Skocz do zawartości
homman

Benchmark kart pamięci micro SD

Rekomendowane odpowiedzi

Seba_Fan czy bez względu na fakty możesz spuścić z tonu? Bo patrząc pobieżnie to widzę, że kiepski język leci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten dalej swoje, czy ty czytasz co się piszę, mówię Ci że karty były w nawigacji i w telefonie i straciły dane, a nie przy wyjmowaniu, może wreszcie coś zrozumieć?


Po następne nie jestem producentem kart, karty działają wszystkie podobnie co mam, zapis jak i odczyt w zupełności wystarczy do wszystkiego.


Nie mogę z Tobą jesteś po prostu jakiś ograniczony, ja Ci coś pisze a Ty dalej swoje.

Cały czas wmawiasz wyrażnie Ci napisałem i mam to głęboko gdzieś co myslisz.



Gmeru
Oczywiście,że mogę, ale nie rozumiem osoby, która cały czas usilnie na siłe coś komuś wciska, po nastepne nie nawidzę jak ktoś coś cytuje w kawałku bez głowy.


Uparcie tworzenie że sandisk jest bee i tylko bee, mi jest to obojętne co kto lubi i nie lubi, ale nie mozna na siłe wciskać,ze wszyscy mają się do tego stosować, wybacz kolego, ale jak firma X była by moja firmą i byś prawił takie rzeczy to by były dwa wyjścia, solo i sprawa w sądzie.

Pokazane są testy i każdy nie kupuje co chce, ale jest ich za mało, pokazałem przykład że taka Sony klasa 4 radzi sobie znakomicie i wiele nie ustępuję innym firmą z klasą 10. mam jeszcze inne karty klasy 4 i już takie dobre nie są, ale są markowe i trzymają parametry i mają dobrą cenę.
mam dużo różnych kart i nie będzie mi taka osoba mówiła co mam kupić a czego mam nie kupić i tu jest pies pogrzebany, dlatego cały wątek nie ma sensu, bo jest skierowany przeciwko firmie.

Zapomniałem dodać mogę Ci wysłać taką kartę, bo nawet nie można jej sformatować więc jedzie do serwisu.

Tak więc z mojej strony to wszystko.
Życzę spokojnej nocy wszystkim.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

która cały czas usilnie na siłe coś komuś wciska, po nastepne nie nawidzę jak ktoś coś cytuje w kawałku bez głowy.

Czy ja ci coś wciskam w tym teście?

Czy każe ci idź do sklepu i kupuj ADATE?

Czy masz wyraźnie napisane PROPONUJE kupno GOODRAMA goold

1 wsparcie polskiego producenta i miejsc pracy

2.tańsza i szybsza niż san disk ultra

3. przyda się tutaj test

Uparcie tworzenie że sandisk jest bee i tylko bee, mi jest to obojętne co kto lubi i nie lubi, ale nie mozna na siłe wciskać,ze wszyscy mają się do tego stosować, wybacz kolego, ale jak firma X była by moja firmą i byś prawił takie rzeczy to by były dwa wyjścia, solo i sprawa w sądzie.

Czy ktoś mówi o całej firmie? Czy o konkretnym modelu producenta?

Masz napisane że inne modele typu extreeme itp są ok.

A jedynie producent wciska kit z tą kartą. I że każda dobra karta klasy 10 jest lepsza według testów.

I przykro mi sandisk nie może mi w tym względzie założyć sprawy bo tak wynika z rzetelnych testów. Co najwyżej może dostać zakaz propagowania normalnej karty class10 jako ultra szybkiej. Bo to się akurat nadaje do urzędu konsumenta.

p.s z ciekawości wyszukałem czy sandisk ma w ofercie karty micro sd class 10

I co się okazało?

NIE MA są tylko sandisk ultra class 10 i nazwa ultra daje nam pseudoinformację o jakoby szybszym działaniu karty. W rzeczywistości jest zwykłą kartą class 10.

To się własnie nadaje do sądu. Wprowadzanie klienta w błąd.

Pokazane są testy i każdy nie kupuje co chce, ale jest ich za mało, pokazałem przykład że taka Sony klasa 4 radzi sobie znakomicie i wiele nie ustępuję innym firmą z klasą 10. mam jeszcze inne karty klasy 4 i już takie dobre nie są, ale są markowe i trzymają parametry i mają dobrą cenę.

