv.Time 30 min
[*]RS-232Host PC
[*]BaudRate 9600 bps
[/list][u]Panel Control:[/u][list]
[*]AV/PC AV
[*]ISM Auto
[*]Gamma 0
[*]Pwr Save 75%
[*]Bright 63%
[*]Pnl. Lock Lock
[/list][u]Screen Control:[/u][list]
[*]H Start 144
[*]V Start 24
[*]Clock 864
[*]Reset > To Set
[*]TEXT FSP 0
[*]H Move Off
[/list][i]Fan Control:[/i] - [u]opcja nieaktywna, wyświetlana na szaro [/u], nie wiem jak ją uaktywnić? [domyślam się, że tutaj ustawiamy parametry wentylatorka...]

[u]BlkLine Detector:[/u][list]
[*]BlkLine Min. 10
[*]BlkLine Max. 70
[*]BlkLine Gap 20
[*]Full Time 8
[*]Original time 2
[/list][u]Power-off History:[/u][list]
[*]Last Pwr Remocon
------------------------
[*]Remocon 194
[*]Sleep Timer 2
[*]RS 232 0
[*]5V Monitor 0
[*]AC Detect 16
[*]Fan Alarm 0
[*]Off timer 25
[*]No Signal 4
[*]No Key 1
[/list][u]PVR Dowload:[/u][list]
[*]DVD version 3 _ 9
[*]Temperature 49
[*]Dowload option TV
[/list][/b]

[size=3][font="Verdana"][i][u]I bardzo proszę ponownie o rozkodowanie przez P.T. forumowiczów powyższych tajemniczych opisów. [/u][/i]
Innymi słowy: co, po co i dlaczego tak a nie inaczej jest ustawione fabrycznie oraz jak to BEZPIECZNIE MODYFIKOWAĆ z poziomu menu serwisowego tj. zoptymalizować te ustawienia, np.: [list]
[*]co zrobić, aby szarą barwę pasków bocznych (tych przy formatach innych niż 16:9) zmienić na czarną?
[*]jak zmienić poziom nasycenia czerni na większy, mniejszy?
[/list]Jeśli ktoś kompetentny coś konkretnego wie, to niech szybko odpowie - wszyscy zainteresowani czekaMY z niecierpliwością!
Pozdrawiam serdecznie i noworocznie każdego! :)
- - -
NTNR!
CzekaMY! [/font][/size]

Adam B.

Edytowane przez baranskia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam jestem nowy !!! bo szukam softu do tego TV mianowicie mam problem z dniami tygodnia jak ustawie właściwą datę to pisze mi że jest piątek a powinno czwartek zawsze o jeden dzień więcej. Sprawdzałem w menu serwisowym jak zmieniłem na inny język option 4 i area kode to np po angielsku było ok !! mam starszą wersję softu wiecie może jak wgrać nową lub naprawić datę.

Rafał Raffsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
chwilę pogrzebałem i znalazłem coś takiego.: 42PC1RR-ZL_IC900(Cortez)_V3.12_C053_40FFFF_061228.rar
a w nim dwa pliki 42PC1RR-ZL_IC900(Cortez)_V3.12_C053_40FFFF_061228MASTER.bin i 42PC1RR-ZL_IC900(Cortez)_V3.12_C053_40FFFF_061228DOWNOLAD.hex
Jest to nowy soft V3.12 ale jak to wgrać ????
raffsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='raffsa' post='50363' date='14.06.2007, 23:31 ']chwilę pogrzebałem i znalazłem coś takiego.: 42PC1RR-ZL_IC900(Cortez)_V3.12_C053_40FFFF_061228.rar
a w nim dwa pliki 42PC1RR-ZL_IC900(Cortez)_V3.12_C053_40FFFF_061228MASTER.bin i 42PC1RR-ZL_IC900(Cortez)_V3.12_C053_40FFFF_061228DOWNOLAD.hex
Jest to nowy soft V3.12 ale jak to wgrać ????
raffsa[/quote]

:P
Ja tam radzę: NIE EKSPERYMENTUJ, bo to za duże ryzyko!
lepiej pogadaj z Serwisem LG - a potem opisz nam efekty...
:)

PozdrawiamY oczekująco!

Adam B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam wszystkich

Ja znowu mam inny problem z nieszczesnym cortezem

Posiadam LG42LC3R z Cortez 3.18

Do tego podpieta PS3 poprzez HDMI na porcie HDMI/DVI
Wszystko swietnie obraz piekny ale obciete z gory i z dolu.
W menu/ekran/ustawienia reczne moge tylko go podniesc lub opuscic.
Pelne wartosci na plusie/minusie pieknie odslaniaja brakujace paski obrazu ale jak zmusic "to bydle" by zwezylo obraz?
Boje sie eksperymentowac w service menu wiec licze na kogos bardziej obeznanego.
Dodam ze problem wystepuje w trybach 4:3 i 16:9 oprocz nich dostepne sa tylko zoom1 i zoom2. Standard, specjal niedostepne wogule.
Przepraszam za brak polskich czcionek.
Pozdrawiam
Magik Edytowane przez Magik1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...