Skocz do zawartości
DmNQ

Hauppauge HD PVR 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam pytanie co do sprzętu Hauppauge. Chciałbym zakupić go z tej stronki

http://www.alternate.pl/Hauppauge/HD_PVR_2_Gaming_Edition/html/product/1041866/?

Chciałbym nagrywać programy HD z platformy NC+ , zauważyłem jednak ,że HD PVR 2 ma tylko wejścia HDMI. Moje pytanie brzmi czy do nagrywania programów z NC+ będzie odpowiedni tylko HD PVR 1, ponieważ on ma wejścia Componentowe? Czy wystarczy jakaś przejściówka do HD PVR 2 aby nagrywać programy z TV?

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko COMPONENT.

Aby nagrywać z HDMI potrzebny jest mocarny sprzęt (BlackMagic etc.) Wszystko zależy od kasiorki. :)

CHyba, że czegoś nie wiem - nie jestem na bieżąco. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam pełną świadomość ,że tylko po Componencie da radę. Jednak HD PVR 1 miał tylko wejścia Component, jego nowszy model ma jedynie wejścia HDMI , ale dołączona jest przejściówka dla PS3 która też ma zabezpieczenia HDCP , zatem mój ból głowy tkwi w tym , czy za pomocą tej przejściówki i w ogóle sprzętu HD PVR 2 da radę zgrać coś w HD z NC+ ;)

Więc dziwne jest to ze starszy model pozwalał na nagrywanie po Componencie a ten nowszy ma już tylko HDMI, chyba ze ta przejściówka od PS3 się nada, może ktoś się wypowiedzieć w tym temacie ? :) Da rade tym ustrojstwem w jakiś sposób zgrać z dekodera programy ? :)

Edytowane przez DmNQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że ludzie używają do zgrywania też karty prof revolution 7301, ktoś coś wie o tym rozwiązaniu? Co bedzie lepsze do nagrywania z NC+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD PVR 2 ma wejście Component, które jest ukryte pod nazwą AV. Do złącza AV podłącza się przejściówkę, która da nam pięć wejść chinch (Component + dźwięk stereo).

Nagrywanie po HDMI też będzie prawdopodobnie działać, ale trzeba się pozbyć HDCP przy pomocy splittera HDMI. Podobno Lenkeng LKV312 daje taki efekt. Będzie tylko problem z dźwiękiem bo splittery zwykle nie przepuszczają DD5.1. Ale zakładam, że dekoder NC+ można przestawić na PCM, wtedy wszystko będzie działać ok. Ewentualnie można odebrać dźwięk na wejściu optycznym.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najprościej mówiąc, Hauppauge PVR i PVR2 nadadzą się do zgrywania programów z NC+ ? Jeżeli macie jakieś lepsze pomysły to prosiłbym o pomoc. Jedyny sprzęt jaki znalazłem po długich poszukiwaniach w internecie to właśnie ten. Najbardziej zależy mi na zgrywaniu meczy NBA w HD z Canal Plus Sport. Hauppauge zda egzamin, czy może polecicie mi coś innego?

Dzięki za pomoc wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...