Skocz do zawartości
Zoltanone

Prosty telewizor 42" - porada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

sumiennie przeglądałem tematy z poradami zakupowymi, jednak jak wiadomo każdy przypadek jest nieco inny.

Dlatego pozwolę sobie stworzyć nowy temat z pytaniem o zakup telewizora.

Moje niefachowe oko wypatrzyło na różnych forach i testach taki model: Panasonic TX-L42E6E

Interesuje mnie prosta konstrukcje, bez 3d, smart telewizorow i innych wodotrysków za to z dobrym obrazem.

Czyli telewizor do patrzenia, ewentualnie skakania z kinectem.

Podpowiedzcie, czy według Was ten model to korzystny zakup.

Wypełniłem pytania pomocnicze:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3.5x5 m (na oko, jak kupię miarkę to sprawdzę dokładnie
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 osoby.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pod kątem prostym do telewizora.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą jakość obrazu do filmów w nocy i do gier

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Xbox będzie i cyfrowa TV kiedyś
10.Jakie urządzenia ? Będzie Xbox
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? kilka - myślę, że średnio max 3 dziennie
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem :)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie na telewizorze
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak. 30%
16.Preferencje co do marki ? Panasonic? Ale szczerze to wszystko mi jedno.
17.Preferencje co do wielkości ? 42" , ewentualnie, niechętnie 47"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie mam, także się nie wypowiem
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Hm, w sumie to ile będzie trzeba, wolałbym około 2tys, natomiast jak są o niebo lepsze za 3tys to wezme za 3.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bolą mnie oczy od 3D (kinowego), nie chcę tego ustrojstwa

Telewizor chciałbym jak najprostszy, po co mi kolejne urządzenie do internetów?. Mam laptopa, tableta, smartfona, telewizor chcę by miał ładne kolory, czerń jak najczarniejsza i żeby nie smużył.

Dzięki serdeczne za jakiekolwiek podpowiedzi.

Edytowane przez Zoltanone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłą środę testowaliśmy Sony R470. Pewnie na dniach wrzucimy test. Ma zero dodatków ale za to MHL (awaryjnie jakby ktoś chciał rozszerzyć funkcjonalność...). Jak dla Ciebie wygląda, że właśnie o to Ci chodzi. Wiem, że wspominasz o plazmie ale uważam, że warto spojrzeć także w inną stronę i porównać.

Bardzo dobre, równomierne podświetlenie. Dobra czerń. Dobre kąty. Płynność całkiem ok chociaż brakuje mu MotionFlow. Ale mimo tego daje radę. Nie smuży za mocno. I jest bardzo tani a przy tym bardzo ładnie wygląda.

5p0y.jpg
bq7y.jpg
z0ex.jpg
9mul.jpg
khw3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, mam jednak wątpliwości, czy poradzi sobie w grach.

Przeglądałem testy na stronkach zagranicznych i nie wypadł tam jakoś szałowo.

np.: http://reviews.cnet.co.uk/tvs/sony-kdl-40ex523-review-50006732/

Chętnie popatrzę na Wasze testy, może mnie to przekona.

Najbardziej martwi mnie smużenie, czasem lubię pooglądać mecze w TV albo pograć w FPS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, może jeszcze jakieś podpowiedzi, głosy poparcia, bądź sprzeciwu do podanych modeli, poradźcie nieobeznanemu w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tego, że telewizor będzie do gier - przy ustawieniu trybu gry ( czyli tego zoptymalizowanego do grania :D ) i tak wszelkie polepszacze obrazu są wyłączane. Ale prawdą jest, że do sportu przydałby się Motionflow w wyższej wersji, choć z drugiej strony myślę, że warto zaufać Gmeru przy wyborze TV. Sam bym wybrał model Sony, tylko patrząc na odległość z jakiej chcesz oglądać to minimum 46 cali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jest napisane na stronie sony ten tv ma motionflow, ogólnie jest bardzo fajny, a dzięki mhl można go stuningowac ;-)

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada on Motionflow XR 100, który jest naprawdę podstawową wersją tego procesora ruch. Z tego co pamiętam w przypadku tej właśnie wersji, nie ma możliwości sterowania nim - po prostu działa cały czas i troszeczkę poprawia jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram sie dzisiaj na "window shopping" do Media Marktu. Poszukam Soniaka R470, obejrze na zywo, moze sie przekonam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...