Skocz do zawartości
gothic77

Jaki wybrać sprzęt pod weeb.tv - xmbc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem i zdaję sobie sprawę, że tytuł mojego tematu jest bardzo irytujący i sam czytając takie "tematy" dostaję palpitacji :)

Proszę jednak o zrozumienie.

Czytam i czytam... tu i tam... zamiast mieć coś w głowie to dochodzą kolejne "nowinki" które dają mętlik, a nie rozwiązanie.

Określam do czego jest mi potrzebny sprzęt:

- nie zależy mi na oglądaniu filmów HD z komputera, bo mam do takich rzeczy odtwarzacz BD oraz telewizor z opcją DLNA

Głównie chodzi mi o oglądanie na ekranie telewizora playerów TVN, IPLA oraz poprawnie działającego XMBC z wtyczkami do weeb.tv i innych stron które umożliwiają płatną / darmową kolekcję filmów. Głównie chodzi mi o nacisk na jakość HD nadawanych programów (nie wchodząc jaka w rzeczywistości jest to "HD jakość")

Sprzęt dobrze by było, aby nie wychodził poza granice 250zł., bo inwestycja w takie cudeńka jest krótkotrwałą i cały czas wychodzi coś nowego - szybszego z większymi pamięciami itd.

Rozważam nie tylko opcję Android, ale i inne systemy.

Zerkałem za np. U2A, ale opinii tyle, co ludzi.

- jedni chwalą, że ok, a inni mówią, że ma problemy np. z weeb tv HD

Takie kwestie można przypisać chyba do większości sprzętu jaki mamy na rynku.

Proszę o pomoc... podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mk808 + xbmc

Tyle że źródła on line to 500 tka głównie rzadko 720p

u2a to to samo prawie tylko gorsze wsparcie softowe oraz częstsze OBECNIE problemy z antenami.

Przed zakupem wgraj wifi analyzer na telefon połóż za tv i sprawdź czy masz < 60dbm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerkałem znowu po necie i napotkałem się z taką informacją:

cyt. "Tylko odtwarzacze oparte na układach Amlogic są w stanie obsługiwać sprzętowe dekodowanie video, dlatego potrafią jako jedyne odtwarzać rozdzielczości 720p oraz 1080p poprzez XBMC"

Czy ktoś miał do czynienia / lub ma / z takimi sprzętami?

Znalazłem dwa ciekawe urządzenia oparte na tym procesorze:

ATV1200

Procesor ARM Cortex A9 x 2 1,5 GHz 1GB RAM

GPU Mali400 x2

System operacyjny Android 4.1 Jelly Bean

oraz

ATV310B

Procesor ARM Cortex A9 800MHz, 1GB RAM
GPU Mali400
System operacyjny Android 4.0 - możliwość wgrania Linux XMBC

Ceny znacznie wyższe, ale może lepiej dorzucić i coś takiego wybrać?

Mam pewne obawy np. do ATV310B czy taki procesor wyrobi z np. weeb.tv w HD

- chociaż zapewnienie jest, że są to sprzęty bardzo dobrze współpracujące z XMBC

Proszę o jakieś opinie - jak nie o modelach to chociaż o procesorze.

...jeżeli chodzi o prog. jaki kolega pisał

Mam pomiędzy 50, a 60dBm

Edytowane przez gothic77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się określić w którą stronę chcesz iść i zainwestować:

- naprawdę dobry sprzęt na Androidzie, który płynnie obsłuży wszystko co chcesz to koszt > 250 PLN, można szukać i próbować na tańszych sprzętach, ale wtedy musisz doszukać się sprawnej wersji firmware by wszystko śmigało, a na to potrzebujesz czasu.

- nie tylko Android obsługuje Weeb.tv HD - polecam jako przykład np. będący obecnie w sprzedaży mój odtwarzacz:

http://www.gumtree.pl/cp-akcesoria-i-sprzet-telewizyjny/srodmiescie/odtwarzacz-hd-youtube-weeb-tv-i-wiele-innych-serwisow-546126701

lub inne odtwarzacze sieciowe oparte na Linux-ie, tylko wtedy nie masz gier i innych dodatków w najbardziej rozwijającej się platformie jaką jest Android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że kolega wskazuje również inną drogę która idzie w stronę - sprzętu opartego na Linux

Wiem, że traci się możliwość tys. aplikacji, bo Android jest ciągle rozwijany, ale szczerze to nie zależy mi na grach itd.

