Skocz do zawartości
pjasio253

HTPC problem z dźwiękiem z wyjścia optycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Połączyłem wyjście optyczne płyty Asrock B75 Pro3-m (tylny panel) z amplitunerem za pomocą kabla optycznego. Na końcu kabla mam czerwone światło, więc płyta wypuszcza sygnał. Dźwięku jednak brak z tego wyjścia (Win7, sterowniki Realteka ok, wszystkie opcje w BIOS, menadżerach dźwięku próbowałem zmieniać i nic).

Płyta ma jeszcze wyjście HDMI - podłączyłem TV z płytą kablem HDMI, z TV puściłem kabel optyczny na amplituner - wszystko gra. Problem tylko w tym, że przy takim połączeniu TV musi być cały czas włączony, żeby dźwięk trafiał do amplitunera, stąd próbuję wygrać z bezpośrednim wyjściem optycznym z płyty, ale jest problem.

Czy komuś przychodzi coś do głowy w związku z powyższym?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, pzdr.

Edytowane przez pjasio253

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawym przyciskiem myszy kliknij głośnik systemowy w pasku obok zegara => wybierz urządzenia do odtwarzania ,

w oknie które zobaczysz wybierz SPDIF Interface jako domyślne, pozostałe wyłącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też ustawiałem wcześniej, bez rezultatu. Zastanawiam się, czy płyta nie ma jakiejść blokady, że przy wpiętym HDMI odcina automatycznie SPDIF, chociaż tak jak napisałem, czerwone światełko jest na wyjściu SPDIF, więc wygląda na aktywne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie problem leży w niepoprawnej konfiguracji wejść amplitunera lub wadliwym przewodzie optycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światełko o niczym nie świadczy - świeci i czeka na sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście i kabel są raczej ok, ponieważ właśnie przed chwilą na nich podłączyłem odtwarzacz DVD i zagrało w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany - istota leżała jednak w konfiguracji wejść optycznych amplitunera, zrobiłem pewne przełączenia bez głowy i nie zaobserwowałem zachowania jednego z gniazd ampli. Dziękuję za trafne wsparcie i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...