Skocz do zawartości
dobosz23

Nowy firmware pod Moservices 3.

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuje uruchomić Open.Fm z msdl`a od xliveCZ i zobaczymy czy zadziała, ale to dopiero jak znajdę chwilę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dobosz 23

Czy po zainstalowaniu odpowiedniego dla swojej wersji Tr11nowego firmware pod Moservices jest szansa powrotu do wersji pierwotnej oprogramowania Hyundaia. Bo sprzet mamjesza na gwarancji i czy będzie mi odtwarzał pliki z zabudowanego dysku HDD. Aha te pliki zgrałem z PC i jest ok. Narazie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno czy znajdę gdzieś same nowe IMS dla tr11 działające bez zmiany softu nie zależy mi na yt

Edytowane przez kerad27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety IMS stare nie działają - możesz spróbować instalacji optware z GeekyHMB i jego IMS tu masz linki:

http://geekyhmb.niloo.fr/content/optware-ipkg

http://geekyhmb.niloo.fr/content/pack-ims-geekyhmb

Z mojej wersji bez problemu wrócisz do oryginału, bo na nim jest oparty ten firmware - jest tylko odchudzony by można wgrać Moservices, a pliki będzie ci odtwarzał w ten sam sposób co oryginalny firmware. Niestety nie mam tak prostych rozwiązań jak stary IMS, aczkolwiek instalacja firmware i Moservices nie sprawiała problemu innym forumowiczom. Zresztą podpytaj Seth99 - ja dość mocno robiłem wersje, bo nie działał mu pilot więc zamiast od GeekyHMB jest przeróbka z oryginału - niech ci powie czy się opłacało.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety msdl nie działa z Twoim Open.Fm na moim odtwarzaczu - nie działa też wersja msdl od xliveCz, aczkolwiek inaczej się wyświetla. Zastanawia mnie kod w pliku msdl.sh w katalogu PLIMS - scripts\xliveCZ. Jak znajdziesz chwile to zerknij czy nie dałoby się tego wykorzystać do obsługi Open.Fm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tym pliku jest to samo co w moim openfm..

Ewidentnie coś robisz źle. Mogę zrozumieć brak obsługi AAC w DvdPlayer, ale msdl jest niezależne i działa bez względu na wersję DvdPlayer. Z YT4 raz mówisz że działa, potem że jednak się zawiesza. Może podłącz kamerkę internetową i nakieruj ją na ekran TV, a na routerze w Port Forwarding ustaw przekierowanie na jeden port dla kamerki i na drugi port dla portu Telnet w odtwarzaczu (23) i podeślij dane na maila. W przeszłości tak robiłem i problem był rozwiązany w godzinę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem co mogę robić nie tak - wszystko ci podałem i sam pisałem o dziwnej konfiguracji lighttpd odnośnie php i cgi. Co do danych byś mógł podejrzeć to coś postaram się wykombinować, bo to dla mnie nie takie proste jeżeli chodzi o kamerę - może przez tablet i skype.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem PlayOn r10. Ze sterowaniem poradziłem Logitechem Harmony bo akurat mam. Teraz walka z PLIMSem i resztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam swoje Open, Plims też lata.Weeb nieczynny. Ogólnie zadowolony jestem. Muszę jeszcze tylko ogarnąć menu playona, a raczej się przyzwyczaić.

Dobosz, co zrobić żeby mieć ori pilota bo ten jednak mnie trochę słabi.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzuciłeś AMP 10 Playon to miałeś od razu Moservices z możliwością konfiguracji sterowania poprzez Irfake - wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki i wejść w ustawienia. Jak konfigurować pilota za pomocą Irfake masz na tutaj w innym moim temacie o firmware bez DVB. W razie problemów pisz - jak zawsze pomogę. Aha tu jest nowy PLIMS, ale będą jeszcze zamiany - na tym powinien działać Weeb.tv:

http://www.manta.info.pl/forum/dvbt05/modul-xlivecz-do-moservices-3-z-weeb-tv-by-xury/1080/

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amp 10 trochę muli. W ramach testów poćwiczę z Geeky. Dzięki za info PLIMS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy - co do Open.Fm to wydaje się mi, że jest tak jak pisał mikka i poleci na msdl-u tylko trzeba to dopracować lighttpd czy httpd by działało tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem Bast Castle od chlopaków Z MoS-a. Tak na szybko - najszybszy soft jaki do tej pory testowalem. You tube śmiga jak przeciąg i to bez względu na rozdziałkę.

Na razie muszę startować do pracy, ale jak wrócę to spróbuję wcisnąć jeszcze PLIMSa. Było by idealnie!!

Apacer AL 460 Bast Castle - najnowszy RTL 1073

http://moservices.org/forum/viewtopic.php?f=29&t=1157&sid=e31cb59ce4b22bf0699c8d423b790e88

Edytowane przez wolly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mos jednak niepotrzebny

Załadowałem

Bast Castle V1.17,V1.04 Flash Update (09/06/2013)

PLIMS 3.0

Pogoda z MoS

Mos3 wrzuciłem na próbę, ale "wyleciał" ponieważ na tym sofcie nie obsługuje repo z Manty. Tak więc pozostaje tylko ręczna instalacja. Obsługa pilota - trzeba robić IR - soją drogą na razie jest dobre wsparcie do Apacera. Logitech Harmony załadował praktycznie wszystkie funkcje. Na PlayOnie byla tylko podstawa i to po ręcznej konfiguracji.

