Skocz do zawartości
niesfiec

Karta tt 1.3 a n-box

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kartę technotrend 1.3 która ma dodatkowe gniazdo na dodatkowy dekoder (przelotka),chciałbym do tego gniazda podłączyć n-boxa bo mam już antenę więc po co druga.Moje pytanie czy mogę to zrobić, bo w instrukcji karty jest że na to gniazdo nie wolno podać napięcia z dekodera ale piszą tam o tunerze analogowym grozi to bowiem spaleniem karty, nalezy najpierw wyłączyć napięcie sterujące.
Nie chcę uszkodzić karty , czy ktoś może pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie da rady tak, nawet z jak byś miał tuner analogowy to nie polecam bo są problemy.
Nie chcesz więcej anten to sę kup konwerter Twin (2 tunery z jednej satelity, niestety trzeba ciągnąć jeszcze jeden kabel)

jeśli chcesz się zastanowić nad VOD z n to raczej konwerter Quad wskazany (na 4 tunery z jednej satki) Edytowane przez goggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='niesfiec' post='22948' date='18.11.2006, 18:46 ']
Posiadam kartę technotrend 1.3 która ma dodatkowe gniazdo na dodatkowy dekoder (przelotka),chciałbym do tego gniazda podłączyć n-boxa bo mam już antenę więc po co druga.Moje pytanie czy mogę to zrobić, bo w instrukcji karty jest że na to gniazdo nie wolno podać napięcia z dekodera ale piszą tam o tunerze analogowym grozi to bowiem spaleniem karty, nalezy najpierw wyłączyć napięcie sterujące.
Nie chcę uszkodzić karty , czy ktoś może pomóc .
[/quote]
Da radę bo sam tak uzywam. Jak nie korzystam z programu na komputerze to działa mi tuner zewnętrzny. Jak odpalę np. ProgDVB to odcina tuner zewnętrzny od konwertera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz, czy odbiera dany tuner wszystkie kanaly po wylaczeniu drugiego.
W przypadku takiego polaczenia dwoch tunerow (w moim: dreambox - przelotka - nbox), jak wylacze dreamboxa w stan czuwania to na nboxie mam tylko kanaly o polaryzacji zgodnej z tym kanalem na ktorym byl ustawiony dreambox przed wylaczeniem.
Nie sprawdzalem przelotki na TT 1 ale moze byc podobnie.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...