- sam jestem negatywnie nastawiony do tego systemu, bo widzę w nim więcej wad niż zalet

Mam tel. oparty właśnie na tym systemie i powiem, że większość rzeczy z których korzystam działało płynniej na 2.0.2 niż 4.1 :)

- ale to już odrębny temat i opinii tyle, co ludzi

Zerkałem na specyfikację sprzętu jaki kolega mi podał i mam parę pytań :)

- czy wgrywanie firmware jest łatwe i jak z częstotliwością wychodzenia / wsparcia?

- jak jest z płynnością działania? Zerkałem na specyfikację i chodzi tam "jedynie" Realtek RTD1283DD 400MHz(400MHz) - o pamięci nic nie wyczytałem.

Podany w takim razie model przeze mnie ATV310B - 800MHz jest demonem :)

Pytając o płynność mam w zamyśle jedynie prog. nadawane w HD - player TVN jak i weeb.tv na którym mi najbardziej zależy.

- na jakiej zasadzie jest np. wgrywanie wtyczek? Można pojedynczo aktualizować czy potrzeba np. wgrywania całego firmware do odtwarzacza?

Jeżeli ktoś ma styczność z jakimś sprzętem opartym również na Linuxie to bardzo chętnie poczytam.

- w tym momencie mniejsza o cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam o siebie że próbowałem na różnych łączach korzystać z weeb.tv i niestety opcja HD ma ścięcia, szczególnie na meczach piłkarskich. Osobiście uważam że ich serwery nie wyrabiają w szczycie i żaden sprzęt, który kupisz Ci tej płynności nie zagwarantuje.

Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam rację w 100%, bo wiele razy kiedy był tłok (ciekawe relacje) to nie było mowy o jakimkolwiek oglądaniu.

- nie mniej omijając tą kwestię

Osobiście upieram się przy weeb.tv chociaż od jakiegoś czasu jest mniej kanałów do oglądania. Zapchanie programowe o jednej treści, a co do jakości takich relacji przemilczę. Nie wiem czy uboższa ilość kanałów (dobrych) to strona prawna (opisana walka Polsatu z weeb.tv) czy tego, że nie ma kto nadawać.

Myślenie na temat takiego sprzętu do XMBC musi być jednak rozszerzona na inne wtyczki itd., bo w sumie idąc moim tropem - można wywalić 400zł. np. i za chwilę nie mieć, co oglądać.

Pisząc o płynnym działaniu - chodzi mi tu o bardziej stronę techniczną urządzenia niż np. serwery weeb.tv

Wiele urządzeń nie spełnia swojego zadania i nie kwestia wywalić 200zł. za urządzenie które będzie mi służyło do grania.

Nie mam na tyle wiedzy, aby sobie z tym poradzić. Czytam, że Android w takich kwestiach nie domaga, a na Linuxie znacznie lepiej sobie radzi.

Edytowane przez gothic77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego postaram się rzeczowo odpowiedzieć:

- ad pytania "czy wgrywanie firmware jest łatwe i jak z częstotliwością wychodzenia / wsparcia?" to powiem, że było sporo firmware zgodnych z moim urządzeniem i sporo rzeczy się zmieniło od tego czasu - jest na tym forum działa odtwarzacze sieciowe -> Hyundai -> Hyundai - rozwój oprogramowania, gdzie możesz prześledzić losy tych odtwarzaczy. Ogólnie nie są już wspierane przez producenta tylko tworzone przez zapaleńców jak ja to nazywam - obecnie najlepiej rozwijany firmware do m.in. mojego odtwarzacza L110 jest Moservices AMP w wersji najnowszej R11 Icon 4 możesz poczytać o nim tutaj: www.moservices.org/forum/. Jest to firmware z wbudowaną platformą Moservices, która zawiera wiele narzędzi wspomagających działanie odtwarzacza jak np. Samba, FTP, Transmission, PLIMS, PHP Downloader, sterowanie przez stronę www oraz wiele, wiele innych modułów. Przy opisie odtwarzacza możesz je dokładnie wyczytać na zdjęciach, natomiast sama instalacja firmware jest dziecinnie prosta - gorzej z sterowaniem pilotem, gdyż musiałem do tego celu edytować firmware, ale obecnie jest już wszystko poustawiane.

