Skocz do zawartości
vvilk

Ogromny dylemat P50ST60E czy P50VT60E Wasze opinie - pomóżcie! :)

Rekomendowane odpowiedzi

W dzien ogladam tv sat z 3m a w nocy glownie filmy z kompa z odl. 2-2, 5m. Moze dam rade...

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies jeszcze obilo mi sie o uszy, ze ST60 przez zastosowanie slabszego procesora ma problem z multimediami. W czym to sie objawia?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 60 vt, gt, i zt pracuja na innym szybszym procesorze w przeciwieństwie do st. Objawy są takie same jak byś mial kompa ze słabym prockiem.Glownie przymulaja funkcie multimedialne/apps. Brakuje plynnosci podczas poruszania sie po tych funkcjach. Jednak czy ja wiem czy az tak slabo to chodzi. Procz tej plynnosci to wszystko chodzi, nie ma jakichs sytuacji ze cos stanie z trybikiem i tylko wylaczenie z pradu pomaga jak ma to miejsce w philipsach. Mi akurat ten slabszy procek nie przeszkadza. Ipla, tvn player chodza szybko i stabilnie a tylko tych uzywam.youtube obsluguje swoim smartfonem z uwagi na klawiature i nie zauwazylem jakiegos przymulania.

Edytowane przez mufek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna cena 3 699 pln. (Saturn, Ole ole ) - brać i nie gadać ! :)

No, ale 5 cali więcej by się zdało ..... :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chyba jednak upchne 55" na komodzie. :)

Kupie 55ST60 a jak sie okaze za duzy to zmienie na 50" VT. :)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna cena 3 699 pln. (Saturn, Ole ole ) - brać i nie gadać ! :)

No, ale 5 cali więcej by się zdało ..... :)

czy jest szansa że 55calowiec stanieje? dopłacać 50% ceny tv dla 5 cali to trochę dużo (wolę za 2 lata wymienić tv)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilk skoro chciales brać w905 55" to w tej cenie masz vt 55"

Bierz 55vt65 i do czasu wejscia oledów bedziesz miał spokoj! :)

I co za radocha z obrazu, procka, dobrego filtra, isf, dual tuner, usb 3.0, o mnogosci ustawien juz nie wspomne.

A jesli naprawde wejdzie u ciebie tylko 50" to pomysl o gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas przewaga GT nad VT?

Roznica w cenie niewielka...

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas przewaga GT nad VT?Roznica w cenie niewielka...Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

GT jest jaśniejszy od VT, bo nie ma aż tak mocnego filtra.

GT jest chłodzony pasywnie, a VT ma wiatraki, które niektórym przeszkadzają.

Szyba w VT czasami daje widoczne duszki jak się spojrzy na ekran pod pewnym kątem.

Edytowane przez spoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gt nad vt - taa jest, cena :))

Pytanie powinno zabrzmiec czy jest jakas przewaga vt nad gt, a no na papierze jest. W realu tez ale jak nie jestes freakiem obrazu, posiadajacym kuro to nie bedzie chyba tak łatwo ogarnąć ta niewielką lecz będącą różnice na korzyść vt.

Model 65vt zdaniem wielu jest lepszym kompromisem do 60zt ze wzgledu na porownywalna jakość obrazu, cene, wielkość. Przypuszczam , że w mniejszych modelach modelu vt tez jest podobnie. W gt jest lepsza technologia niz st dlatego cena zbliza sie do vt.

Przesiadka z z5500 na ktorąkolwiek plazme panasa nowej seri bedzie napewno ciekawym doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale i tak st jest jasniejszy od swych drozszych braci...

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, że trzeba samemu już zdecydować czy chce sie mieć jaśniejszy panel ze słabszym filtrem czy ciemniejszy panel z lepszym filtrem. Uklad okien i rodzaj oświetlenia w pokoju nie jest napewno bez znaczenia podczas seansów dziennych.

