Skocz do zawartości
andxei

Dune HD Duo - nie widzi dysków pod win8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów Serdecznie.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Dune HD Duo. W sumie wszystko jest w porzadku, czyta wszystkie pliki, działa naprawdę fajnie. Mam tylko jeden problem - mianowicie Dune nie widzi w sieci dysków PC pod windows 8 (64bit).. Wiem ze jest to dosc powszechchnie wystepujacy problem, jednak nie znalazłem żadnego remedium na niego, przejrzałem fora, nawet zagraniczne.. Najlepsze jest to, że udostepnione dyski w laptopie Samsunga (win 7 32-bit) widzi bez problemu!

PC z Windows 8 "widzi" Dune'a bez problemu w otoczeniu sieciowym - można z nim zrobić wszystko, Dune natomiast "widzi" w zakładce SMB PCeta ale po wejściu dalej nic nie wyswietla, nie widzi udostepnionych dysków (udostępniono dla Gość/Wszyscy)..

Oczywiście już przypisywałem ręcznie PCeta (ip,brama sieciowa,itp) w Dune, wówczas się zawiesza..Odinstalowałem Firewalla, mam uruchomione konto Gościa.Zauważyłem, ze Dune ma inną grupę roboczą "Dune" a nie Workgroup ale nie widzę opcji zmiany z poziomu Dune (to w ogóle możliwe?). Teraz jest podłączony automatycznie - napewno dobrze, ma ip z puli 192.168..... komputery go widzą po sieci, lapek nawet po wifi..

W czym może tkwić problem? Czy to wina 64-bit? Ręcę trochę opadają w sprzecie za tyle kasy..

Edytowane przez andxei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj kasperskiego , wyłączenie firewalla w nim nic ci nie da. Przerabiałem to u syna na kompie, próbowałem za mapować na kompie dyski z synology , aplikacja synology w otoczeniu sieciowym nie mogła znaleźć dysku sieciowego , jak wywaliłem antywirusa to było ok. Zamontowałem dyski i wgrałem ponownie antywirusa i było ok.

Trochę dziwne , że na windows 7 wszystko działa. Spróbuj mój sposób, kto wie może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki..tyle że pomyslałem o tym samym i odinstalowałem całkiem firewalla, wyłaczyłem również windows defendera i zaporę windowsa - kurczę, nie wiem juz co moze być.. Lapek normalnie "widzi" dyski PCeta - mozna wejść sieciowo, wszystkie działania dozwolone. Problem jest tylko ze strony Dune'a :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..Panowie a nie jest to tak ze Dune-HD ma problem z systemami 64bit?

Przeinstalowałem windowsa na 8 i 7 , niestety tylko x64 - bo takie mam i żadnego z tych systemów "nie widzi"! Za to w drugą stronę - no problem..

Nawet fajnie Dunek pracuje jako pseudo "NAS" - mam na nim wspólne pliki PC i Laptop.

Co ciekawe - laptop windows 7 32-bit bez problemu działa w sieci z Dunem (w obie strony)

Czy ma ktos sparowanego Dune z systemem x64? Chodzi mi o widocznosc pceta przez Dune??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WIn 7 64bit działa świetnie nawet jak dyski są po usb do tego systemu

No to leze.. u mnie pod win 7 64bit dune nie widzi hdd pceta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, wł udostępnianie dysków, zobacz czy antywirus albo zapora nie blokuje Dune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...