Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało się, że router padł. Po kolei się sypały porty. Zakupiłem nowy TP- LInk W8970 i problem . Odtwarzacz nie może połączyć się z routerem. Po tym samym kablu telewizor w momencie łapie neta. Automatycznie nie przypisuje danych. Jakieś specjalne ustawienia w routerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączone oczywiście. Telewizor oraz tuner satelitarny jest od razu wykrywany przez router . Czyżby padł port LAN w odtwarzaczu wraz ze starym routerem? Sprawdzę jeszcze u znajomego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z angielskiego jestem noga, na forum nie znalazłem, czy w 800-tce jest jakiś menedżer plików ?

Albo czy ewentualnie mogę coś w jakiś sposób doinstalować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nietrafne sformułowanie ;-)

Raczej czy w ogóle istnieje możliwość kopiowania, kasowania, przenoszenia, itp z poziomu samego urządzenia bez potrzeby uruchamiania komputera i działania przez sieć.

Miałem poprzednio Xtreamera mk1 i tam była taka możliwość, a to już prawie zabytek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;-)

No faktycznie, i nawet działa.

No to następne pytanie:

Klient torrent transmission wbudowany w moją 800-tkę standardowo ma ustawione pobieranie plików do "/tmp/transmission_link/Downloads".

Z mojej strony chciałbym żeby pobierał do wskazanego folderu, jak to ustawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tego typu. Od jakiegoś czasu mój med800 nie ściąga mi napisów albo jak wyświetli monit że "pobrano napisy" to ich nie widać na liście.

Sprawdzam z poziomu findera w macu i napisy są. Nie z każdym filmem tak jest ale z większością.Wersja firmware'u v3.0.7 na wcześniejszym też tak było.

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy znajde gdzies dokladny opis po polsku i programy potrzebne do tego zeby mozna bylo zrobic biblioteke music jukebox popbawilbym sie tym ale nie wiem dokladnie od czego zaczac.

Mam jeszcze jedno pytanie czy jest mozliwosc zrobienia takich folderow ladnych jak na filmach zeby osobno zrobic bajki filmy xxx i inne ? bo teraz mam folder jeden filmy i tyle taki brzydki zwykly katalog, jak przeniose film do ulubionych i dam mu obrazek z kategori np action to nie mam tam covera nic jak to zrobic zeby tak to fajnie posortowac ? chcialbym tak ze np w chodzac katalog filmy byly tam ikony action i po wejsciu w te ikony byly tam dopiro filmy z coverami i opisami troszke to moze zagmatwalem ale moze ktos to zrozumie jak cos to piszcie na pw

z gory dzieki za podpowiedzi

pozdrawiam

Edytowane przez bili1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem zainteresowany zakupem mede8er wersja 1000.

Mam w tej chwili dysk 1Tb z materiałami filmowymi oraz audio i nie chciał bym tego kasować.

Chcę z urządzenia korzystać w pełnej opcji, czyli ze wszystkiego co oferuje. W moim popcornie c200, aby wszystkie opcje działały (bazowe + dodatkowe) urządzenie musiało zrobić pełen format dysku i wgrać od nowa swoje partycje itp.

Czy po podłączeniu dysku mede8er będzie chciał formatować dysk "pod siebie"?

Czy mede8er widzieć będzie format ext3 ? Jeśli tak to czy możliwa będzie operacja jak niżej:

wkładam swój dysk w ext3, podłączam urządzenie do kompa poprzez usb slave, zgrywam co mnie interesuje na pc, odłączam robię format (w mede8er) i wgrywam materiał ponownie na urządzenie ? Moje pytanie podyktowane jest niechęcią przegrywania materiałów przez sieć.

kolejna sprawa to możliwość edytowana pozycji oraz wyglądu napisów.

Czy napisy można choć w jakimś stopniu: powiększyć, podnieść/opuścić, zmienić czcionkę/kolor, przyśpieszyć/opóźnić

pozdrawiam

Edytowane przez leonwawa81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy jest mozliwosc zrobienia takich folderow ladnych jak na filmach zeby osobno zrobic bajki filmy xxx i inne ? bo teraz mam folder jeden filmy i tyle taki brzydki zwykly katalog, jak przeniose film do ulubionych i dam mu obrazek z kategori np action to nie mam tam covera nic jak to zrobic zeby tak to fajnie posortowac ? chcialbym tak ze np w chodzac katalog filmy byly tam ikony action i po wejsciu w te ikony byly tam dopiro filmy z coverami i opisami troszke to moze zagmatwalem ale moze ktos to zrozumie

Już o tym pisałem w tym temacie. Trzeba w folderze umieścić odpowiednie pliki:

folder.jpg - obrazek katalogu

fanart.jpg - tło

about.jpg - info, które pokazuje się po wciśnięciu na pilocie guzika "i"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy napisy można choć w jakimś stopniu: powiększyć, podnieść/opuścić, zmienić czcionkę/kolor, przyśpieszyć/opóźnić

Można, jest to dostępne w czasie oglądania filmu, gdzie na bieżąco widzisz efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wersje 1000, ma ona soft w wersji 1

Proszę o pomoc we wgraniu najnowszej wersji. Na odpowiedniej stronie wyszukałem soft v3.06 lecz w instrukcji piszą tez coś o bootloaderze.

