Skocz do zawartości
homman

Zakupy w chinach FAQ

Rekomendowane odpowiedzi

Więc wyjaśniając.
Zgodnie z polskim prawem każdy ma prawo do zakupu 1 przedmiotu 45$ w miesiącu. Nie ma od tego vat, cła itd.
Powyżej tej kwoty MOŻE zostać doliczony vat.
Wynosi 23% + opłata manipulacyjna ok 20pln zależy ile im się zachce. Jest to opłata za przepakowanie, otwarcie itd.
W przypadku dhl i innych firm opłata ta wynosi nawet 80pln.
CŁO
Cło na elektronikę z chin =0%
Natomiast są nim objęte ubrania, sprzęt pomiarowy i mierniczy. Sprawa jest naprawdę skomplikowana.
Np cło + podatek akcyzowy zapłacimy za nawóz sztuczny, żwirek naturalny, wyroby tytoniowe, pestycydy.
W większości przypadków cło to pikuś bo nawet max 15 % jw co do jest przy 23% VAT.
Chora cena jest także na panele słoneczne. Podatek wynosi 67%!
Cło na części rowerowe z chin to 4.7%, cło dodatkowe antydumpingowe to 48.5% [to stanowi prawdziwe złodziejstwo] i 22% vat.
W 99% przypadków produktów cło to 3,7% np na skórki surowe, mierniki, analizatory, produkty przemysłu chemicznego itd.
Tutaj można obliczyć cło
A tutaj produkty objęte cłem
Kurier = 90% że zapłacisz vat +opłatę
Poczta zwykła
Paczki dla firm są znacznie częściej sprawdzane. Więc jeśli adres dostawy jest na adres firmy masz duże prawdopodobieństwo sprawdzenia.
Paczki zwykłe do osoby prywatnej są wybierane wybiórczo. Czyli jeśli coś przykuje uwagę celnika.
A także okresowo co x sztuk.
W celu uniknięcia opłat pisze się niższą niż 45$ wartość. Lub jako gift, sample, etc.
Jak robić zakupy. tj jak płacić mniej
Na jakimś innym forum czytałem głupoty o kartach zakupowych. Tzw kartach internetowych. Za które nie dość że płacisz to jeszcze nie masz możliwości zakupu tam waluty.
Transakcje najtaniej robi się w kantorach internetowych.
Oczywiście można i zwykłą debetówką. Przeczytaj poniższe:
Najlepszym na dzień dzisiejszy jest kantor internetowy aliorbank
Konto walutowe i karta nie kosztuje nic. (jedyny kantor z kartą)
Nie musimy mieć rachunku w banku itd.
Po prostu zakładamy konto walutowe z kartą. W kantorze internetowym
Waluta jest ok 10gr tańsza od konkurencji czyli walutowania przez paypal. Wymiana w mbanku, sync itp.
Ok 5gr drożej niż wirtualne ceny banku polskiego.
Zakładamy przelewając dowolną kwotę na nowo utworzone konto.
Więc dla przykładu na sobie.
Mam konto w sync.(sync lub mbank to jedyne słuszne konta)
PLNy przelewam z sync na alior.
Kupuje walutę w kantorze alior banku. 10gr/1$ taniej niż w sync itp.
Walutę wymienioną mam na $. Więc podając nr karty alior banku (nie sync) kupujesz na aliexpress.com, dx.com geekbuing itd. 10gr taniej na każdym $.
Zabezpiecza cię to dodatkowo przed tym że gdyby jakiś chińczyk zdobył twój nr karty itd. A jak wiesz do robienia zakupów wystarczy imię i nazwisko, nr karty, data i kod. Czyli zdjęcie przodu i tyłu karty.
Nie wyczyści ci konta. Jak w przypadku normalnej karty debetowej. Walutę kupujesz tylko na zakupy. Ewentualnie masz tam niewielkie środki. Nie ma tam waluty więc nie ma co czyścić. Bo jw. To tylko karta kantoru internetowego. ŻADEN INNY KANTOR NIE DAJE KARTY! Np. cinkciarz itd. A w dodatku alior jest najtańszy.
Paypal
Po prostu przelewasz z kantoru na paypal. Zamiast z sync np.
Lub powiązujesz kartę kantoru z paypal. I wówczas każda wpłata = pobranie z karty. Zwrot = zwrot na kartę BEZ PRZEWALUTOWANIA.
Zwrot gotówki
Jeśli kupujesz normalnie np. z sync wówczas przy zwrocie gotówki. Np. brak towaru. Tracisz nawet 40gr na 1 pln. Tj kupujesz najpierw z pln na us $ płacisz ok 10gr więcej niż w kantorze. Za cenę kupna $. Potem waluta ci wraca w $ więc dostajesz cenę kupna. Dlatego jw. Zwrot waluty w taki sposób boli…
W przypadku kantora dość że kupujesz taniej. Waluta ci się nie przewalutuje.
Alternatywą jest tylko konto walutowe w banku z kartą debetową. Ale wciąż kupujesz drożej walutę.
Myślę że wyjaśnione w miarę łopatologicznie. Nie mówię że każdemu się to przyda bo np. jak ktoś chce kupić 1 rzecz za 50$ oszczędność wyniesie 5-10pln. Więc nie ma co zakładać konta w kantorze. Ale znając życie jak ktoś zacznie kupować w chinach to kupuje nawet pierdoły.
Miło jeśli ktoś zakładał by konto na sync lub aliorze i podał mój kod.
SYNC:
KANTOR WALUTOWY ALIOR BANK:
PVDTPZJ0M8PJ
TEKST NIE ZOSTAŁ STWORZONY PO TO BY ZAROBIĆ. JW. Chcesz to podasz nie chcesz to nie.
LEPSZEJ ALTERNATYWY NIŻ KANTOR ALIOR BANKU NIE ZNAM. A żeby dostać nawet tą prowizję (20pln) Trzeba spełnić kupę przepisów np. 2tyś pln płatności /6 miesięcy. A przecież nie każdy wyda taką kwotę.

