Skocz do zawartości
mobor

Laptop, Win7 i problem z rozdzielczością na monitorze zewnetrznym

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki oto zgryz

Monitor FullHD, w laptopie mam ustawioną rozdzielczość 1920x1080, wyświetlacz odbiera sygnał 1080p ale ekran roboczy jest taki jak przy rozdzielczości (na oko) 1600x900 (natywna rozdzielczość ekranu w notebooku)

Zainstalowałem stery do grafy ...i nic

Pomocy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ustawisz monitor jako drugi wyswietlacz (funkcja identyfikacji ekranow powinna pokazac, czy faktycznie jest on rozpoznawany wlasciwie, jako drugi), wybierzesz "rozszerzony" pulpit a nie "[beeep]likowany" i skonfigurujesz mu odzielne ustawienia, to nie ma bata , zeby to nie zadzialalo. To "oczywista oczywistosc", ale puki nie odfajkujemy tego na checkliscie, nie ma co glowkowac co dalej. BTW jaka tam jest grafika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie dedykujesz ale ...to jest Windows. I to po upgrade z Visty.....

Nie idzie za Chiny dojsć z tym do ładu. Gdy klapa w lapku jest zamknięta - notebook widzi tylko jeden monitor- zewnętrzny. ustawiam wiec 1920x1080 i monitor odbiera 1080p ale obraz faktycznie generowany ma rozdzielczość natywną matrycy laptopa 1600x900

Kombinowałem już na wszystkie możliwe sposoby - nie ma siły żeby uzyskać Full Screena...

Do momentu gdy siedziałem na Viście - wszystko śmigało jak należy wiec od strony sprzętowej na pewno nie ma problemu. Coś w systemie

Drivery mam z Windows Update + zassał jakąś łatke ale nic nie pomogła. Przeinstalowałem też wszystkie narzędzia SONY - też nic

Wszystkie urządzenia ładnie rozpoznane i zainstalowane- żadnych wykrzykników w Menedrzeze urządzeń.

Na laptopie wszystko śmiga jak należy. Wygląda to tak jakby grafika była zawsze generowana w domyślnej rozdzielczości matrycy.

Sprzęt - leciwy ale sprawny. Żal wyrzucić ;)

Vaio VGN FW 41 E/H grafa radeon 4650 z 512 MB RAM

Edit

Przed chwilą zrobiłem kilka testów i wychodzą istne jaja

wiec jest taki mały Panel STerowania made by SONY. Tam mam dodatkowe regulacje poświęcone wyjściu HDMI

HDMI Resoultion Settings

Set a resolution suitable for the external display

I pod spodem 3 piktogramy monitora

720p 768 1080

U mnie jest zaznaczony NA SZTYWNO 720 (wszystkie trzy są nieaktywne tzn nie można nic zmienić)

Gdy otwieram klapę od notka, uaktywnia się tylko 720p (kropka zmienia kolor z szarego na niebieski) ale pozostałe dwie opcje są szare

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może gdzieś w opcjach grafiki jest skalowanie? Teraz siedzę na lapku ze zintegrowaną grafiką intela i jest taka opcja:

phjarkj.png

A już na pewno powinno być to dostępne w sterach dla nvidii czy amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze lepszy orzech wywalił o mi włączanie 3d w power DVD podczas oglądania blu ray i nie tylko mkv tez wiem ze to coś z ustawieniami grafiki się stało juz 2 raz monitor tylko tv ustawiony jako domyślny wszystko działa jak należy ale dziś po prostu wywalił o włączanie 3d w tmt 5 tez nie działa 3d

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem wszystkie stery od grafy i wyczyścilem rejestry po grafie zainstalowałem id nowa grafe i działa opcja 3d

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...