Skocz do zawartości
mirekj1

LG42LM670S moduł cam CI+ nie działa Cyfrowy Polsat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
Koledzy potrzebuje pomocy. Nie działa mi moduł cam cyfrowego polsatu, Już przesortowałem forum i ten telewizor z modułem cam cyfrowego polsatu powinien działać bez problemu.
Po włożeniu modułu i uruchomieniu tv moduł jest wykrywany bez problemu.
Ale po chwili ukazuje sie informacja"Urządzenie odbiorcze nie może zostać uwierzytelnione. Proszę skontaktować się z producentem swojego odbiornika (kod błędu 16)"
Oczywiście dzwoniłem do LG to odsyłają mnie do Cyfrowego Polsatu a jak dzwonię do CP to odsyłają mnie do LG i tak dzwonię już kilka dni raz LG raz do CP i głąby nie potrafią mi pomóc.
Jak wchodzę w ustawienia,kanały, informacje CI potem informacje modułu cam, to wszystkie dane modułu są dostępne wiec tv komunikuje sie z cam. Ale jak wchodzę w informacje karty to nie ma żadnych danych. Karta na pewno prawidłowo włożona. A najciekawsze jest to że mam drugi LG32LN570S i działa wszystko bez problemu. Tylko problem w tym że moduł brałem z myślą o LG42LM670S
I w Cyfrowym Polsacie i LG nie potrafią mi powiedzieć co oznacza "kod błędu 16" wtedy chociaż bym wiedział gdzie szukać problemu.
Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał. Wiem że szybciej wy mi pomożecie niż LG i CP

Pozdrawiam i czekam na pomocicon_smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie są dwa sposoby na rozwiązanie podobnego problemu,może któryś zadziała i u Ciebie..

Pierwszy sposób:

"w menu tv wybierz funkcje kanał,potwierdż ok.wybierz antena satelitarna,potem automatyczne strojenie i potwierdż przez przycisk OK i postępuj zgodnie z komunikatami,m.in musisz wybrać z jakiego satelity chcesz korzystać itd.,a po zakończeniu ładowania kanałów wszystko powinno ci zaskoczyć.Ten błąd pokazuje,że nie masz wgranych kanałów satelitarnych!I jeszcze jedno,przed tym wszystkim zresetuj ustawienia odbiornika tv tj.naciśnij przycisk EXIT i tak długo trzymaj aż się TV sam wyłączy.Potem uruchom go ponownie i wykonaj to,co Ci napisałem.Przed zresetowaniem tv odłącz moduł od tv i załącz go po wgraniu kanałów satelitarnych.Powinno ci wszystko zaskoczyć.Albo możesz to zrobić przez Smart Huba /tak to się nazywa w Samsungu,nie wiem jak w LG/,to jest połączenie przez internet przez router z wi-fi,jhakj nie masz takiego połączenia to je aktywuj przez wpisanie w tv hasła/kodu wi-fi,wybierz funkcję kanał i rób w/g tego co podpowiadają komunikaty!Możesz jeszcze zobaczyć,czy masz aktualne oprogramowanie telewizora,jeżeli nie to je zaktualizuj.Zrób tak,powinno pomóc,bo zaszkodzić nie może"

Drugi sposób:

"Wybierz kanał dla abonentów i poczekaj cierpliwie na aktywację modułu, moduł "fabrycznie" nie jest nigdy aktywny.
I upewnij się, że Twój telewizor obsługuje moduły CI+ (moduł CP właśnie należy do tej grupy). "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...