Skocz do zawartości
Dario23

Pomoc w wyborze telewizora LED 47 do 50 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy. Planuję kupić telewizor LED 47 do 50 cali. Będę oglądał z odległości 2,5 - 2,8m. Światło pada od prawej strony, ale mam rolety. Głownie oglądam 70% filmy, 20 gram na Xbox360, a pozostałe to

programy naukowe i przyrodnicze. Głównie oglądam telewizje wieczorami. Filmy oglądam głównie z pendriva lub dysku w formacie MKV. Dla mnie telewizor powinien mieć dobre 3D i bez problemu odtwarzać MKV z napisami. Do dźwięku DTS to mam BD

LG BD650, albo konweruję. I powinien mieć w miarę dobre funkcje multimedialne. Kwota do wydania to ok 5000 do 5500 zł. Moje typy to:

z pasywnym 3D
Philips 47PFL7008(7108) w RTV AGD dodają drugi telewizor. Razem 4999zł
Panasonic 47DT60
Panasonic 47ET60
LG 47LA740S


Ewentualnie aktywne 3D ( jeśli ktoś mnie przekona do tej technologii )

Panasonic TX-L47WT50E
Panasonic TX-L47DT50E.

bardziej bym preferował pasywne, bo 3D aktywne z tego co wiem, to podczas oglądania filmu trzeba robić sobie przerwy i męczą się szybciej oczy. No i migotanie. Ale czy pasywne wyświetla full HD??



No chyba, że ktoś z forumowiczów poleca inny odbiornik.

Do tej pory oglądam na Samsungu LCD LE40B650.

Plazma nie wchodzi w rachubę, ze względu na koszty prądu i aktywne 3D ( do którego nie jestem przekonany)


Dziękuję za każdą opinię lub sugestię.

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję przeliczyć jeszcze raz te koszty prądu za TV plazmowy (wyniki opublikuj tutaj).

Do filmów i wieczornego użytkowania telewizor LED z pasywnym 3D, a co za tym w Twoim przypadku idzie, matrycą IPS jest najgorszym wyborem. Na wszystkich TV które wymieniłeś, obraz będzie płaski i nieatrakcyjny przy małej ilości światła w pomieszczeniu. Tego typu telewizory nadają się do oglądania w dzień.

BTW. czytałeś testy na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Macieju. Generalnie to od 16 tak lelewizor jest włączony dla małego. Daje to jakieś 7 godzin dziennie średnio. A którą plazmę by mi Pan polecił, czy ten model byłby dobry Panasonic TX-P50VT50E lub Panasonic TX-P50GT60E??. Jakie one mają rzeczywisty pobór prądu. Ja bym poszedł w jakąś Panasonica. Ale jak widzę, że max pobór może być do 400W, to trochę przeraża. Wiem, że pobór mocy jest zależny od jasności wyświetlanego obrazu. Mój odbiornik obecny ma pobór 160W. Czy plazma będzie miała zbliżony pobór??? No ale każda plazma ma KTYWNE 3D. I nie wiem czy będzie efekt migotania?? A po drugie to przy Aktywnym 3D zaleca się robić przerwy w czasie filmu. i jeszcze jedno. Skoro plazmy panasonica są tak dobre, to dlaczego firma się wycofuje z ich produkcji. Pozdrawiam

Edytowane przez Dario23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy nikt z obecnych tu na forum nie potrafi mi doradzić. Podam jeszcze kilka szczegółów:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - około 6,5m x 3m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2,8m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - przeważnie 2 osoby

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - raczej stać

6. Jak słońce świeci w pokoju? - z prawej strony przez większość dnia, ale mam rolety

7. Jaki masz obecnie telewizor? - LE40b650 samsung

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart tv, odtwarzał bardzo dobrze multimedia, zwłaszcza mkv ( z napisami )

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - telewizja cyfrowa kablowa (kilka kanałow HD )

10 .Jakie urządzenia? - amplituner ONKYO TX-NR709 , LG BD650

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - około 7 godzin dziennie

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - nie wiem

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - dokumentalne i przyrodnicze , filmy wieczorami

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - niekoniecznie ( mogę prze smartfona )

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 15%

16. Preferencje co do marki? panasonic ,philips . Może być ewentualnie inny.

17. Preferencje co do wielkości? 47 maksymalnie 50 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolne przełączanie (choć można przywyknąć jeśli będzie to dobry model), efekt mocnego teatru.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5500 zł

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Bardziej pasywne, bo przy aktywnym jest efekt migotania

