Skocz do zawartości
larra

Kino domowe w zestawie,który byscie wybrali? HK,DENON,ONKYO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nawiązując do mojego zapytania o kino domowe do 2-3 tys. Znalazlam cos mianowitego :

1)

DENON AVR-1513 + HARMAN K HKTS 16 WQ

2)

DENON AVR-X500 + HARMAN KARDON HKTS 16 WQ

3)

ONKYO TX-NR525 + HARMAN KARDON HKTS 16 BQ

Co byście wybrali? czy to jest w ogóle warte uwagi?

No nikt nie odpowiada na moj poprzedni post i sama cos szukam ale nie moge sobie poradzic. Obstawalabym jednak przy DENONIE, ale moja ewolucja skonczyla sie rok temu na modelu 1712 a teraz widze ze serie zaczynaja sie na X ....I nie wiem czy sie posunelo to od 2012 rooku i jakie sa roznice.

No bo taki zestaw poerwotnie mnie interesowal:

HARMAN KARDON BDS 770 BDS770 3D

ale nikt nie odpisuje. Jedna osoba dala sugestie zeby unikac klocków, czyli all-in-one.

Co sadzicie? I co uwazacie na temat tego wybranego zestawu?

PROSZE PILNIE O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego unikać klocków? "Wszystko w 1" sprawdza się raczej w malutkich pomieszczeniach u osób oczekujących mega prostej obsługi . Ograniczenia jednak przecież są. Sprawdź np. liczbę wyeść HDMI w zestawie "all in 1" i porównaj z liczbą w 1 z wymienionych amplitunerów. W przyszłości może Ci tych wejść zabraknąć w "all in 1".

Jakość dźwięku też pewnie będzie miała znaczenie. W "all in 1" ma być efektownie a więc dźwięki są sztucznie mocno podrasowane - robią wrażenie na "niewprawnym" uchu.

W amplitunerach które wymieniłaś sekcje wzmacniacza są lepiej rozbudowane. Gwarantują znacznie lepszą jakość dźwięku i możliwości rozbudowy zestawu. Zwróć uwagę jak szybko ta branża się rozwija.

Odradzam zdecydowanie nowe amplitunery HK - mają wzmacniacz impulsowy ( duże zniekształcenia przy wysokich poziomach głośności) i nienaturalnie eksponują bas.

Denona nie słuchałem. Ale mam ONKYO ( wcześniej miałem HK AVR 255 z normalną nieimpulsową sekcją wzmacniacza i Yamahę 1010 ).

ONKYO jest poprostu świetne! Głośniki typujesz dobre. Sporo frajdy w kinie i koncertach dają w pomieszczeniu do 20 m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też brałbym 525 jeżeli ma to być głównie kino domowe. Cenę też ma bardzo przyzwoitą w stosunku do swoich możliwości. Chociaż najwięcej to mają tutaj do powiedzenia głośniki jeżeli chodzi o walory odsłuchowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dluzszej przerwie!
Wciaz nie uzyskałam odpowiedzi na nurtujace mnie tamaty, mimo publikowania postwo na wielu forach. Frekwencja wrecz zerowa i pomoc.

Ale z innej beczki : znalazłam taki oto zestaw

Zestaw kina domowego YAMAHA RX-V36 AMPLITUNER AV, składający się z:
5 głośników,
odtwarzacza DVD model S661
S/N Z0600967VX,
amplitunera model RX-V361,
S/N T681307WY, 2 pilotów


i sie zaczelam nad nim zastanawiac glownie ze wzgledu na cene i dostepnosc od reki. W granicach tysiaca zlotych wiec chyba warto.
Co o tym sadzicie??? Wart ceny? i czy w ogole ten sprzet jest godzien uwagi?

prosze pomozcie? bo przy temacie Denona zostalam pozostawiona bez odzewu ! :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż proponuję H/K. Może poszukasz niższej serii, zawsze to lepsze rozwiązanie do rozbudowy.

Jeśli dobrze zrozumiałem wcześniej szukałaś zestawu do ok. 3000 zł,a teraz pokazujesz coś co ma kosztować 1/3 tej kwoty. W tym zestawie yamahy widzę poza tym odtwarzacz DVD... Chyba zdajesz sobie sprawę, że nie odtworzysz na tym płyt bluray, a przez to tracisz na jakości odtwarzanych materiałów filmowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nieporozumieniem jest zestaw za 3kzł z plastikowymi kolumienkami z głośniczkami o membranach 8cm.

to nie będzie dobrze grało.

dużo lepiej jest poszukać niedużych monitorów np. MonitorAudio MR2 - jakość dźwięku zabije te zabawki od HK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zdecydowanie nowe amplitunery HK - mają wzmacniacz impulsowy

Ja odradzam zdecydowanie słuchania takich bzdur :) nowe amplitunery AVR151/161/171/270/370 mają normalne analogowe końcówki mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamaha seria 3 xx i 4 xx to nędza nie polecam. Z tanich modeli to tylko hk gra dobrze. Yamaha to od modeli 6xx 7 xx onkyo podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż proponuję H/K. Może poszukasz niższej serii, zawsze to lepsze rozwiązanie do rozbudowy.