Masz na samym początku że przeszukałem x testów kart. Wiec nie dawałem tutaj testu chociażby emteca class 6 które posiadam itd. Miałem sam zamiar kupić sandiska ultra mobile. Ale jak sam piszesz wychodzą one w klasie 10 a nie uhs1 tak jak są oznaczone i dodane jeszcze ULTRA w nazwie.

nie będzie mi taka osoba mówiła co mam kupić a czego mam nie kupić i tu jest pies pogrzebany, dlatego cały wątek nie ma sensu, bo jest skierowany przeciwko firmie.

Jw nie przeciwko firmie a przeciwko modelowi i okłamywaniu klienta. I nikt ci jw nie mówi kup adatę. Możesz kupić samsung class 10, good ram class10, GoodRam gold, adatę której masz też 3 modele do wyboru w tej cenie. I wszystkie wychodzą lepiej od sandisk ultra.

Zapomniałem dodać mogę Ci wysłać taką kartę, bo nawet nie można jej sformatować więc jedzie do serwisu.

Nie sformatujesz takiej karty analogicznie jak dysku z uszkodzonym MBR. Musisz postawić kartę na nowo.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz są jakieś określony normy i tego producenci się trzymają, jedna są szybsze w zapisie inne nie nic więcej.

A nazwy to wiesz producenci sobie rózne tworzą, trzeba jakoś uwagę przyciągnąć. Ja jak wspomniałem stosuję masę kart różnych producentów. Adata mam dużo, nie tylko karty, ale i pamięci, usb itd.
Odnośnie dysków HDD ja lubię WD a Seagate nie lubię, ale to nie znaczy, że będę mówił, że jest trochę wolniejszy to gorszy i trzeba kupić coś innego, uszanuj innych zdanie.

Co do padniętej karty, oddaje do serwisu bo mam jej dosyć, już wiele razy mi padła, mam ten plus, że zawsze mam kartę zapasową czy to nawigacja czy telefon.


Co do testów, to trzeba mieć w miarę podobną specyfikację, żeby nie wyszło inaczej niż może, wystarczy jak wiesz nie odpowiedni czytnik i już wyniki są źle.

Sprawdzałem z ciekawości sandisk SD, mam jeszcze memory stick ale nie mam czytnika, to na SD sandisk, po dwóch testach wyniki były różne, ten wynik który tu przedstawiłem jest dużo słąbszy od tego co mi wyszedł.


Moim zdaniem, wszystkie karty są podobne, parametry są zblizone jak i ceny, wszystkie karty 32GB chodzą w okolicach 80-100zł i tyle się płaci.
Są też karty do zastosowań do nagrywania z dużym bitrate ale to już inna bajka.


Tak trochę odbiegając, to większość firm nasz oszukuje, więc podawanie jednego przykładu to za mało, a w szczególności że to tylko słowo na pudełku, możemy sobie tylko życzyć, żeby karty były tańsze i mniej awaryjne, a kto jaką firmę preferuje to jego sprawa.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jałowe.

Wejdź na stronę san diska.

ultra to karta podstawowa najtańsza.

adata ma normalną class 10 - odpowiednik uhs 1 szybsza i premire pro.

Wiec adata/ good ram jest tańszy bo masz naprawdę wyższej klasy kartę w niższej cenie.

Zestawiajac karty 32GB:

goodram class 10 / adata class 10 =80pln z wysyłką / san disk ultra 105pln(zaspis 10 - 15MB/s)

good ram gold / adata class uhs 1 = 95pln / sandisk extreme 185pln (zapis 20 - 25MB/s

adata premiere pro (złota) 190pln / sandisk extreme 260pln (zapis30MB/s)

Widzisz teraz różnicę. Co zyskują przez dodanie ultra?

Z ciekawosci poszukałem samsunga

95pln class 10 (15MB zapisu)

140pln class 10 plus (20MB/zapisu)

180pln class 10 pro

Niestety ciężko znaleźć testy tej ostatniej. Producent deklaruje 24MB/s A jeśli to samsung to pewnie do 30MB dobije.

Najciekawsza z tych ostatnich kart jest TRANSCEND ULTIMATE micro sd ale w pl jej nie uświadczysz 75,6 MB/s/47,8 MB/s

Cena ok 140pln

I teraz widać jak zmonopolizowany jest rynek super szybkich kart. Każdy od 10 lat zna słynne logo SanDiska extreme xxx. Monopol jest tak duży że ludzi idą kupować 2* droższą kartę.

Niestety ma też monopol na najszybsze na rynku karty w stylu 80 90MB/s

Żebyś nie mówił że mówie źle o firmie.

Np san disk extreme pro 200pln 16GB!! za to zapis 85MB/s

5400_06_sandisk_extreme_pro_sdhc_and_mic

5400_13_sandisk_extreme_pro_sdhc_and_mic

Moje testy san diska i adaty były na jednym czytniku i jednym kompie.