Edytowane przez Dario23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Macieju. Generalnie to od 16 tak lelewizor jest włączony dla małego. Daje to jakieś 7 godzin dziennie średnio. A którą plazmę by mi Pan polecił, czy ten model byłby dobry Panasonic TX-P50VT50E lub Panasonic TX-P50GT60E??. Jakie one mają rzeczywisty pobór prądu. Ja bym poszedł w jakąś Panasonica. Ale jak widzę, że max pobór może być do 400W, to trochę przeraża. Wiem, że pobór mocy jest zależny od jasności wyświetlanego obrazu. Mój odbiornik obecny ma pobór 160W. Czy plazma będzie miała zbliżony pobór??? No ale każda plazma ma KTYWNE 3D. I nie wiem czy będzie efekt migotania?? A po drugie to przy Aktywnym 3D zaleca się robić przerwy w czasie filmu. i jeszcze jedno. Skoro plazmy panasonica są tak dobre, to dlaczego firma się wycofuje z ich produkcji. Pozdrawiam

Scenariusze użytkowania TV plazmowego i związane z nimi nadpłaty względem TV LCD. Przyjęto do testów skalibrowane telewizory w rozmiarze 55", tryb nocny. Pobór plazmy około 188W, LCD około 59W.

Typowe scenariusze używania telewizora 2 godziny w tygodniu, 4 w weekendy 4 godziny w tygodniu, 8 w weekendy 8 godzin w tygodniu, 16 w weekendy 22 [dni] x 2 [h] x 0.55 [gr/kWh] x 0.129 [kW] = 3.12 [zł]8 [dni] x 4 [h] x 0.55 [gr/kWh] x 0.129 [kW] = 2.27 [zł]3.12 [zł] + 2.27 [zł] = 5.49 [zł] 22 [dni] x 4 [h] x 0.55 [gr/kWh] x 0.129 [kW] = 6.24 [zł]8 [dni] x 8 [h] x 0.55 [gr/kWh] x 0.129 [kW] = 4.54 [zł]6.24 [zł] + 4.54 [zł] = 10.78 [zł] 22 [dni] x 8 [h] x 0.55 [gr/kWh] x 0.129 [kW] = 12.48 [zł]8 [dni] x 16 [h] x 0.55 [gr/kWh] x 0.129 [kW] = 9.08 [zł]12.48 [zł] + 9.08 [zł] = 21.56 [zł]

50 calowy Panasonic ST60 będzie kosztował Cię około 3700zł. Z LCD na wieczory przydałoby się coś z lokalnym wygaszaniem, a tego jak na lekarstwo w tym roku. Na Sony W905 masz za mały budżet, nawet w 46". Samsung F7000 wchodziłby też w grę, w 46 calach kosztuje około 4900zł. To jakieś 1200zł więcej od tej plazmy, policz sobie po jakim czasie Ci się to zwróci i zadecyduj czy warto, bo jakość na LCD będzie ułamkiem tego co na tej plazmie, przy seansach wieczornych.

Odnośnie zmęczenia wzroku w 3D napisałem w innym temacie:

Ale nie wytrzymujesz gdzie, w sklepie czy w domu? W tym pierwszym przypadku to wcale się nie dziwie, jednak jak odpalisz sobie okulary w mniejszej ilości oświetlenia zewnętrznego i jeszcze w 120Hz to migotanie jest bardzo ciężko, o ile w ogóle da się, dostrzec. Takie warunki panują właśnie w domu i nie widzę możliwości by wtedy 3D męczyło wzrok. Poza tym ile zamierzasz filmów obejrzeć w 3D? Większość osób traktuje to tylko jako dodatek. Czy na pewno chcesz stawiać to sobie za główne kryterium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panie Macieju. Chyba przyjrzę się uważniej plazmie. Podjadę gdzieś w okolicy obejrzeć na żywo. A czy warto dopłacać do modelów Panasonic TX-P50VT50E lub Panasonic TX-P50GT60E?. Czy zostać przy ST60.? I jeszcze jedno jaka by była cena kalibracji plazmy + złącza usb dla multimediów + sygnału z bluraya LG BD-650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj test ST60 i obejrzyj wideo-test VT60. Masz tam odpowiedzi na wszystkie pytania. Koszt takiej kalibracji to 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat THX jest zbędny tym bardziej jeśli masz zamiar przystępować do kalibracji. GT60 to taki ST60 z bogatszymi funkcjami (nagrywanie, tuner sat) i szybszym procesorem (mniejszy input lag, szybsze działanie interfejsu). Pod względem jakości obrazu są identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju. Jeszcze jedno pytanie. A jak się gra na plazmie, jaki jest obraz z xboxa np. ostry czy mdły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nieporównywalnie ostrzejszy niż na LCD, ale idzie też zauważyć pewne dynamiczne zjawiska, charakterystyczne dla ekranu plazmowego, np. tzw. green ghosting, czy żółte ogony luminoforu. Na szczęście mało kto zauważa te zjawiska i raczej nie przeszkadzają one w graniu, a na pewno nie tak jak smużenie na LCD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Macieju. Ostatnie pytanie :) ?. Chodzi o te powidoki ( wypalenie ). Zaznaczę, że czytałem sporo na ten temat, ale chciałbym opini fachowca :) . Czy bardzo trzeba uważać z plazmą, czy trzeba ją wygrzewać chyba około 100h??. Po ilu godzinach praktycznie może pojawić się jakieś utrwalenie?? Pytam bo moja żona często ogląda tvn style. A Input Lag jest tylko ważny przy graniu po sieci?.Pozdrawiam

