Skocz do zawartości
Bandit

Jakość obrazu Mini PC kontra media tank?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy ktoś z Was, użytkowników Mini PC z androidem, może mi powiedzieć jak wygląda tutaj kwestia jakości obrazu konta np. Dune czy Popcorn? Czy MX Player podbija SD do HD? Jak wyglądają typowe filmy xvid na takim Mini PC kontra dobry media tank?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Hyundai MBox L110 i mam teraz Jesurun ala T-R42 v.1 z firmware 1.2.4 wassera - lepsza nie jest jakość obrazu ale możliwości tego sprzętu. Zauważ, że odtwarzacze typu Dune czy Popcorn nie mają takich podzespołów jak MINI PC na Androidzie - już zaczynają się pojawiać firmware gdzie te parametry będą wykorzystywane (KitKat), a tak naprawdę możliwości rozwoju są spore. Ale chcesz porównania więc poniżej zestawienie:

- odtwarzacze sieciowe: coraz częściej szukają rozwiązań łączonych z Androidem, słaba konfiguracja podzespołów, ale dobre wykorzystanie środowiska Linux`a. Audiofilom na razie radzę pozostać przy tych odtwarzaczach, gdyż ciężko namierzyć oprogramowanie z Mini PC na Androidzie, które pociągnie dźwięk HD.

- odtwarzacze Mini PC na Androidzie: słabo z obsługą wysokiej klasy audio, ale co dostajemy w zamian:

1. XBMC, które naprawdę działa stabilnie na każdym odtwarzaczu trzeba sobie tylko dobrać jedną z kilkunastu wersji, a obsługa i szereg dodatków sprawiają, że środowisko odtwarzaczy sieciowych może się schować z swoim menu.

2. Jeżeli czegoś brakuje nam w XBMC można śmiało skorzystać z zainstalowanego Androida - Google Play daje nam ogrom możliwości i coraz więcej gier i programów działa bez zająknięcia (np. Asphalt 8).

3. Raczej nie podłączymy do odtwarzacza sieciowego padu, a w tym przypadku można zamienić nasz odtwarzacz w jedną z wielu konsol do gry.

4. Sama struktura rozwoju Androida oraz wszystkiego co z tym systemem związane np. klawiatury razem z touchpadem, daje powód by zainwestować właśnie w odtwarzacz tego typu - rynek już odkrywa to co jest nieuniknione wydając konsole Ouya - stare odtwarzacze sieciowe idą do lamusa.

5. Co do jakości obrazu to na mój gust środowisko odtwarzaczy sieciowych nie jest skompilowane na 1080p, a tylko materiały są odtwarzane w tej jakości - tak przynajmniej porównuję to do Hyundai`a. Ogólnie wszystko śmiga jak żyleta - jakość też jest widoczna w grach - wtedy naprawdę sprzęt pokazuje jak działają wbudowane procesory i grafika.

6. Jedynym minusem do odtwarzaczy sieciowych jest to, że by ustawić wszystko trzeba spędzić z odtwarzaczem trochę czasu i się z tym zapoznać. Nie zawsze wszystko co jest nam potrzebne daje firmware oryginalny (stockowy) - w większości trzeba się zdać na pomoc bieglejszych kolegów w celu dobrania alternatywnego (customa).

Z uwagi na fakt, że udało mi się wszystko ustawić jak chciałem uważam, że warto inwestować.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dobosz23, jeszcze niedawno prosiłem Cię o pomoc w zaaplikowaniu MOS do softu do Egreat R6S...

A aktualnie czekam na tzw. "dzień Matki Boskiej Pieniężnej" i robię zamówienie na T-R42 lub K-R42 (zastanawiam się do czego BT byłby mi potrzebny...)

Sądzę, że będę zadowolony z przesiadki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka kwestii przy zakupie sprzętu:

- sporo mieszają Chińczycy w tych odtwarzaczach jeżeli chodzi o płytę, więc nie zdziw się jak będziesz musiał poszukać odpowiedniego firmware metodą prób i błędów, ale możesz zostać też przy stockowym, ale wtedy to jakbyś wsadził do Ferrari silnik od malucha.

- uważaj przy zakupach bezpośrednio z Chin - ponoć ostatnio wzmogły się kontrole i trzeba bardziej się nakombinować (jak jest faktycznie nie wiem - to opinia zebrana po forach).

- jeżeli masz myszkę na BT lub klawiaturę to warto wziąć T-R42 - zawsze masz wtedy dodatkowy sposób sterowania np. w grach.

- no i to co mnie wkurzyło na początku jak kupiłem odtwarzacz - HDMI to miniHDMI i kabelek ma zaledwie ok. 60 cm czego raczej nikt ci nie powie od ręki i nie znajdziesz raczej opisu w specyfikacji odtwarzacza, a w moim przypadku był zakup dodatkowego przewodu 2m ok 30 PLN.

- nie wiem jak jest z dźwiękiem 5.1, bo ja mam stereo, ale ponoć jest z tym kłopot, więc też info dla ciebie.

To tyle na wstępie - ja jestem zadowolony ze zmiany i chyba przez nią całkiem ograniczę użycie laptopa, bo mam klawiaturę RC12 i więcej do szczęścia mi nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Planuję zamówić z tego sklepu:

http://www.geekbuying.com/item/K-R42-Quad-Core-Google-Android-4-2-2-RK3188-28nm-Cortex-A9-1-6Ghz-Mini-TV-BOX-HDMI-HDD-Player-2G-8G-External-Wifi-Antenna-Ethernet-Port-with-IR-Remote-Controller-Black-317141.html

Polecany jest na forum android.com.pl

W styczniu zamawiałem parę rzeczy z Singapuru i przyszły bez problemu - oby ten stan utrzymał się najdłużej jak się da :)

Jako klawiaturę planuję dokupić Logitech K400 - ma fajne opinie i jest dosyć niedroga.

Kabel HDMI to nie problem - coś się zawsze znajdzie w domu :)

Z tym dźwiękiem 5.1 to potestujemy - jak nie będzie to dam mu trochę czasu na rozwinięcie skrzydeł, czyli softu, a jak nie to pójdzie do "żyda".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z K-R42 to ostatnio kombinują z płytami - fajnie jakbyś ustalił co to konkretnie za model by później dopasować sobie customa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...