Skocz do zawartości
yacosk8

Telewizor 42" - 50" do 4000 PLN.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję pomocy w kupnie telewizora. Od 2 tygodni nie mogę się zdecydować co do zakupu. Na początku poszukiwań wpadłem na ranking Chip'a telewizorów powyżej 42 cali (http://www.chip.pl/ranking/wyswietlanie-obrazu/telewizory-lcd-powyzej-42-cali). Najbardziej odpowiadającym telewizorem według tego rankingu przy moim budżecie wydał się LG 47LM760S. Poszukiwałem testów/recenzji tego telewizora i niestety nie znalazłem żadnego, a dodatkowo na Waszym forum dowidziałem się, że ranking Chip'a jest zupełnie nie profesjonalny. Zacząłem drążyć forum dalej i uznałem, ze najlepszym wyborem dla mnie będzie jednak plazma Panasonic TX-P50ST60. Poszedłem do salonu z zamiarem finalnego zakupu , jednak zrezygnowałem. Telewizor cały się błyszczy, jego design jest niezwykle nie-nowoczesny w porównaniu do innych telewizorów - gruba ramka, prosta podstawka itp.. Obraz na żywo również mnie nie powalił patrząc na telewizory LCD innych producentów stojące obok. Chciałbym by telewizor oprócz przyzwoitych parametrów dobrze wtapiał się estetycznie w moje mieszkanie. Jeśli chodzi o design najbardziej odpowiadają mi telewizory LG i Sony. Proszę o pomoc.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
4 m x 7 m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
3.6 m - 4 m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem?
2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Raczej na wprost.

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Raczej stać.

6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Światło nie pada bezpośrednio na telewizor. Okna znajdują się po obu stronach za telewizorem.

7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Stary.

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Ciekawy design, dobra jakość obrazu, Smart TV, 3D.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Głównie komputer przez hdmi, filmy z pendrive'a, w niedalekiej przyszłości konsola. Nie oglądam tradycyjnej telewizji.

10.Jakie urządzenia ?
Jak w pytaniu nr 9.

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
2 - 5 h.

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Zdecydowanie matową.

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Głównie filmy pełnometrażowe oraz krótkie filmiki na youtube itp.

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Może. Nie jest to priorytet, do internetu mam laptopa.

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Może, na chwile obecną nie posiadam konsoli. Jeśli już to max 1h dziennie.

16.Preferencje co do marki ?
LG, Sony, może Samsung. LG nie znam z doświadczenia (ale podoba mi się ich design), na Sony nigdy się nie zawiodłem. Na pewne nie Toshiba.

17.Preferencje co do wielkości ?
42" - 50". Skłaniam się raczej ku 47"-50".

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Niska jakość obrazu, słaby dźwięk, odblaskowa obudowa i matryca, najzwyklejszy design (gruba ramka, zwykła nóżka).

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
80% wieczór, 20% dzień.

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
4000 PLN.

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne
3D traktuje jako gadżet, fajnie gdyby telewizor posiadał tą technologię, ale przeżyje też bez. Czy pasynwe, czy aktywne, nie wiem, NIE ZNAM SIĘ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D lepiej kupić pasywne, ze względu na mniejszą, że tak napiszę, eksploatację oczu. Od LG na pewno warto przyjrzeć się LG 47LA660S (do tego modelu jak w euro kupisz dodają bonusowo 8 par okularów). Natomiast jeżeli patrzyłby na Sony to wydaje mi się, że KDL-40HX850 przypasuje Ci. Telewizory te nie mają matowych matryc, ale powinny lepiej wyglądać w dzień niż TX-P50ST60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...