Skocz do zawartości
Logan13

Problem z podłączeniem laptopa do LG 32LT75 przez HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam problem z podłączeniem laptopa do telewizora LG 32LT75. TV wyprodukowany w 02.2008. Problem polega na tym, że po połączeniu dwóch urządzeń kablem HDMI, w obu urządzeniach nic się nie dzieje, tzn w menedżerze urządzeń w windowsie komputer nie wykrywa drugiego ekranu, a TV po wybraniu źródła obrazu z HDMI zachowuje się tak, jakbym tego kabla w ogóle nie podłączył.

Sprawa jest jeszcze ciekawsza, ponieważ wszystkie urządzenia działają prawidłowo, tzn TV widzi inne urządzenia (np aparat), a laptopa podłączałem do innego TV LG i również wszystko jest OK. Przed laptopem, do TV był podłączony PC i również nie było problemu.

Czynności, które już wykonałem to:
- wymiana kabla HDMI - bez efektu

- podłączenie innego laptopa - efekt taki sam(!), czyli TV nie reaguje

- podłączenie mojego laptopa do innego TV przez HDMI - wszystko działa poprawnie

- aktualizacja sterowników w laptopie - bez zmian

- podłączenie innego urządzenia przez HDMI (aparat cyfrowy) - działa poprawnie

W laptopach, które podłączałem są karty graficzne różnych producentów (nVidia i Radeon), więc to raczej nie ich wina.

Teraz nie wiem co dalej robić... Ostatnia myśl, jaka przychodzi mi do głowy, to aktualizacja oprogramowania w TV. Problem w tym, że nie ma w nim ani gniazda USB, ani możliwości podłączenia kabla LAN, więc nie mam pojęcia, czy w ogóle jest taka możliwość.

Ma ktoś z Was jakiś pomysł, co można jeszcze zdziałać, żeby połączyć urządzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:

1. Wszystkie urządzenia wyłącz.

2. Połącz laptopa z TV kablem HDMI.

3. Włącz TV i ustaw na wejście, do którego podłączony jest laptop.

4. Włącz laptopa.

5. Obserwuj czy przy włączaniu się laptopa (ładowanie BIOS, później windowsa) pojawia się jakiś obraz na TV.

Jeśli w trakcie włączania laptopa pojawiał się obraz na TV, a po załadowaniu windowsa i zalogowaniu nie ma obrazu na TV, sprawdź czy przez Windows Update (Wyświetl historię aktualizacji) nie ściągnął się przypadkiem sterownik o nazwie podobnej do "NVIDIA Graphics Adapter WDDM...".

Ja przez ten francowaty sterownik nie mogłem w ogóle wypuścić obrazu do ampli. Pomógł format i ponowna instalacja systemu. (Zakładam, że chodzi o windows 7.)

Ewentualnie, choć pewnie to sprawdziłeś, po włączeniu laptopa i zalogowaniu: prawym na pulpicie -> Rozdzielczość ekranu, jeżeli są dwa "wyświetlacze", ale jeden szary, trzeba go dołączyć.

edit:

Przyszło mi jeszcze coś na myśl. Czy wejścia w TV są opisane jakoś? Może tylko jedno wejście jest przeznaczone do współpracy z komputerem i trzeba je odpowiednio połączyć.

Edytowane przez misiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Niestety podany przez Ciebie sposób nie zadziałał, tzn połączyłem dwa wyłączone urządzenia, ale nawet w trakcie ładowania systemu na TV wyświetlał się komunikat "brak urządzenia".

Zapomniałem napisać - tak, wszystko opiera się o windows 7

Nic co ma w nazwie nVidia nie zostało zainstalowane na komputerze (mam kartę Radeona), dodatkowo przeszukałem system. Jakieś pół miesiąca temu robiłem format i wgrywałem wszystko od nowa. Przed formatem sytuacja była identyczna.

Wejścia są opisane tylko nazwami gniazd.

Nie dopisałem jeszcze, że telewizor widzi laptopa, gdy jest podłączony kablem RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze znalazłem Twój TV w sieci, ale masz dwa gniazda HDMI. Jedno jest opisane w instrukcji "HDMI/DVI 1" i tu należałoby podłączyć komputer. Być może tylko jedno wejście HDMI jest przystosowane do współpracy z komputerem.

i3nCuI5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiaczek wcześniej wykonałem czynności z Twojego pierwszego posta dwa razy dla obu gniazd HDMI i za każdym razem efekt był taki sam, czyli brak połączenia między komputerem a telewizorem.

PS przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale nie miałem ostatnio dostępu do internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej mi nie przychodzi do głowy. :( Może format... Ale nie ma pewności, że to coś da. Przykro mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format również był robiony oraz sprawdzałem różne wersje sterownika. Raczej wina jest telewizora. To co mi jeszcze przyszło do głowy, to aktualizacja oprogramowania w TV. Tylko, czy to jest do zrobienia w domowych warunkach i czy w ogóle jest taka możliwość w przypadku tego telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona supportowa LG milczy o updatach firmware podobnie jak instrukcja, więc pewnie się nie da zrobić tego samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...