St jest świetna propozycja dla ludzi chcących zmienić lcd właśnie na plazme .imo.

A jak apetyt wzrośnie (i portfel) to potem vt a nawet zt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT jest jaśniejszy od VT, bo nie ma aż tak mocnego filtra.

GT jest chłodzony pasywnie, a VT ma wiatraki, które niektórym przeszkadzają.

Szyba w VT czasami daje widoczne duszki jak się spojrzy na ekran pod pewnym kątem.

spoon, z twoich tutaj wyliczeń wynika że to GT jest lepszy, a to przeciez nieprawda, model flagowy to VT ... (ZT to model dla snobów, co zresztą widać po pozłacanym pilocie ;P )

vt - gt mają panele te same, inna szyba vt jest z jednej tafli szkła która przechodzi w jakiś tam metal, gt ma odzienlnie szkło i metal - tak przynajmniej można wywnioskowac po opisach, gt ma jasniejszy filtr niz VT, ale znajac zycie bardziej odbija światło, no i pewno w nocy przegrywa po stronie vt, a tak wogóle to rożnice są pewno nie widoczne gołym okiem, tylko na pomiarach :). ALe z racji na bardzo wygórowanej ceny i małego rozmiaru (do 50 cali GT) wg mnie GT nie opłaca się kupić, oczywiście że z tych trzech modeli wybrał bym albo model referencyjny VT albo ST który 65 cali można juz złapać w granicach 8000pln, a to swietna cena jak na start! bo te plazmy panasonica z 2013 roku moc pokazują dopiero w modelu największym, i podobno wszystkie pomiary lepiej wychodzą na 65tkach, czyli jest lepsza czerń, i lepsza biel ...

co do buczenia, to bardzo śmieszny ten argument, może w gt dioda mocniej świeci i razi w oczy ;P ... albo długopis do pisania po ekranie nie jest biały tak jak w opisie a kremowy ... aa no i najważnijesze bo już zapomniałem, NÓŻKA!! chyba nie musze mówić że gt ma taką jak st, a vt ma piękną chromowaną plastikową nożkę V jak Viera, haha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedxxx: no właśnie jakbyś obejrzał test plazmy VT chłopaków Gmera i Maćka, to zauważyłbyś, że VT paradoksalnie w paru przypadkach wypada gorzej od ST (!) z powodu właśnie tej super szyby :) co więcej dla VT zmierzyli taką samą czerń jak dla ST. Stąd też GT wydaje się lepsza ze względu na brak tej szyby jak ST, a lepsza od ST ze względu na szybki procesor taki jak w VT dający mniejszy input lag i szybsze działanie viera. Taki według mnie złoty środek, oczywiście niestety jedynie dla tych, którym nie zależy na tv większym niż 50" bo takich w serii GT niestety nie ma.

O buczeniu nic nie wspomniałem. Jedynie o wiatrakach, które są w VT a nie ma w ST i GT. Jednym to przeszkadza innym nie, ale warto o tym wspomnieć, żeby ludzie byli świadomi tego co kupują. Na Avforum bardzo wielu ludzi na te wiatraki narzeka i robi różne dziwne kombinacje żeby zminimalizować ich szum, więc coś jest na rzeczy. Ponoć wkurza bardziej niż buczenie :)

A nóżka.. No cóż... Ja np. wieszam tv na ścianie zawsze więc nóżka ląduje w kartonie i nie stanowi dla mnie żadnej wartości :)

Także ja osobiście chyba pójdę w GT. Przy czym nie biorę w ogóle pod uwagę czynnika ekonomicznego, bo równie dobrze mógłbym kupić VT gdybym chciał, tym bardziej, że do konća roku jeszcze sporo stanieje.