Druga sprawa to uradzenie nie widzi się poprzez usb slave z pc - co może być przyczyną?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zainstaluj tego bootloadera a potem nowszy soft np.3.06. Ja to robię za pomocą pena sformatowanego FAT32 ,wgrywam na niego soft.Potem przy wyłączonym urządzeniu(nie ze sieci :) ) wkładam pena i przytrzymuję przycisk włączania ma medzie.Po chwili około 10 sek. puszczam przycisk i sam się ładuje.Jak pisałem wcześniej pierwsze bootloader http://www.mede8er.org/Firmware_Final/MED1000X3D/X3D_Series_V2_Bootlaoder_17Jan2013.zip a potem w ten sam sposób nowszy soft..O nie wyłaczaniu urządzenia podczas ładowania to nie muszę wspominać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Proszę o podpowiedź odnośnie Music Jukebox.

Mam katalog Music, w katalogu 4 katalogi, w kazdym muzyka. Katalogi z nazwą wykonawcy oraz tytułem albumu.

Mechanizm Juke Box wyszukuje wszystko jak trzeba, dobiera okładki i jest ok - pokazuje się co trzeba. Po dodaniu katalogu Music do ulubionych, pokazuje się zawartość ale już nie pokazują się okładki. Co może być przyczyną takiego zachowania?

Druga sprawa to czy można scalić katalog zawierający filmy oraz seriale tak, aby pod jednym jukebox widac było wszystko?

Widziałem możliwość wyboru "połącz" jukeboxy jednak pojawił się komunikat "folder nie jest pusty" lub coś podobnego.

Na zakończenie prośba o wyjaśnienie zagadki. Materiał filmowy wrzuciłem na dysk w odpowiednie katalogi i w tym momencie nie wiem już dokładnie uruchomiłem skanowanie czegoś i za chwilę nic nie było widać, dysk 0 kb. Formatować musiałem od nowa. Czego się wystrzegać, aby nie było tego znowu?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

Posiadam meda 1000 i w dniu dzisiejszym zauważyłem (na razie na dwóch filmach) freezowanie co kilkanaście minut.

Freez wygląda tak: 3 przycięcia po 1 sek i potem idzie normalnie przez jakiś czas.

Zmiana softu nie załatwia sprawy, tak samo jak zmiana ustawień różnych tzn: synchro audio, zmiana trybu hdmi, itp.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miśku jaki to film, w jakim formacie, nikt tutaj nie wróży z fusów ;)

Edytowane przez Blacklio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

Posiadam meda 1000 i zauważyłem ciekawe zachowanie.

Podczas odpalania materiału po sambie raz działa dobrze (w sensie szybko, film uruchamia się jak z dysku w komie), a innym razem mieli i odpala ale chwila musi minąć. Tak samo zachowuje się podczas operacji na dysku typu usuń, zmień nazwę, kopiuj.

Sytuacja ma miejsce niezależnie od obciążenia dysku.

Inna kwestia to czy można zrobić defragmentację dysku formatowanego i używanego w medzie po podłączeniu go do kompa?

Nie działa też opcja usuń (klawisz z symbolem długopisu na pilocie, tzn pojawia się menu, pojawia sie monit o potwierdzenie polecenie usuń, lecz nic się nie dzieje finalnie.

proszę o pomoc

Edytowane przez leonwawa81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam mede8er 800x3d

jak polaczyc sie po kablu z pc

podlaczam wszystko tak jak jest w instrukcji kablem niebieskim z zestawu slave i w kompie go pokazuje ale tylko w urzadzeniach (usb backage cos tam..) gdzie drukarki ale nie pokazuje go jako dysk zeby mozna bylo kopiowac cos na niego z kompa ,czy to problem softu nowego czy cos nie tak robie ?

pomoze ktos mieliscie taki przypadek? dodam ze probowalem na windows 8 i 7 x64bit

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy MED600x3D spotkał może jakikolwiek film w .mp4 albo .mkv, z którym odtwarzacz miałby jakiekolwiek problemy (cięcie/nie działa dźwięk/cokolwiek innego) lub problemy z napisami do któregoś z ww. formatów (w sensie: na komputerze działa, na odtwarzaczu z jakiegoś powodu nie/rozjeżdżają się od któregoś momentu)? Przymierzam się do tego odtwarzacza, ale po traumie związanej z kaprysami telewizora, z którego obecnie odtwarzam filmy, wolę się upewnić, czy tutaj nie ma szans na jakieś szopki podobnego formatu ;)

Edytowane przez Tigro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam mede8er 800x3d

jak polaczyc sie po kablu z pc

podlaczam wszystko tak jak jest w instrukcji kablem niebieskim z zestawu slave i w kompie go pokazuje ale tylko w urzadzeniach (usb backage cos tam..) gdzie drukarki ale nie pokazuje go jako dysk zeby mozna bylo kopiowac cos na niego z kompa ,czy to problem softu nowego czy cos nie tak robie ?

pomoze ktos mieliscie taki przypadek? dodam ze probowalem na windows 8 i 7 x64bit

pozdrawiam

Kliknij prawym na mój komp/zarządzaj/magazyn/zarządzanie dyskami/jest spora szansa, że wykryło ci meda ale nie przypisało litery i nie widać przez to

Powinna ci pomóc zmiana/nadanie litery dysku.

daj znać czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

Posiadam meda 1000 i w dniu dzisiejszym zauważyłem (na razie na dwóch filmach) freezowanie co kilkanaście minut.

Freez wygląda tak: 3 przycięcia po 1 sek i potem idzie normalnie przez jakiś czas.

Zmiana softu nie załatwia sprawy, tak samo jak zmiana ustawień różnych tzn: synchro audio, zmiana trybu hdmi, itp.

Proszę o pomoc.

Zauważyłem, że sprawa dotyczy jedynie plików w rozdzielczości 1080p, w 720 chodzi bez przycięć.

Materiał bezpośrednio na dysku umieszczonym w urządzeniu. Macie jakieś pomysły do co przyczyny?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...