Skocz do zawartości
mateo739

HTPC mojej produkcji :)

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się pochwalić moim komputerkiem pod TV. Po przeczytaniu prawie wszystkich postów złożyłem sobie coś takiego :

Obudowa: Antec ISK 300-150

Płyta: Asus H81I-Plus

CPU: Intel Core i3-4130T

Pamięć : 8 GB 1866 MHz

HDD: Samsung 840 Evo 120 GB

Logitech K400

Windows 7 x64 + XMBC + PowerDVD 13 + VLC.

Wszystko podłączone do sieci 1Gb + Qnap 459PROII.

Działa super. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny komputerek :)

Tylko po co ci 8GB RAM i dysk SSD 120GB do komputera HTPC? Do tego celu to przerost formy.

No chyba że na tym kompie pracujesz to ok.

Bo do gier to znowu brak dobrej karty graficznej.

Ale już się nie czepiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem 8 dla komfortu użytkowania - przglądanie stron, jakaś poczta youtube, ipla, tvn itd... Poza dość szybko się uruchamia :). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkość uruchamiania to zasługa dysku SSD. Różnica na pamięci między 4->8GB jest znikoma.

Ogólnie fajny złożyłeś zestawik.

Chociaż wkładając 4GB i dysk SSD 60GB zmniejszenia szybkości byś raczej nie odczuł.

Ale właśnie wklepałem na allegro "SSD 120GB" ... i okazuje się, że można już kupić coś za 250-300 zł. 60GB chodzą za 215 zł.

W tej sytuacji to ja bym się też nie zastanawiał i dał 120GB :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego się nie zastanawiałem nad hdd, co do pamięci to 8 GB dlatego że w razie czego łatwiej jest sprzedać 2x4 niż 2x2. Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztowo jak wyszło? Pytam bo wiadomo, że każdy może inny rabat dostać itp.

Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ila to to pali? hę????

sensowna płyta mini-ITX z USB3.0, e-SATA, DisplayPort i slotem mini-sata pod dysk SSD jaka?

dlaczego nei ma płyt na Temashu i Kabini (dla Kabini mam na mysli te niskonapieciowe wersje)?

Edytowane przez Cretino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie interesuje mnie DuneHD ... nie interesuja mnie odpowiedzi nie zwiazane z zadanym pytaniem .... nie interesuje mnie co na temat playerówHD ma ktokolwiek do powiedzenia .... nie masz nic sensownego ty czy kto iny do powiedzenia w temacie to stul dziób i siedz cicho ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ila to to pali? hę????

sensowna płyta mini-ITX z USB3.0, e-SATA, DisplayPort i slotem mini-sata pod dysk SSD jaka?

dlaczego nei ma płyt na Temashu i Kabini (dla Kabini mam na mysli te niskonapieciowe wersje)?

To ja Ci Cretynie odpowiem.

"Pali to to" pewnie mniej niz NAS, z ktorego Kolega oglada filmy. (wiem, bo mam nie mniej glodne energii i5-3570k w ISK300-150)

Twoje pytania implikuja, ze prorytetem dla Ciebie ma byc energooszczednosc, dam Ci zatem krotka, zbiorcza odpowiedz: na AMD ZADNA, bowiem Intel radzi sobie w tym departamecie lepiej ze swoimi Atomami Z37XX, nie wspominajac juz o kwestiach komplatybilnosci z softwarem (tez wiem, bo mam przedsmak uzywajac Asusa T100T)

Nie wstrzymywalbym tez na Twoim miejscu oddechu dla zapowiadanych na przyszly rok energooszczednych nowosci od AMD.

Po prostu zluz sobie komputer i nie naskakuj na ludzi.

Wypatrywanie nowinek nie ma sensu, Zreszta w temacie energooszczednego komputera do odgrywania multimediow, obserwujemy takie zmiany, ze nic z dzisiejszych bebechow nie bedzie juz mialo znaczenia przy kompletowaniu kolejnego zestawu nowej generacji. Przyszlosc tego segmentu lezy w ukladach SoC.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie sprawdzałem ile "pali", ale to drugorzędna sprawa, najważniejsze jest odtwarzanie wszelkich możliwych formatów + bonusy np. przeglądanie netu w 65 calach :) . Pozdrawiam

Edytowane przez mateo739

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj mamy 150W zasilacz,

Wprawdzie slabo u niego ze sprawnoscia, ale u mnie z 2 dyskami i dzialajacym WI-FI (streaming video) jest to zawsze ponizej 40W (podczas ogladania filmow). Mysle, ze zastosowanie zasilacza typu PICO pozwoliloby zauwazalnie zmiejszyc te wartosc, (najwieksza roznica pewnie w stanie IDLE),

Czego jednak bysmy nie robili konstrukcje SoC pozostana niedoscignione pod wzgledem niskiego zuzycia energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale to i tak cud techniki że mamy takie wartości w PC, wiesz i5 i 55W to jest rewelacja na zwykłych podzespołach, na płytach ITX mozna zejść do 35W i to jest rewelacja, licząc koszty prądu to komputer 35W nie będzie za bardzo kosztowny na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam, ze drogi w ekploatacji, czy, ze jako mediaplayer to overkill., ale w kieszeni juz sie nie zmiesci, podrozy mi lektura, gra, czy filmem nie umili.

Wspomniany Atom 3740, smiga jak zloto z wysokim bitratem video i dzwiekiem HD. A to przeciez stary, wielokrotnie ogrzewany kotlet. Rynek urzadzen mobilnych rosnie, a technologia sie rozwija. Dzieki ciagle zmniejszanemu rozmiarowi sciezek w litografii oraz zastosowaniu tranzystorow 3d, zmnieszane beda rozmiary ukladow oraz ich zapotrzebowanie energetyczne. Wydajnosc jest juz wystarczajaca do zadan mulimedialnych, a mozna przyjac , ze i ta bedzie zwiekszana, zwlaszcza przy tak rosnacej konkurencji w tym segmencie.

Zwolennicy pudelek stawianych pod telewizorem tez pewnie niebawem beda mogli skorzystac z konstrukcji opartych na ukladach zaprojektowanych dla urzadzen mobilnych, ale czeka je raczej nisza lub zapomnienie. Wygoda I moda moga byc przyslowiowymi "gwozdziami do trumny" .

Juz dzisiaj mozna sie obyc bez klasycznego HTPC, lada moment bedzie to anachronizm.

Sent from Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...