Skocz do zawartości
meriox

AmLogic oficjalnie wsparcie XBMC 13

Rekomendowane odpowiedzi

W jakich playerach obecnych na rynku są procesory AmLogic?

I jak dekodowanie sprzętowe wyglada w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. MyGica ATV1200

2. G-Box Midnight MX2, oraz jego klony np. MX Box (IPTV18PRO). Ważne aby był na płytce g18ref.

3. JynxBox

4. Bluetimes MX5

... i wiele, wiele innych.

Dekodowanie sprzętowe wygląda tak, że nie masz problemów z XBMC. Wyświetlane materiały odtwarzane są płynnie bez desynchronizacji z dźwiękiem. Nic się nie wiesza, nie przycina.

W playerkach opartych na RockChipie różnie z tym bywa. Weź pod uwagę informację z tematu - Amlogic ma oficjalne wsparcie XBMC.

Edytowane przez meriox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy próbował ktoś max plik wideo na atv ?

Np taki 25GB blu ray.

Albo rmvb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od niedawna mam MX Box'a (g18ref).

Plik który najwięcej ważył miał ok 12GB mkv. Działał bez problemu.

Większych nie testowałem bo nie ściągam tak dużych plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym wyróżnia się Ouya na tle setek chińskich klonów?

Padem? Na który podobno prawie nic nie chodzi ...

Wszystkie portale w sieci trąbią, że Ouya to jeden z największych niewypałów minionego roku.

Nie wiem, bo nie mam ... ale ziarno niepewności zasiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale skoro ty proponujesz jakiś chiński wynalazek za 99usd (ma dvb-t i fajny pilot to jego zaleta)

a z drugiej strony za podobną kasę możesz mieć mniej chiński wynalazek Ouya (dodatkowo z padem i chyba dużo lepszym cpu/gpu) i też suportem dla xbmc to chyba Ouya nie jest taka zła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas myslalem ze geniatech atv1220 to jest praktycznie to samo co atv1200 ktory tylko nia posiada tunera dvb-t. A tu jednak nie. Atv1220 poza tym ze dostal tuner dvb-t to nie ma zadnego cyfrowego wyjscia audio. Alternatywa dla atv1220 moze byc atv1200 + T119 :

http://www.aliexpress.com/store/product/DHL-Shipping-Geniatech-Mygica-ATV1200-Enjoy-TV-Android-4-1-Amlogic-8726-MX-Dual-Core/611727_709770328.html

http://www.aliexpress.com/store/product/GENIATECH-Mygica-T119-Mini-HDTV-DVB-T-USB-TV-Stick-Dongle-TV-Tuner-Receiver-Record-Support/616485_699097757.html

Edytowane przez Matiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale skoro ty proponujesz jakiś chiński wynalazek za 99usd (ma dvb-t i fajny pilot to jego zaleta)

a z drugiej strony za podobną kasę możesz mieć mniej chiński wynalazek Ouya (dodatkowo z padem i chyba dużo lepszym cpu/gpu) i też suportem dla xbmc to chyba Ouya nie jest taka zła?

Duże lepszy CPU/GPU ok ... tylko problem jest taki, że może z 1% gier jest pod niego optymalizowane. Większość rynku mobilnego to Mali400 i pod to robi się gry.

Ouya zebrała straszne baty za optymalizację swojego Androida. Chodził bardzo źle.

Nie wiem jak jest teraz, czy wydali jakieś łatki, czy w końcu to poprawili Nie śledzę specjalnie tematu.

W każdym razie jakoś szału na Ouya nie ma. Więc każdy może sobie wysnuć swoje wnioski.

A te chińskie wynalazki można kupić taniej.

Za 75$ masz z tunerem DVB-T. Za 50-60$ goły.

Nie namawiam. Po prostu wskazuję alternatywę.

Matix ... cyfrowe wyjście audio to HDMI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy passtrought 5.1 optycznego i tak nie używasz. Bo musiał byś tym optykiem wędrować między urządzeniami a amplitunerem.

Sygnał 5.1 leci po hdmi do tv.

Tak samo z dekodera polsatu np 5.1 biegnie hdmi do tv.

I wówczas z wszystkich urządzeń z tv leci najczęściej optykiem do amplitunera.

Ewentualnie w nowszych kinach z tv do amplitunera hdmi a nie optykiem i tak.

Gdybyś wpioł amplituner optykiem do boxa ok masz dźwięk androida ale nie masz z tv czy z dvd czy tam z polsatu.