Wątpię w wyższe wyniki niż 12,5 MB na San disku ultra bo nikomu w necie wyższe nie wyszły.

Jw karta ma mieć 10MB/s i ma. Nic więcej. Na co wskazywała by nazwa ultra czy specjalny kolor. Zbliżający chodziaćby do złotych extreme pro.

I należy odróżnić karty sandisk ultra te maja class 10 i jw 12,5MB/s

Od sandisk MOBILE ultra te maja ok 9,5Mb/s. Bo cena obecnie jest jedna i są mylone. Dodaj do tego podróby i już rozumiesz czemu kupowanie tych kart jest bez sensu.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale nie same parametry się sprzedają, też w cenie masz nazwę firmy, marketing, renoma, itd.

Toyota też jest droższa od innych a to nie znaczy ze lepsza, za mniejsze pieniądze możesz kupić inne auto, lepiej wyposażone i szybsze.

Ale po co ludzi chcesz naprowadzać na siłę, każdy kupuje co lubi, ja lubię sprzęt Sony który jest droższy od konkurencji a nie jest lepszy.


Co do testu mi wyszło 15, a ceny są praktycznie te samy, są też karty/pen drive tańsze toshiby ale są strasznie wolne mam dość ich dużo, ale co w nich lubię nigdy nic z nimi mi się nie stało, mimo że działają w różnych warunkach po -20 stopni, wilgoć itd.

Wiesz z podróbami to nie wina producanta, ale naszego rynku, jeśli ktoś sprzedaje podróbe to powinno być to zaznaczone, że to jest podróba, dlatego ja kupuję w sklepie, od allegro z dala z takimi rzeczami, zresztą w sklepie są podobne albo i niższe ceny. Chyba wszyscy producenci są podrabiani.

Każdy podejmuje decyzję w życiu, jak pisałem na niektórych karta się przejechałem i mam nie smak i tego się nie da zmienić, a sandisk, którą tak uparcie jedziesz nigdy mnie nie zawiódł od bardzo dawna a wręcz uratował, choć wiem że nie jest tani.
Musisz pamietać, że te parametry który są to są parametry które z góry wystarczą do takich zastosowań jak zdjęcia, tablety czy kamery HD 50p.

Wczoraj zrobiłem test karty toshiby żeby sobie przypomnieć jak jest wolna w porównaniu z sony klassa 4 i nie będę zamieszczał po co zawstydzać producenta.


Dobra jadę na daleką wycieczkę i dla mnie ważne żeby działało wszystko bez względu na cenę i pls nie piszmy o podróbkach po to temat rzeka, ani nie piszy typu kupujcie X a Y nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@homman - dzięki za testy i uświadomienie jak wygląda sprawa z szybkością kart MicroSD i że nie warto przepłacać!

Prawdę mówiąc jestem przyzwyczajony do marki SandDisk od czasów (parę lat temu) jak wszyscy kupowali/lkupują powolne pendrive Kingstona (bo pewne, bo znana marka bla bla bla), a ja kupiłem Sandisk Cruzer Contour 16GB, który był jednym z najszybszych dostępnych pendrive-ów.

Zaufałem marce i kupowałem karty SD/MicroSD tej firmy - bez weryfikacji, a tu (jak ww. test pokazują) taki zonk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie też używałem sandisk albo sony ale to dlatego że najczęściej takie były w zestawie. Jakoś nie przywiązywąłem do tego większej wagi. Czy te prędkości zwykłym śmiertelnikom robią wieksze różnice? Nei sądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kartę Sandisk Ultra microSDXC UHS-1 64GB.

Otrzymałem takie wyniki z atto (przez czytnik USB 2.0).

sandisk.gif

Realnie jest podobnie. Zapis około 10MB/s nie jest zbyt optymistyczny. Czy to normalne? A może kupiłem jakąś podróbę?

Pozdrawiam

Edytowane przez felis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na podróbę.

O ile odczyt chociaż zbliża się do realnej granicy USB 2.0 (czyli około 28MB/s) o tyle zapis 10MB/s zdecydowanie odstaje od realiów.

Ta karta powinna wyciskać na twoim czytniku 28MB/s przy zapisie i odczycie.

No chyba, że twój czytnik kart jest kiepski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na podróbę.

(...)

No chyba, że twój czytnik kart jest kiepski

Kartę SD PQI 16MB bodaj klasy 10 zapisuje w tym samym czytniku ok 16MB/s. MicroSD Sandiska (przez adapter w tym samym gnieździe) jak pisałem 10MB/s. To wzbudziło moje wątplwości, ale myślałem, że może microSD mają gorsze rezultaty.