Jeśli dobrze zrozumiałem wcześniej szukałaś zestawu do ok. 3000 zł,a teraz pokazujesz coś co ma kosztować 1/3 tej kwoty. W tym zestawie yamahy widzę poza tym odtwarzacz DVD... Chyba zdajesz sobie sprawę, że nie odtworzysz na tym płyt bluray, a przez to tracisz na jakości odtwarzanych materiałów filmowych.

Owszem proponowalam i nadal obstaje (a raczej jestem skłonna wydac max.) na domowe kino ok 3 tys. Tylko że jak mowie YAMAHA byla super okazja. Na miejscu - lokalna sprzedaz. Dlatego tylko i wylacznie pozwolilam sobie szybciutko o nia spytac. Ale dzis wiem ze odpada i ja skreslilam definitywnie. Chociazby ze wzgledu na brak bluraya. No i przestarzaly model. Cienka opcja. Koniec kropka.I dziekuje CI za podpowiedz , bo była pomocna.

Wciaz szukam ....szukam....szukam....i czekam na propozycje. Bede chyba obstawac przy Denonie lub HK, ale nie wiem czy ten zestaw "all in one"...czyli to bylo chyab BDS770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam zdecydowanie słuchania takich bzdur :) nowe amplitunery AVR151/161/171/270/370 mają normalne analogowe końcówki mocy.

No i weź bądz tu czlowieki teraz mądry! Jeden odradza....nasze forumowe guru poleca :)

Jeden pisze :

"nieporozumieniem jest zestaw za 3kzł z plastikowymi kolumienkami z głośniczkami o membranach 8cm.

to nie będzie dobrze grało."

drugi również że:

Dlaczego unikać klocków? "Wszystko w 1" sprawdza się raczej w malutkich pomieszczeniach u osób oczekujących mega prostej obsługi . Ograniczenia jednak przecież są. Sprawdź np. liczbę wyeść HDMI w zestawie "all in 1" i porównaj z liczbą w 1 z wymienionych amplitunerów. W przyszłości może Ci tych wejść zabraknąć w "all in 1".

Jakość dźwięku też pewnie będzie miała znaczenie. W "all in 1" ma być efektownie a więc dźwięki są sztucznie mocno podrasowane - robią wrażenie na "niewprawnym" uchu.

W amplitunerach które wymieniłaś sekcje wzmacniacza są lepiej rozbudowane. Gwarantują znacznie lepszą jakość dźwięku i możliwości rozbudowy zestawu. Zwróć uwagę jak szybko ta branża się rozwija.

Odradzam zdecydowanie nowe amplitunery HK - mają wzmacniacz impulsowy ( duże zniekształcenia przy wysokich poziomach głośności) i nienaturalnie eksponują bas.

A ja jak pytam, a uwazam Pana , Panie blackninja za forumowego wyrocznie, to Pan właśnie poleca....

Nie wiem i na prawde zglupialam - czy ten zestaw jest wart uwagi. Czy samemu skladac klocki...tylko teraz dylemat jakie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamaha seria 3 xx i 4 xx to nędza nie polecam. Z tanich modeli to tylko hk gra dobrze. Yamaha to od modeli 6xx 7 xx onkyo podobnie.

Tak wiem i dziekuje za podpowiedz. Darowalam sobie (nawet mimo iz to byla okazja) ten zestaw Yamahy. Temat zamkniety.

Natomiast wyboru sprzetu, nadal niestety otwarty :) wciaz nie wiem co kupic....:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka ma to kino hk zintegrowane. Jest nim zachwycona. Dla mnie gra to ok w kinie ale do muzy słabo. Wszystko zależy od nabywcy i jego potrzeb; )kolega poszedł po mojej radzie i kupił hk z serii 15x plus jako 5.0 chyba serię 606 do tego blu ray samsung i jest zadowolony. Słuchał zestawu koleżanki zintegrowanego i nie był zachwycony; ) dla mnie też lepiej gra jego zestaw. Cena podobna. Wybór zależy od odsłuchu twojego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka ma to kino hk zintegrowane. Jest nim zachwycona. Dla mnie gra to ok w kinie ale do muzy słabo. Wszystko zależy od nabywcy i jego potrzeb; )kolega poszedł po mojej radzie i kupił hk z serii 15x plus jako 5.0 chyba serię 606 do tego blu ray samsung i jest zadowolony. Słuchał zestawu koleżanki zintegrowanego i nie był zachwycony; ) dla mnie też lepiej gra jego zestaw. Cena podobna. Wybór zależy od odsłuchu twojego. Pozdrawiam

Vandel1 - a dasz rade wysłac mi na maila dokladny spis calego sprzetu kolezanki....chyba pojde po najmniejszej linii oporu...;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 1 z tych zestawów harman kardon bds 770 lub 877 kupione w promocji w dużym sklepie. Nie wiem czy one obsługują 3d blu. Szukaj może modeli nowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...