Edytowane przez spoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeedxxX: no właśnie jakbyś obejrzał test plazmy VT chłopaków Gmera i Maćka, to zauważyłbyś, że VT paradoksalnie w paru przypadkach wypada gorzej od ST (!) z powodu właśnie tej super szyby :) co więcej dla VT zmierzyli taką samą czerń jak dla ST. Stąd też GT wydaje się lepsza ze względu na brak tej szyby jak ST, a lepsza od ST ze względu na szybki procesor taki jak w VT dający mniejszy input lag i szybsze działanie viera. Taki według mnie złoty środek, oczywiście niestety jedynie dla tych, którym nie zależy na tv większym niż 50" bo takich w serii GT niestety nie ma.

O buczeniu nic nie wspomniałem. Jedynie o wiatrakach, które są w VT a nie ma w ST i GT. Jednym to przeszkadza innym nie, ale warto o tym wspomnieć, żeby ludzie byli świadomi tego co kupują.

A nóżka.. No cóż... Ja np. wieszam tv na ścianie zawsze więc nóżka ląduje w kartonie i nie stanowi dla mnie żadnej wartości :)

złoty środek był by jakby GT kosztował 500 złotych więcej niż ST, a nie 500złotych mniej niż VT! oglądałem test chłopaków jak i czytałem fora zagraniczne, może na papierze faktycznie ST/GT są jaśniejsze w dzień przez tą szybę - ale ta szyba w tych modelach jest starsza więc coś ma słabiej prawda. Ale załóżmy nawet że ST/GT dla oka w dzień są o jakąś tam jednostkę jaśniejsze, dlaczego w takim razie to VT dostaje na zagranicznych forach najwyższe noty, wg wielu portali to tv roku - szczyt osiągnięć plazm? I może mi powiesz że dla ciebie te pół sekundy kiedy interfejs reaguje szybciej jest warte dopłaty 2000pln? ... no i jeszzcze jedna sprawa 50 cali przy 55 to jednak duża strata. Więc tak na logikę najbardziej opłaca się ST ze względu na świetną cenę startową, jak 55VT poleci w dół to stanie się dla mnie targetem.

p.s ... nóżka jest dla mnie bardzo istotna, nie dość że dopełnia całą linię pudła to jest niczym maźnięcie pędzlem, niczym podpis autora ;) .. nie wyobrażam sobie tv powiesić na ścianie, nawet ze względu na wszystkie wiszące kable itd ... hah

spoon to kup VT i sprzedasz mi nóżkę :D

Edytowane przez Speedxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, poniekad się ze mną zgadzasz, bo widzisz sam, że każdy kupuje pod siebie.

Co do różnic w cenach, to tak jak już wspomniałem, dla mnie to większego znaczenia nie ma.

Co do zagranicznych forów, owszem większość z nich daje VT wyższe oceny od GT (minimalnie), bo w końcu wyższy model, więc głupio by było inaczej. Aczkolwiek warto nabrać do tego nieco dystansu, co moim zdaniem zrobił Maciej w swojej ocenie VT względem ST. Zobacz, np. tutaj na hdtvtest dali obu modelom Reference Level, bo stwierdzili, że tak na prawdę GT już osiąga poziom referencji i nie ma sensu czekać na VT żeby stwierdzić, że GT to świetna jakość i większych różnic nie będzie:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p55vt65b-201304212862.htm

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p50gt60-201304052795.htm

Poza tym to, że producent twierdzi, że ta szyba jest super hiper ekstra to chyba nauczyliśmy się już, że trzeba to co mówi producent dzielić na pół ;)

I w testach Macieja wyszło, że szyba np. na tyle zaciemnia obraz, że jak chciał zrobić jaśniejszy tryb dzienny to w ST udalo się to bez problemu, natomiast w VT przez tą ciemniejszą szybę wychodziły przekłamania po ustawieniu na wyższy poziom świecenia i niezbyt dało się to skorygować.

Pół sekundy w interfejsie może nie jest istotne żeby dopłacić do lepszego procka, ale już dużo mniejszy input lag dla graczy jest dużo bardziej istotny.