Edytowane przez felis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MicroSD od SD różni się wymiarami i niczym więcej.

Na pewno nie osiągami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za info. W takim razie to musi być podróbka jak to się zdarza na allegro. Spróbuję reklamowac u sprzedawcy.

Jeszcze wrócę do pytania, bo znalazłem test, który wypada podobnie do moich wyników (nawet trochę gorzej):

http://slatedroid.info/2013/02/sandisk-ultra-64gb-microsdxc-card-class-10-review-lots-of-storage-on-the-cheap/

Kartę mam taką samą z wyglądy czyli ultra, ale opakowanie i adapter inne niż w linku (tam jest blister od mobile ultra)

Może jednak te karty są zwyczajnie wolne i kiepskie?

Edytowane przez felis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie było mnie tu 2 lata.

Jako pierwszy opisałem że to za[beeep]ista karta.

Dziś patrzę po allegro za tymi kartami adata. A tu drożej niż kupowałem 2 lata temu.Coś nie tak.

Szukam zestawienia cen w latach no tak karta drożeje zamiast taniec.

Obecnie ceny tych kart są takie same jak San Disk Ultra!

2 lata temu kosztowały połowę.

Dlaczego?

BO KAŻDY nie wiem albo zgapił muj test albo to sami odkryli że to najlepsze karty na rynku.

Karta jest na 1 miejscu jako micro sd w rankingu Chipa

http://www.chip.pl/ranking/pamieci-masowe/karty-pamieci-flash-sd

A dokładnie wszystkie 3 Adaty są na pierwszych 3 miejscach micro sd.

Jedyną kartą lepszą jest jak pisałem SanDisk microSDHC 16GB Extreme Pro class 10 ale kosztuje krocie.

I tak to jest jak się człwowiek pochwali dobrym znaleziskiem....

W 2 lata temu zapłaciłem 40pln dziś 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol nie wlewaj sobie. Złoty osłabił się w stosunku do dolara i stąd wszystko drożeje.

Taptaptap Mlais M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu znaczenia kurs $ bo mówimy o stosunku ADATA / SANDISK.

Wcześniej była to połowa ceny karty dziś tyle samo.

Wcześniej na allegro 1 czy 2 sprzedawców. Dziś patrzę i co 2 karta według popularności = adata.

Po prostu ludzie dostrzegli potencjał.

A pierwsze zdania były co to za karta ile to pochodzi itd.

Jedynie dobre karty jeszcze jakie widzę to SAMSUNG EVO. Samsung pro

Poniżej niepotwierdzony rozkład dla 64GB.

Ceny 64GB na 14.06.2015

Tutaj na szczęście nie tak dużo osób kupuje ADATE i stąd normalna jeszcze cena.

Samsung PRO 220pln 90/77MB/s http://tssdrcdn.thessdreview1.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2014/07/Samsung-Pro-microSDXC-64GB-Crystal-Disk-Mark.png

SAN DISK extreme pro 220pln ok 85/60Mb/s http://www.jayceooi.com/wp-content/uploads/2013/07/64GB-SanDisk-Extreme-microSDXC_Benchmark_02.png

Samsung EVO 120 - 134 pln 46MB / 20MB/s <<<<<<<<<< prawdopodobnie najlepsza cana / jakość dla 64GB http://tssdrcdn.thessdreview1.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2014/07/Samsung-Evo-SDHC-32GB-CDM.png

ADATA 130pln

SAN DISK 180

Z 32GB

Poza adatą w grę wchodzi jeszcze TOSHIBA UHS FULL HD 60/ 45MB /s NIEPOTWIERDZONE ok 60pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To następnym razem jak dokonasz równie przełomowego odkrycia to zachowaj je dla siebie. Totalnie nie rozumiem o czym Ty bredzisz.

Taptaptap Mlais M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare przyslowie pszczol mowi, ze punkt widzenia, zalezy od punktu siedzenia.. Potencjal zapewne dotrzegli sprzedawcy na allegro, a nie kupujacy w Timbuktu i to jest cale wyjasnienie zagadki hommana.

Oczywiscie "wstrzymal slonce, ruszul ziemie - wydalo go polskie plemie", jest zdecydowanie blizsze sercu. ;)

Homman.

Taka prosba do Ciebie. Robisz swietna robote, ale swoje ewentualne analizy rynkow finansowych, czy cen surowcow, pozostaw prosze, tylko dla siebie. Nie potrzeba nam kolejnego kryzysu. ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...