Skocz do zawartości
mkupa

ac3, dts, ogólny problem z 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z dts i ac3 na mk908 (rk3188) Jb 4.2.2


Mk908 podpięty jest bezpośrednio do najnowszej ampli yamahy obsługującego wszystkie obecnie formaty dźwięku. Jak dotąd nie udało mi się uzyskać 5.1 z głośników. Zawsze uzyskuje stereo a yamaha wyświetla stan wejść 2/0/0 co oznacza stereo i tyle.

do tej pory przetestowałem

xbmc 12.2 (zaznaczone w opcjach systemu 5.1 pozaznaczana obsługa dts, ac3,
bsplayer - stereo
mxplayer + kodeki - stereo
archos player + kodeki archos ( najpłynniejsze przy filmach 1080 jak dotąd rozwiązanie) stereo

Jeden z plików testowych który używam
http://www.wooferbasstest.com/download/test-tool-ac3-dolby-digital-5-1ch-sound-test

Co robię nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory żaden rk3066 lub rk3188 nie miał 5.1 bo procesor na to nie pozwala.

Jakiś człowiek znalazł sposób na programową emulację. I wypuszczanie przez mx player.

Na dzień dzisiejszy jest taki soft do mk802 III i kr42

Tak że jw nawet do mk808 nie ma takiego softu. I bardzo obciąża to proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech to! . Wypada mieć 2 urządzenie w takim razie albo odpuścić androida na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory żaden rk3066 lub rk3188 nie miał 5.1 bo procesor na to nie pozwala.

Jakiś człowiek znalazł sposób na programową emulację. I wypuszczanie przez mx player.

Na dzień dzisiejszy jest taki soft do mk802 III i kr42

Tak że jw nawet do mk808 nie ma takiego softu. I bardzo obciąża to proca.

... a czy czasami MINIX Neo X7 nie wypuszcza po optyku 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko mini PC Android z chipem ARM A9 HiSilicon firmy Geniatch (np. ATV 1200 , ATV 310B) lub Hi Media Q5 ver I czy HiMedia Q5 ver II -na HISilicon maja wykupione licencje i dają passthrough DTS, DD5.1, DTS MA na wyjściu zależnie od kodowania optycznym/koaksjalnym lub HDMI. Poza tym tylko Geniatech działa plynnei z XBMC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... na zagranicznych forach znalazłem info, że na oryginalnym firmware Minix X5 i X7 nie mają problemów z dźwiękiem 5.1 po optyku. Problem pojawiał się na alternatywnym sofcie ale też został rozwiązany.
Proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
meriox

tak w wypowiedzi nie ujołem ŻE WSZYSTKIE BOXY MAJĄ

Chodziło mi o to że sticki nie mają. Poza 1 softem na mk802 III.

boxy czyli np x5 x7 atv16 kr42 itd

Innymi słowy że działa jeśli jest wyjście optyczne.

atv1200 to jedna z lepszych maszyn ale w cenie już komputera mini pc. Nawet z blu ray używanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homman i chwdp123 dzięki za info. Przyznam szczerze, że wcześniej nie słyszałem o atv1200 i q5 II.

Byłem zdecydowany na Minixa X7, który ma lepsze parametry od wyżej wymienionych ale mimo to filmy w 1080p chodzą mniej płynnie niż u konkurentów mygica oraz himedia. Poza tym z dżwiękiem też trzeba troszkę pokombinować żeby uzyskać system 5.1 po optyku.

Atv1200 i Q5 II mają zdecydowanie uboższą konfigurację ale w xbmc wykazują większą wydajność w 1080p oraz mniej kłopotów z dźwiękiem przestrzennym.

Weryfikuję swoje potrzeby i sprzęt głównie wykorzystywany będzie do odtwarzania filmów 720p/1080p z dysku i po sieci. Żonka koniecznie musi mieć dostęp do tvn playera, ipli, weeb.tv, itp. jak również skype, dlatego urządzonko powinno mieć możliwość podpięcia kamerki internetowej.

Sprzęcik podpięty będzie do zestawu 5.1 za pośrednictwem kabla optycznego.

Sporadycznie będę korzystał z przeglądarki internetowej oraz od czasu do czasu mniej wymagająca gra np. Angry birds.

Czy do tego typu potrzeb lepszym a zarazem wystarczającym rozwiązaniem będzie atv1200? Czy może znajdą się argumenty przemawiające (w przypadku moich potrzeb) jednak za Minixem X7?

Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia.

