Skocz do zawartości
sniezynski

SONY STR DH 510 USTAWIENIA

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam taki oto zestaw tv Sony + amplituner sony str dh510 + dekoder upc+blueray bdps280+ ps4

Mam prawdopodobnie problem z ustawieniem ampli...mianowicie mam włączoną funkcję ctrl hdmi przez co włączając np. ps4, tv sam się przełącza w tryb konsoli bez potrzeby sięgania po pilot . podobnie jest z blue ray. Natomiast nie działa to już w drugą stronę....mianowicie nie wiem jak ustawić sprzęt żeby po wyłączeniu konsoli albo blue ray-a tv przechodził automatycznie na dekoder tv i odtwarzał telewizję. Teraz dzieje się tak że muszę pilotem od ampli. ręcznie przełączyć na tryb sat/tv żeby oglądać kablówkę. Nie jest to może wielki problem ale jak już mam cały sprzęt sony to chciałem żeby wszystko współgrało ze sobą. Dodam że zaraz po zakupie ps4 wszystko działało jak trzeba tzn po wyłączeniu konsoli tv sam się przestawiał na dekoder upc ...musiałem coś nagrzebać w ustawieniach ampli bo już się tak nie dzieje.

Podłączenie zestawu wygląda następująco :

konsola -hdmi do ampli

dekoder upc - hdmi + optyk do ampli

blue ray - hdmi do ampli

ampli - hdmi do tv

P.s Próbowałem różnych konfiguracji w/w podłączeń ale bez rezultatu

Na pilocie od ampli mam następujące możliwości przełączenia :

BD - pod tym przyciskiem mam blue ray

DVD - pod tym przyciskiem mam ps4

SAT/CATV - pod tym dekoder upc

TV

VIDEO

SA-CD

DMPORT

TUNER

Będę wdzięczny za jakieś pomysły jak to prawidłowo podłączyć albo ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...