Skocz do zawartości
depe

Robbie Williams - Live At Knebworth

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu płakać się chce..

Jak można było tak s*pier*dolić tak fantastyczny koncert???

W dodatku jest to '10th Anniversary Edition' czyli specjalne jubileuszowe wydanie.

Bardzo sie cieszyłem, że ten show wreszcie wyjdzie na BD ale to co zobaczyłem to po prostu.. brak słów.

Nie da się tego oglądać. Czasami po prostu oczy bolą. Ewidentnie coś poszło nie tak.

Kiedy obraz jest stabilny, np. zbliżenie na twarz Robieego to jeszcze jest OK, tragedia zaczyna sie przy bardziej dynamicznych zdjęciach. Kiedy Robbie biega po scenie lub gdy kamera szybko 'jedzie'.. ból oczu.. Dźwięk też pozostawia wiele do życzenia.

Sensowne wytłumaczenie tego stanu rzeczy znalazłem gdzieś w necie:

"The concert was recorded in european HD-standard 1080i50 and therefore released in 2003 on DVD with 50 frames per seconds in 576i50.
For the Blu-ray release 10 years after the concert though, something went seriously wrong:
The 1080i50 production was converted for no reason to NTSC standard 1080i59,97 and what's even worse: Using totally unprofessional processing.
The new videoframes of the target NTSC format have been generated by just mixing the nearby neighbouring frams of the recording format.
That results in pumping of the sharpness depending on the time-distance between original an newly generated frames.
Such conversions are necessary when live sports broadcasts from the US are aired in the UK, because TV-stations only use one fixed framerate depending on the country.
And: Even expensive hardware converter-boxes offer way better quality than the software that was used on this release.
For Blu-ray mastering though the conversion is totally pointless:
Every Blu-ray player can play both systems (PAL+NTSC)!
I've got the original DVD from 2003 and I've bought the Blu-ray to finally get the concert in HD-quality.
Due to the faulty video mastering, a lot of the fantastic original production quality has been spoiled.
While steady scenes are slightly oversharpened, scenes with movement and fine details (crowd, hair, ...) look strange.
The audio isn't too good eigther:
The drums could be more compact, guitars tend to be too loud and isolated, and the brilliant horn arrangements (KIDS!) sound horribly thin.
Expecially the baritone sax sounds like a kazoo!
Universal has delivered a poor job on this release!"

Są spore różnice pomiędzy tym wydaniem, a wcześniejszym na DVD. Wiele innych ujęć, nowy montaż całości, chyba lepszy niż na DVD.

W dodatkach krótki dokument i 3 piosenki.

Obraz: 2/10

Dźwięk: 5/10

Koncert: 9/10

Dodatki: 6/10

Ogólnie: 4/10

rw.jpg

Edytowane przez depe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za "ostrzeżenie".

Jego starszy koncert na BR (Live at The Royal Albert Hall) z 2001 roku bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że było OK. Ale teraz poszło coś nie tak.. nie wiem, nie znam się.. cos z transferem, masteringiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy problem z wersją BD dotyczy również wersji DVD (Dystrybutor: Universal Music Group , Lipiec 2013)? 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...