Czincze do wierzy czy jakichś głośników ma. Więc aż nadto.

Jedynie w tego typu boxach brakuje coaxiala żeby podpiąć głośniki typu komputerowego logitech 5.1 itd. No ale na to się nic nie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fantom - jakimś trafem mam Quya i powiem szczerze, że z wszystkiego co miałem na andku to XBMC na tej puszcze chodzi najlepiej. Nie jest to co prawda HTCP, jednak coraz bliżej perfekcji.

Jak masz ochotę się pobawić to u mnie się puki co kurzy , mogę Ci udostępnić do testów :) jak coś to wal na PM

p.s. Mam też odroid-U2, ale on chodzi dużo gorzej niż ouya.

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homman, w Mx Boxie (g18ref) jest coaxial i świetnie współpracuje z Logitech Z-5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Ouya można zarejestrować bez podawania karty kredytowej?

ktoś może wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te androidowe "pódełeczka" potrafią wypóscić dzwiek HD w RAW do ampli po HDMI albo chociaż core? i czy nie ma żadnych problemów z podpięciem dysku 2,5 cala zasilanego z usb?

Edytowane przez Wicked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wicked, nie mam ampli tak że nie jestem w stanie Ci tego sprawdzić.

DTS / AC3 normalnie wychodzi przez coax. Nie mam urządzenia przez które mógłbym sprawdzić w jakiej postaci wychodzi po hdmi.

Porty usb spokojnie radzą sobie z zasilaniem dysków. Podpinałem WD 250GB i Samsunga 640GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Ouya można zarejestrować bez podawania karty kredytowej?

ktoś może wie?

Tak i nie :) Ja zrobiłem tak, że podałem nr starej karty, a w dodatku zmieniłem ostatnią cyfrę.

Czy te androidowe "pódełeczka" potrafią wypóscić dzwiek HD w RAW do ampli po HDMI albo chociaż core? i czy nie ma żadnych problemów z podpięciem dysku 2,5 cala zasilanego z usb?

Jeśli chodzi o OUYA to niestety nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś miał do czynienia z czymś takim? http://vidon.me/vidon_xbmc.htm chwalą się obsługa menu blu-ray ale nigdzie nie mogę się doczytać czy dotyczy to tylko menu lite czy może jednak sami skompilowali xbmc z libbluray i działa menu bd-j?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś miał do czynienia z czymś takim? http://vidon.me/vidon_xbmc.htm chwalą się obsługa menu blu-ray ale nigdzie nie mogę się doczytać czy dotyczy to tylko menu lite czy może jednak sami skompilowali xbmc z libbluray i działa menu bd-j?

Sądząc po specyfikacji:

http://vidon.me/android_blu_ray_box.htm#specifications

to albo mają bardzo zdolnych informatyków ... albo bardzo 'kreatywny' marketing :)

Stawiał bym na to drugie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam klona droid stick a2 ( taki ATV120 ) i nie wiem, jakiego bym nowszego lub najnowszego builda xbmc zainstalował to mam przesuniete audio w stosunku do video - nie oglądam filmów tylko strumienie z weeb tv.Obraz jak żyleta dzięki sprzętowemu h/w ale dzwięk jest przesunięty.

Może podacie mi jakich używacie buildów, może znajdę taki który będzie poprawnie działać z moim stickem - to na pewno nie jest problem z hardwarem ( AMLogic AML-8726-MX ) tylko z softem. Andek to 4.1.2 z jajkiem 3.0.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po specyfikacji:

http://vidon.me/android_blu_ray_box.htm#specifications

to albo mają bardzo zdolnych informatyków ... albo bardzo 'kreatywny' marketing :)

Stawiał bym na to drugie ;)

hmm to samo info i możliwość zakupu pojawiła się na stronie DVDFab ( http://www.dvdfab.com/android-blu-ray-box.htm ) ale w necie mało co jest o tym boxie. Jedyne to jeszcze http://www.avsforum.com/t/1500740/official-vidon-me-av200-android-blu-ray-box-thread tu pojawia się wzmianka: A few days ago I tested a 'full-disc' .ISO file back-up of Cloud Atlas. Menu navigation worked perfectly...

Na razie za wcześnie na ryzyko zakupu za $239, zobaczymy co z tego wyjdzie jak zaczną się pojawiać opinie innych użytkowników.

Edytowane przez Wicked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele playerów ma nawigację po menu BR ... tyle, że uproszczoną ... a to piszą nieliczni.

Ale może się mylę i jest to naprawdę pierwszy tak dopracowany player.

Kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...