No i w moim przypadku dochodzi jeszcze kwestia tego, że ja niestety 55" nie zmieszczę więc to, że brakuje wiekszego calażu w GT to akurat dla mnie żaden problem. Co ciekawe ST bym w 55" upchnął, ale już np. VT w 55" przez tą szerszą ramkę z głośnikami już nie :/

Plus to że mam dość wyczulony słuch i szum wiatraków by mnie wkurzał... Juz wystarczy mi, że mój turbodekoder czasem dmucha jak szalony jak zaczyna się chłodzić ;)

Ps. Wieszanie na ścianie nie wiąże sie z wiszącymi kablami :) u mnie tv wisi na ścianie i żadnych kabli nie widać :)

Edytowane przez spoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoon a pomyśleć że miesiąc temu byłeś tak bardzo za sony ;) ... ale zgadza sie, każdy kupuje pod siebie, no i dobrze się doinformować co proponuje danego roku konkurencja. Ja bardzo bylem za zeszłorocznym modelem vt, jego cena dzisiaj również bardzo przystępna, ale w tym roku panas popracował nad jasnością i tak bardzo zbliżył się do ideału kuro że nie widzę za bardzo innej alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedxxx: tylko krowa nie zmienia zdania jak to się mówi :) byłem za sony, bo myślałem, że tegorocznym modelem zaoferują coś lepszego od hx850. Tymczasem wyszło średnio. Poza tym przeanalizowałem wszystkie za i przeciw, warunki w jakich oglądam tv itd. I doszedłem do wniosku, że jesli faktycznie zależy mi na jakości dużo lepszej od obecnej to chyba warto zaryzykować i spróbować przygody z plazmą :) Oczywiście jestem świadomy, że plazmy też mają swoje wady, ale liczę na to, ze okażą się dla mnie na tyle nieistotne, że jakość obrazu, brak latarek, słabych kątów i jednak dużo lepsza czerń i większa szczegółowość w ciemnych scenach jakoś mi to wynagrodzą. Pożyjemy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc. W koncu kupilem 55ST60.

Jak sie troche ogarne z praca to napisze kilka zdan o wrazeniach z ogladania. :)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vvilk napisz słów kilka jak się sprawuje, za tydzien sam przymierzam się do kupna 55 ST60, ... chętnie tez bym dowiedział się jak go sprawdzić, powiedzmy przywiezie mi kurier, sprawdze towar czy zgodny z opisem i nie walnięta szyba, gość pojdzie i co? mam załadować na pendriva szablony z kolorami, sprawdzić martwicę pikseli, i co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co przy kurierze? jako konsument masz prawo do zwrotu ( jeśli towar został zakupiony drogą elektroniczną )

"W sytuacji, gdy konsument zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn i zwrócić towar składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu (10) dni od zawarcia umowy"

także spokojnie Panie bierz ten TV, potestuj przez parę dni i jak coś nie będzie się podobać to zwracasz i masz oddaną kasę bez dyskusji.

Edytowane przez geffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co przy kurierze? jako konsument masz prawo do zwrotu ( jeśli towar został zakupiony drogą elektroniczną )

"W sytuacji, gdy konsument zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn i zwrócić towar składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu (10) dni od zawarcia umowy"

także spokojnie Panie bierz ten TV, potestuj przez parę dni i jak coś nie będzie się podobać to zwracasz i masz oddaną kasę bez dyskusji.

nie jestem taki pewien, ze możesz sobie potestowac i oddać. Jesli zwracasz towar bez podania przyczyny - produkt nie może byc uzywany.

inaczej ma się sprawa do uszkodzeń i wad fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra kupiony w elektro.pl, z racji dobrej ceny, no i wiarygodnych komentarzy ... to teraz czekam na dostawę, licze że przed piątkiem kurier zapuka do mych progów.

dokupiłem od razu do niego ampli Onkyo 616 i Tonsil fiesta 5.1 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...