Darek

Edytowane przez Dario23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba uważać, ani nie trzeba docierać. Jeśli powstanie jakiś powidok to z pewnością zniknie po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikat007 a może podał byś jakieś argumenty co do Philipsa 7008?? bo to ,że zjada mniej prądu to wiem Pozdrawiam

Edytowane przez Dario23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę z pytaniem do fachowców: czy plazma rzeczywiście grzeje się bardziej od LCD? Pytam bo na telewizor mam taką wnękę, w którą zmieściłby mi się tv 47 cali. Ale po bokach zostało by z10-15 cm i tak się zastanawiam czy nie za mało

wyklepane z iksperii p via tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnie więcej prądu, więc i się grzeje bardziej. Większość osób jednak powtarza to jak mantrę, bo nagrzewa się ekran od przodu, a w "elcedakach" jest zazwyczaj zimny. Ciepło rozchodzi się z tyłu i nie czuć tego tak.

Nie widzę jednak problemu ze wstawieniem plazmy we wnękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Macieju. Małe pytanko. A jeśli ( to tylko takie założenie) zdecydowałbym się na Samsung UE46F7000 lub Samsung UE46F8000SL, to czy dobry byłby to wybór. A jeśli tak, to czy warto dopłacić do F8000. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po tym całym researchu ;-) doszedłem do wniosku, że chyba się wstrzymam ze zmianą tv, dozbieram na panasa 50st60 przynajmniej nie będę się wkurzal że źle kasę wydałem, choć trochę się martwię jak go wcisnę we wnękę, zostanie może po 10 cm, no i trochę o oglądanie w ciągu dnia bo światło ciut z boku świeci

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez ivanez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko pytanie, jak ten tv radzi sobie z sygnałem sd z kabla bo na razie mam tylko taki?

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :) Właśnie przed chwilą zamówiłem plazmę TX-P50ST60E. Cena w ole ole 3673zł. Panie Macieju wpisałem się na listę.

Pozdrawiam Darek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od piątku jestem posiadaczem plazmy panasonica TX-P50ST60E. Zamówiłem w ole ole. Koszt 3673 zł. Odbierałem sam. W sobotę podłączyłem i moje pierwsze wrażenia są takie:

Bardzo szybko znalazł sieć i się zaktualizował.

Menu chodzi w miarę szybko. Jest ok.

Smart TV - ok.

Obraz przy oglądaniu filmów na trybie Prawdziwe kino - rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. LED nie ma startu.

Dobre skalowanie materiału SD.

Czyta pendrive o pojemności 32GB sformatowany do NTFS.

3D bardzo dobre. Po ustawieniu odświeżania na 120Hz brak jakiegokolwiek migotania.

Aplikacja Viera Remote 2 zainstalowana na NeoV działa bezproblemowo.

Żadnych powidoków nie ma jak na razie.

Buczenia nie słyszę.

To tylko takie szybkie spostrzeżenia.

Dzięki wszystkim za pomoc przy wyborze telewizora, zwłaszcza panu Maciejowi, który ostatecznie mnie przekonał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego niż świadomy wybór i zadowolenie z niego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od piątku jestem posiadaczem plazmy panasonica TX-P50ST60E. Zamówiłem w ole ole. Koszt 3673 zł. Odbierałem sam.

Jak Ci się udało przewieźć taka krowę? Przewoziłeś w pionie czy to nieaktualne? Sorry za być może banalne pytanie ;-)

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od piątku jestem posiadaczem plazmy panasonica TX-P50ST60E. Zamówiłem w ole ole. Koszt 3673 zł. Odbierałem sam.

Jak Ci się udało przewieźć taka krowę? Przewoziłeś w pionie czy to nieaktualne? Sorry za być może banalne pytanie ;-)

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...