Skocz do zawartości
pegaz666

Prosba o propozycje kamery HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy nie mam wiekszego pojecia o kamerach dlatego niczym wpakuje sie w nieprzemyslany zakup chcialem zasiegnac opinii specjalistow. Powiem krotko mam iphona 5 i nakrecilem nim wideo w jasny pogodny dzien jakosc byla idealna dotatkowo plik byl w formacie mov czy tam mpg wiec bezproblemowo mozna go przechowywac i ogladac na kazdym komputerze bez jakiegos konwertowania itp itd. Szukam kamery z hdd ktora nagra mi cos w takiej samej jakosci. Mam obecnie sony hdd sr90e, nie jestem zabardzo zadowolony z jakosci. Z glupiego telefonu jakosc jest o niebo lepsza! Uzywam oczywiscie trybu SP ale jednak to nie jest to - denerwuja mnie takie jakby paski poziome- obraz wyglada jakby byl z nich zlozony, nie jest tak ostry jak ten iphonowy. Chce cos z full hd moze byc starszy model uzywany bo tak jak mowilem chce osiagnac tylko jakosc jak ww telefonem aby filmowac okazyjnie wypady na wakacje itp- telefon sie do tego nie nadaje bo ma za malo pamieci. Znalazlem kamere sony hdr-sr12e - wszedzie szukalem z niej niekompresowanych materialow wideo zebym sam ocenil sobie jakosc ale nie udalo mi sie to. Czy ta kamera jest tym czego szukam? W skrocie jakosc jak iphonem 5, pliki oddtwarzane na kazdym komputerze bez konwertowania i hdd (duzo miejsca a 64 gb karty sd sa drogie i musialbym miec je 2). Prosze oswieccie mnie bo bladze w ciemnosciach i sam nie wiem co spelni moje oczekiwania. Budzet- najtaniej jak sie da aby tylko to bylo cos renomowanej firmy sony,jvc itp. Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi oraz przepraszam za to "lamerskie" pytanie! icon_wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dowolny aparat fotograficzny. Wszystkie już nagrywają filmy w HD 1080p

To nie żart

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zart moze i nie ale i tez nie odpowiedz dokonca na moje pytanie. Chce cos z duza pojemnoscia, najlepiej z hdd ktory tez dobrze w ciemnosciach sobie poradzi, obraz bedzie plynny i dzwiek dobrze nagra. Kamera to kamera, tak? O co chodzi z tym 1080i i 1080p? Czy ta moja obecna kamera ponoc dvd quality DCR-SR90E jest tak badziewna ze nawet zwykly telefon ja przewyzsza i to znacznie? I czy to cus hdr-sr12e da mi ten efekt ktorego oczekuje?

Edytowane przez pegaz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 nie ma już kamer HDD

2 podobny temat już był na forum- poszukaj. Nie chce mi się pisać po raz drugi tego samego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony XR520 z dyskiem 240GB w swoim czasie jedna z lepszych, używana tylko i trudno dostępna.

Iphone dobrze nie kręci, ale jak jakość z niego Cie zadowala to każda kamera Cię zadowoli w kwocie 1000zł.

Miałem takie dwie sztuki, ale sprzedałem już.

Sony XR520 jest lepszy o tej co podałeś.

Tak naprawdę to są lepsze teraz kamery i rozwiązania, podam Ci najlepsze idź kup najnowszą kamerę Sony z USB, do tego dysk zew i będziesz z kamery zgrywał na dys sobie w trasie, taka topowa kamera Sony ma wbudowane 96GB i to w zupełności wystarczy do nagrywania nawet dwóch tygodni do tego dysj zew 500GB i śmiga, nie potrzeba do tego komputera, dysk wpinasz do kamery naciskasz guzik i leci.

Oczywiście ja piszę o rozwiązaniach dobrych i drogich.

Tyle w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co dzisiaj dysk twardy ?

2 karty pamięci po 64 GB (w sumie 380zl) i masz 10 godzin filmu w 28 Mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie lepiej kartę 32GB i dysk 500GB taniej i więcej, kamery Sony mają funkcję zgrywania materiału na dysk zew. Dlatego pisałem o karcie wbudowanej i kabelku USB.

A tak na marginesie na wycieczce 2 tyg zapisałem najwięcej około 26GB.

Czytaj proszę ze zrozumieniem.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta 64 GB - 180 zł

Niedługo wyjeżdżam na 2 tygodnie - biorę 2 karty 64GB - 10 godzin materiału w 3D (co w cale nie oznacza ze tyle nagram)

Żadnego babrania się w zgrywanie (szkoda mi czasu na takie bzdety- nie po to jadę na urlop), zbędnego bagażu itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - zmieniłem w porę plany

Na całe szczęście - miałem taką możliwość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz gdzie jedzie :)

64GB mają format exfat, dzięki temu pliki nie są dzielone przy zapisie ?

Ja mam tylko 32GB to mi wystarczy, ale pliki są już dzielone jak jest za długi materiał.

64GB maja ten minus, że są drogie jeszcze, dlatego wolę na teraz 2x32GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie gdzie jede (gdzie miałem jechać) bo w jednym miejscu pisałem o tym :)

Co do 64 GB - wszystkie moje urządzenia działają już z kartami z SDXC wiec nie ma sensu na siłę trzymać się HC

Zabieram kamerę 3D - tam ograniczenie jest bodaj dopiero powyżej 2-3 godzin nagrywania ciurkiem wiec mnie to nie dotyczy

Ceny kart spadają. Do tego jest to najpewniejsze źródło przechowywania materiału (zarówno płyty jak i dyski HDD padają)

Dlatego cenne materiały (chcę przechowywać zarówno na SDXC jak i HDD)

Cena karty - 180zł za 64 GB jest już jak najbardziej do przyjęcia. Pamietam czasy gdy za kasetki miniDV płaciłem 50zł (1 kaseta=60 minut) Teraz za 180zł mam 5 godzin filmu w HD 3D, nie potrzebuję zgrywać z magnetowidu do kompa itd.

Oczywiście - wolałbym zapłacić zamiast 180, 80zł ale co robić... Z pękiem kart SD też nie chcę jechać (max 2 szt)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...