Skocz do zawartości

  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Plazma czy LCD

    • Plazma
      8
    • LCD
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem aktualnie zainteresowany kupnem telewizora w najbliższym czasie. Zbliżają się święta, nowy rok, więc wiele sklepów będzie robiło rożne przeceny (tak, wiem, nie zawsze promocja jest tak na prawdę promocją - jednak pominę ten fakt;)). Jestem studentem lubiący sport, dobry film oraz muzykę.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 4 m x 6m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost, czasem nieco z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać na szafce, ew. wisieć- lecz wysokości w obu przypadkach będą podobne
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna na całej szerokości pokoju po prawej ręce oglądających, słońce od południa po późne popołudnie, rolety- będą
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą jakość i płynność obrazu, smart TV, HDMI, USB, wejście internetowe, (wifi), portale społecznościowe, skype itp.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder, Komputer via HDMI, dysk przenośny z filmami w 1080p, w przyszlosci konsola,

10.Jakie urządzenia ? Komputer, konsole, różne nośniki pamięci ze złączem usb
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, gry, sport, muzyczne- skupiam się na dźwięku
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasem tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? może w przyszłości- wtedy ok 2-3h
16.Preferencje co do marki? Samsung, LG, Panasonic, Sony
17.Preferencje co do wielkości? 40-42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba czerń, odbijanie światła, wolne przełączanie programów-choć czasem zależy to od dekodera
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Więcej wieczorami, ale w dzień również się może zdarzyć
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000(do 2500ew)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3d nie jest konieczne, ale jeśli byłoby opłacalne to czemu nie;)

Mam pytanie również o podłączenie głośników 5,1. Czy każdy telewizor ma taką możliwość? Posiadam również zewnętrzną kartę dźwiękową Creative SB X-FI Surround 5.1 Pro czy nadaje się ona do podłączenie do TV= z lepszą jakością dźwięku, przez cyfrowe wejście/wyjście? Jednak głośniki 5.1 nie mają wejścia cyfrowego, a szkoda ;)
Dziękuję za pomoc! Czekam na odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania duże a budżet mały. Łatwo nie będzie kolego. Z taką kasą pewnie lepiej kieruj się w stronę plazmy. Warto abyś dopłacił kilka stówek i kupił Panasonic TX-P42ST60E. Doskonała czerń, która pokona każdego lcdeka w tej cenie. Uzyskasz ją jednak głównie w nocy. W dzień będzie standardowa. Spełnia właściwie wszystkie kryteria. Przeczytaj także test z tego forum: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-plazmowe/panasonic/mega-test-panasonic-st60-50-tx-p50st60-r249

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale co np z takim TV Samsung UE40F6400 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z LCD myślę, że jeszcze LG 42LA660 jest godny uwagi, ten ma dobry panel IPS. UE40F6400 to zwykły wyświetlacz, standard. Po za tym ma migawkową technologię 3D, oczy bardzie się męczą, od migotania. Pasywna jest wg mnie ciekawszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...