- ad. 2 "jak jest z płynnością działania? Zerkałem na specyfikację i chodzi tam "jedynie" Realtek RTD1283DD 400MHz(400MHz) - o pamięci nic nie wyczytałem." - w tym przypadku to wygląda inaczej niż na Androidzie. Wszystkim zawiaduje coś takiego co się zowie DVDPlayer i on steruje większością tego co jest wyświetlane. System jest tu specjalnie skomponowany na jądrze Linuksa, ale samo urządzenie nie potrzebuje dużo mocy by odtwarzać nawet filmy w HD - procek 400 MHz i ram 128 MB tak to wygląda, a na androida to za mało bo jest zasobożerny. Natomiast z tego co wiem to filmy HD lepiej odtwarza właśnie taki Player niż Android-owy, bo zaraz czytam o ograniczeniach w wielkości pliku, itp.

Weeb.tv działa naprawdę super o ile masz wykupione konto - HD wtedy śmiga aż miło. YouTube 1080p też bez problemu i powiem, że po wpadkach z odtwarzaczem na Androidzie Jesurun DX05 z bluetooth jakie miałem w życiu chyba bym się nie zdecydował teraz na playera na Androidzie. Ale tak jak mówię o podejmowaniu decyzji jak skoro wydałem kasę chce sprzedać Hyundai`a i ogarnąć Jesurun, bo on za ma wszystko graficznie lepiej dopracowane oraz chce uruchomić gry - ale tak jak mówisz tobie to nie jest potrzebne, więc może poszukaj czegoś z odtwarzaczy sieciowych np. masz jeszcze:

- Popcorn Hour z odtwarzaniem nawet 3D,

- Mede8er,

- EGreat

- TheLittleBlackBox z zainstalowanym XBMC

Polecam stronę http://www.humanmedia.pl - tam masz zawsze dużo informacji o nowościach w odtwarzaczach sieciowych i od razu ceny.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno - te ATV co pisałeś to są na oparte na Androidzie. Zastanawiam się jak by to działało na samym XBMC - to dla niego tak naprawdę zainwestowałem w odtwarzacz na Androidzie, bo to najbardziej rozwijająca się platforma. Mimo wszystko przy tych parametrach wole Androidowy, bo już są firmware, gdzie wykorzystany jest procek Quad Core oraz grafika Quad Core Mali z 2GB RAM-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothic77, podobnie jak Ty szukałem czegoś dla siebie i zdecydowałem się na klona G-Box'a Midnight MX2.

Znajdziesz go na aliexpress lub (prawie dwa razy droższy) na allegro.

W wyszukiwarce wpisz sobie rewizję płyty na której jest oparty... g18ref i znajdziesz wiele informacji na jego temat.

Ja zdecydowałem się na niego z dwóch względów:

- jest oparty na Amlogic'u a więc na androidzie świetnie działa z XBMC 720p/1080p + brak komplikacji z add ons'ami.

- masz możliwość postawienia XBMC na Linuxie (natywnie), przez co uzyskasz niezwykle stabilnie i płynnie działające urządzonko z XBMC.

Niestety nie mogę wstawiać linków do innych for dyskusyjnych na ten temat ale w razie czego pisz na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam waszej pomocy w doborze dobrej jednostki do oglądania weeb.tv budżet do 700 pln (chciałem kupić nettopa ale uznałem że to zbędny wydatek)...
Urządzenie mocne i radzące sobie z 1080p a jednocześnie aby się nie grzało.
Laik w temacie prosi o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Sprzedaję za granicą boxy do weeb.tv w ofercie mam najszybsze i najnowsze urządzenia.

przykład na dzień dzisiejszy to M8S testowany w antutu 5.5 uzyskujący 34tyś punków to koszt 500zł , wynik lepszy od minix neo 8-H który kosztuje 700zł !!!

Wszystko jest w pełni skonfigurowane! weeb.tv, EPG, vidoteka z 10tyś filmów,polskie stacje radiowe, Kodi 14.0

Brak jakichkolwiek przycięć czy wad związanych ze sprzętem co ma miejsce u innych sprzedawców!

Gwarancja najnowszego oprogramowania oraz pomoc w aktualizacji


Mam też wiele innych modeli po niższych cenach! kontakt: Gbrenkus32@interia.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...