https://kantor.aliorbank.pl/faq
Regulaminy alior banku
Tu jest łatwiej opisane
http://kantor.aliorbank.pl/info/subt...aty-i-prowizje

Jednym słowem 0 chyba że zadłużymy kartę.
I NIE WYŚLEMY KARTY KURIEREM (50pln!) Zdzierstwo. Wysyłają zwykłym listem idzie do 14dni.

Jeśli nie dokonamy w 6 miesięcy żadnej transakcji i zamkniemy konto.(15pln) Jeśli w 7 lub 1 transakcja = free.

Płacimy za usługi normlane
Wykonanie zlecenia w oddziale alior 6pln!
Wydrukowanie historii 5pln

Jedyną opłatą istotną może być że karty nie powinno używać się za granica więcej niż raz w miesiącu.
Tzn
w kasie Banku (Klienci Indywidualni)
w bankomatach własnych
w bankomatach Euronet, Cash4You, innych banków krajowych
w bankomatach za granicą pierwsza transakcja w miesiącu kalendarzowym

Druga transakcja to 9pln!

Można to obejść kupując taniej walutę na alior banku a mbank ma karty za granicą gratis.

kolejną opłatą jest niepodjęcie gotówki. Czyli zamawiamy sobie przygotujcie mi 400e w alior banku odbiorę i jadę na wakacje. JEŚLI JEJ NIE ODBIERZEMY W TERMINIE PŁACIMY 2%

Szybki Przelew środków (15min)
SZYBKI TRANSFER (tylko dla przelewów krajowych)
0,01 zł - 1000 zł 1 zł
1000,01 zł - 2000 zł 2 zł
2000,01 zł - 3000 zł 3 zł
3000,01 zł - 4000 zł 4 zł
4000,01 zł - 5000 zł 5 zł

Do sync idzie natychmiastowo za darmo.

Przelewy normalne czyli chcemy przelać na konto zagraniczne rodzinie np do niemiec. Wówczas obowiązują normalne opłaty jak w każdym banku

rzelew europejski
0 zł w ramach Licznika

5zł powyżej Licznika

3. Przelew walutowy realizowany za pośrednictwem bankowości internetowej/mobilnej
3.1. W opcji kosztowej BEN i SHA
normalny
0 zł w ramach Licznika

30 zł powyżej Licznika

pilny
0 zł w ramach Licznika

45 zł powyżej Licznika

express
0 zł w ramach Licznika

50 zł powyżej Licznika

3.2. W opcji kosztowej OUR
normalny 70 zł
pilny 85 zł
express 90 zł

Sms powiadamiajacy o logowaniu 30gr. Autoryzujące za free.

Edytowane przez homman
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po przeczytaniu tego posta postanowiłem założyć konto w kantorze internetowym. Wszystko ok, posiadam już konto, ale nie wiem co mam zrobić aby otrzymać kartę walutową. Ktoś może mi wytłumaczyć jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety widzę że pozmieniali od mojego logowania.

klikasz podsumowanie > klikasz rachunek > czyli usd >

Karta

Złóż wniosek

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...