Skocz do zawartości
sniezynski

Odtwarzacz mutlimedialny - opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupić odtwarzacz multimedialny ponieważ mój sony bdp s280 męczy się z odtwarzaniem mkv ( nie można przewijać filmu).
Znalazłem coś takiego :
http://allegro.pl/me...3787308891.html

Czy taki odtwarzacz "usb" jest dobry? czy lepiej zainwestować w odtwarzacz typu "dekoder" ? np. HiMedia HD910B
Co sądzicie o tym modelu z linku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci tylko na dobrym odtwarzaniu materiałów wideo ... dedykowany Media Player będzie zdecydowanie lepszy.

Jeśli chcesz mieć komputer do internetu, oglądania różnych tv online ... to Androidowy dongle.

Ten z linku jest dosyć drogi. I nie wiem jak z aktualnością firmware'ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci tylko na dobrym odtwarzaniu materiałów wideo ... dedykowany Media Player będzie zdecydowanie lepszy.

Jeśli chcesz mieć komputer do internetu, oglądania różnych tv online ... to Androidowy dongle.

Ten z linku jest dosyć drogi. I nie wiem jak z aktualnością firmware'ow.

Chcę go używać głównie do filmów ale do aplikacji androidowych również....Jeśli chodzi o dedykowany Media Player to jaki masz dokładnie na myśli??Z twojej odp. wnioskuje że odtwarzanie video na androidowym donglu jest gorsze tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dedykowany player odtworzy wszystko.

Androidowy dongle (w zależności od rodzaju) będzie miał problemy z: niektórymi kodekami, zbyt dużym bitrate'em, desynchronizacją A/V itd.

Polecane są Med8ver'y. Nie pytaj bo go nie mam. Po prostu ludzie chwalą.

Poczytaj sobie na forum odpowiedni temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tam jest tylko sam Android to uważaj on skaluje z 720p do 1080p, natywnie nie obsługuje FHD.

Z podobnym sprzętem jak HiMedia jest EGreat R6S pro a zdecydowanie tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u4c ma niedorobiony soft i wykrzacza się

z u4b ponoć nie ma aż takich problemów ale nie masz nieoficjalnych softów. Wgrywają ten z cs918 i ponoć działa.

Co do plików wideo nie ma różnicy czy rk3066 czy rk3188 i tak masz ograniczenie do 10 -14GB mkv na mx player pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za odp. w sprawie measy...jestem zupełnie laikiem w tym temacie więc chce dopytać...co masz na myśli że nie odtworzy większych plików niż 10-14 GB w MX player pro ?? to jest player dołączony do odtwarzacza ?? a drugie pytanie dot. softu...czy U4B jest stabilny czy trzeba go jakoś updateować ??I ostatnie pytanie ...myślisz że podłącze pod niego dysk zew. 2,5 cala tylko przez USB czy będe musial zakupić dysk 3,5 cala z z zasilaczem ??z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie są ograniczenia rk3066 i rk3188

Napisali ci wyżej o desynchronizacji i nie otwieraniu większych plików więc ci uściśliłem.

Dysk 2,5 cala 500mA działa dysk usb 3.0 full 900mA nie działa i kabel usb y i zasilacz konieczny. Dla dysków usb 2.0 i 3.0 nie ma też problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie są ograniczenia rk3066 i rk3188

Napisali ci wyżej o desynchronizacji i nie otwieraniu większych plików więc ci uściśliłem.

Dysk 2,5 cala 500mA działa dysk usb 3.0 full 900mA nie działa i kabel usb y i zasilacz konieczny. Dla dysków usb 2.0 i 3.0 nie ma też problemu.

czyli jak Cię dobrze zrozumiałem measy spokojnie zasili dysk zew. 2,5 cala o napięciu do 500 mA?? powyżej 500 potrzebne dodatkowe zasilanie tak ?? sorki że tak dopytuje ale kompletnie się na tym nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do filmów 1080p używam media playera. Mam akurat Patriot Box Office. Nie zdarzyło mi się żeby jakiegoś materiału nie odtworzył. Ma miejsce na dysk 2,5 cala w środku.

Generalnie do filmów (1920x1080 działa płynnie) , muzyki (FLAC, DD 5.1, DTS 5.1), zdjęć jest wystarczający, kopiowanie poprzez LAN lub USB.

Z wad to reakcja na pilota mogła by być szybsza (choć nie jest najgorzej), brak dodatkowych funkcji w oryginalnym sofcie, i po przetestowaniu alternatywnych softów (które mają dodatkowe funkcje), to tylko fabryczny działa jak należy.

Tyle ode mnie

Edytowane przez kanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że problem z odtwarzaczami opartymi na RK3188 wynika raczej z braku dopracowania firmware niż samego problemu sprzętowego. Ja sam mam Jesurun z bluetooth (odpowiednik T-R42 v1) i tak naprawdę szukałem dość długo odpowiedniego firmware, który by pociągnął mi wszystko co potrzebuję. I tak jak wcześniej dzieliłem się wiedzą dotyczącą Hyundai MBox oraz nawet modyfikowałem firmware by mieć wszystko dopracowane tak teraz pragnę się podzielić tym co sam odkryłem jakie daje możliwości mój player na firmware wasser`a 1.2.4 z OC kernelem:

- pełna obsługa dedykowanej wersji XBMC (modyfikacja Gotham Minx) mówię tu o: filmach 1080p (największy gabaryt to ponad 20 GB), polskie wtyczki weeb.tv z HD, mrknow (alekino coś szwankuje), filmweb ale nie smutno itp. itd.

- możliwość grania w gry i wcale nie przełączam się na 720p tylko wszystko jedzie na 1080p.

- pełna obsługa sieci, jak do tej pory zero resetów, obciążenie przy startowym uruchomieniu na XBMC wyglądało ok. 16% obciążenia procesorów i ok 25% użycia pamięci.

Po długich bojach odpalił też mój kompan z innego forum K-R42 tn-bx09_V2.1 na Kitkat od wassera i też jest zadowolony - to mnie jeszcze bardziej skłania do wygłoszenia hipotezy: powiedz jaki masz firmware a ja powiem ci co możesz na nim osiągnąć.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jest oficjalne wsparcie XBMC - nie testowałem i nie mam znajomych którzy mają ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo wyczytałem i zacząłem się interesować playerem na takim procesorze...

Tylko teraz rodzi się pytanie: jeśli jest już soft na RK3188T, który odtwarza poprzez XBMC pliki 1080p to czy jest sens kupować coś na Amlogic'u?

Tym bardziej, że za cenę RK3188T 2GB/8GB dostanę AMLogic'a 1GB/8GB?? Zawsze to "trochę" więcej RAMu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz nie wiem czy RK3188T czy ten Amlogic....

Na tego pierwszego jest sporo softu... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z dźwiękiem w playerach na rk? Przepuścić DTS itp?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...