Edytowane przez meriox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem sprzętowym Minix X7 (115$) i np. CS918 (85$) nie różnią się niczym ... więc X7 nie będzie najlepszym rozwiązaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie doczytałem playery na hisilicone mają problemy z obsługą xbmc a tak poza tym nie mają konkurencji w świecie androida jesli chodzi o odtwarzanie plików. Gdyby nie xbmc Juz dawno kupiłbym himedia q5 ll

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez mateo009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom, dzięki za podpowiedź. Nie brałem tego modelu pod uwagę.

Mateo009, kurdeeee zaczynam dostawać kręćka :)

Hisilicon reklamowane są jako te, które sprzętowo odtwarzają filmy w xbmc. Dlatego podobno jest to lepszy sprzęt do odtwarzania multimediów + zero problemów z systemem dźwięku 5.1

Zabawki oparte na rk3188 są zdecydowanie szybsze w androidzie ale mają tylko software`ową obsługę xbmc a co za tym idzie podczas odtwarzania 1080p ustępują tym opartym na Hisilicon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atv1200 jest z geniatecha i jest na amlogicu, xbmc na nim smiga swietnie.

Q5II jest z himedia i jest na hisiliconie, xbmc kuleje, odtworzy np 3d bd-iso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie ma na dzisiaj androidowego klocka który byłby szybki i miał bezproblemową obsługę XBMC i telewizji internetowych.

Każdy ma jakieś ale. Albo jest dobry w tym albo w tym.

Niestety wciąż czekamy na świętego grala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matiks upss pokręciłem. Masz rację. Pisząc o hisilicon miałem na myśli amlogic w atv1200. Kolega chwdp123 wprowadził mnie troszeczkę w błąd.

Dalej borykam się z wyborem atv1200 czy np. CS918/minix x7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meriox dla wyrownania Twojego wyboru :) , atv1200 ma tanszego odpowiednika sumvision cyclon x2. Angielskie futeko po sprzedaniu wszystkich atv1200 handlowala tymi boxami ale widze ze juz wszystko poszlo:

http://www.futeko.com/browse.php?cat=featured

http://www.youtube.com/watch?v=BngAdjkhKVs

Edytowane przez Matiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę jednak ze himedia coś działa film z przed tygodnia Obejrzyj film „XBMC HW decoding support on HiMedia Q5II” w YouTube

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze nowy soft dla Q5II bedzie z dzialajacym xbmc :)

cyt. z futeko.com:

XBMC? We are informed by HiMedia that they are working with HiSilicon (the chipset manufacturer) to get a hardware accelerated version of XBMC pre-installed in a future firmware. At the moment any version can be installed but without hardware accelerated video. This results in poor video playback performance so, at the moment, we would not reccomend this product for use with XBMC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ... sprzedawcy chińscy potrafią dużo napisać :)

Ale czy ktoś to zweryfikował???

Czy nie jest przypadkiem tak, że XBMC jest za pomocą MX Playera ... bo różne już widziałem "fajne reklamy" ;)

Dopóki ktoś tego nie zweryfikuje dla mnie temat jest ciągle otwarty.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie znalazłem firmware do mk808B które przepuszcza przez hdmi dźwięk DD i DTS
na tv. Soft zainstalowany na MK808b i sprawdzony na tv lg i amplitunerze onkyo wszystko działa 100% tak jak powinno, niestety firmware jest od stika uhost u2 i nie posiada sterowników do wifi od mk808b, gdyby ktoś potrafił wrzucić te sterowniki do kernela tego firmware był bym bardzo wdzięczny.
To link do firmware Uhost2 Offical Firmware Downloads

Edytowane przez andy970
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom, jak możesz to podaj mi na priva swojego maila. Mam pomysł a nie potrafię wysyłać Ci prywatnych wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhost2 i mk808b(oryginalny) to rk903. Jaki masz dokladnie u siebie chip wifi ?

Mam oryginalnego mk808b na chipie rk903 sprwadzone organoleptycznie, rozebrałem sticka i niestey wifi nie działa, szkoda bo oryginalny dźwięk DD i DTS ES przepuszcza bardzo ładnie przez hdmi, próbowałem podmienic kernel od mk808b ale niestety przy starcie wchodzi w tryb recovery i robi się zwiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma odtwarzacz Arena MP-G7 na AMlogic ARM Cortex A9 CPU + Mali400 3D GPU. Wszystko działa w PCM, a w filmach z DTS dźwięku nie ma wcale. MX player dts nie wspiera Znalazłem ten temat - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2156254 - czyli customowe kodeki, które dekodują DTS programowo. Dźwięk zaczął działać w filmie DTS (dekoduje programowo do pcm) ale obraz nie jest już płynny. Co z tym zrobić? Da się coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...