Pozostało mi tylko dorzucenie ffmpeg dla HD Trailers choć zastanawiam się jeszcze nad tym.

Plims Ok

Open Fm Ok

You Tube Ok

Podziękowania dla Ekipy z Manty, Dobosz23, Mikki, Xurego , Pavlika i Farvoice i Secator500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolly do jakiego sprzętu wrzuciełeś Bast castle? Wg opisu tego softu i hyundaia nie zgadza mi się procek.

aha wiem, masz chyba R500, ale i tak przy sofcie BC pisze only 1185 lub only 1073, a my mamy 1283.

Edytowane przez kuzniecow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzniecow, skoro PLIMS działa na 73,85,86 to i na 1283 też. Między 73 a 83 jest mała tylko mała różnica (taktowanie CPU).

Na R500 (rtl1283) działa bardzo dobrze, jednak pamiętaj o sterowaniu pilotem.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobosz23 i Mikka, chcialbym jeszcze przywrócić wyświetlacz do życia, bo jest tylko "HELLO".

I w związku z tym mam pytanie. Gdzie w oryginalnym sofcie albo jakiego plku, skryptu szukać?

Kuzniecow, jak postępy? Czy masz R500 czy coś innego?

Edytowane przez wolly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wolly. Ja z kolei mam R3150S. Ponieważ są kłopoty z pilotem to sobie odpuszczę. Nie lubię ganiać do sprzętu. Mam i tak robótkę z ponownym stawianiem softu. Miałem pierwotnie pełną wersję softu Geeky v2.1, ale znikła strona GeekyHMB i nie doszedłem jak odpalić jukeboxy (dopiero dobosz23 mnie oświecił), tyle że już zdążyłem przerzucić się na OpenHMR v.0,4. Na nim wszystko śmigało i Jukebox (MIG) i Youtube. Po Waszych odkryciach przeszedłem na odchudzoną przez dobosza23 wersję GeekyHMB z MOS i wszystko też śmigało (oprócz OpenFm). Ale ponieważ miałem dużo pozostałości po poprzednich oprogramowaniach, a także dlatego, że dokonywałem instalacji kilkakrotnie przy różnych konfiguracjach dyskowych (nie zawsze miałem podpięte wszystkie dyski) a zainstalowałem sobie MOSonDrive (w efekcie przy wypięciu/wpięciu niektórych dysków mój HMB odpalał ok 6 minut (jak zapewne szukał po dyskach MOSa?/modułów?), albo też niecałe 60 sek - przy wpiętym tylko 1 dysku systemowym), to sobie zrobiłem formacik i wszystko od zera. Niestety po formacie i reinstalacji zaczął mi fiksować Youtube - raz szedł raz nie. Uaktualniłem PLIMSa do ostatniej wersji i to samo. Kiszka. Wywaliłem MOSonDrive - padł cały MOS. Ponowna instalka, tym razem bez MOSonDrive. Wszystko lux tylko ten Youtube w kratkę. No to zacząłem sobie z nudów zmieniać graficzki w GeekyHMB i MOS padł. Sprzęt chodzi, ale MOS nie, pewnie brakło pamięci. Teraz na próbę instaluje odchudzony przez dobosza oryginalny fw. Być może najlepiej cały proceder instalacji przeprowadzić z wpiętym tylko jednym dyskiem, jeśli się nimi potem miesza i doinstalowuje moduły. Zastanawia mnie jeszcze Youtube ...hmm. zobaczymy jak będzie latał. A swoja drogą ciekawa sprawa z Open FM. Skoro działa u Ciebie to by oznaczało, że to kwestia softu nie hardwareu.

W każdym bądź razie na bieżąco śledzę co wyczyniacie i co działają koledzy z manty.

Edytowane przez kuzniecow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Trochę nie miałem czasu jak i brakowało mi zdrowia by zajrzeć tu do was, ale już jestem z powrotem. Pierwsza ważna rzecz dla tych co nie mają miejsca na odtwarzaczu na optware ani za dużo na Moservices. Dużo czasu temu próbowałem uruchomić optware od GeekyHMB, gdyż jest jak najbardziej dopasowane do naszych odtwarzaczy - jednak nie miałem miejsca na odtwarzaczu, a nie chciałem formatować dysku na EXT3. Był też plik z obrazem optaware, ale jak mi tłumaczył Zozodebois nie było możliwości zamontowania go po starcie - myślałem wtedy że wie co mówi, ale okazuje się to nieprawdą. Mianowicie plik z obrazem optware, który znajduje się tutaj:

http://www.mediafire.com/download/4q5pac09ho9c775/Opt_GeekyHMB.img_r1.zip

można śmiało zamontować po starcie systemu - wystarczy dopisać do pliku rcSmy.sh w /usr/local/etc następujace komendy:

sleep 15
optware mount

Dzięki temu montuje się nam całe optware jako obraz z dysku nawet jeżeli nie jest EXT3 - ważne, że te pliki co tam są można śmiało zmieniać jak tylko się nam chce i instalować nowe.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra - ciężka praca się opłaca. Chodziłem za rozwiązaniem problemu YouTube 4 i jestem bliski finału sprawy - natomiast problem Open.FM i aacplus też już jest kwestią uruchomienia za pomocą odpowiedniego skryptu z IMS GeekyHMB, gdzie uruchomiłem jakąś stacje Kiss.FM nadającą na aacplus bez problemu. Także nie wiem czy warto zmieniać firmware skoro nie ma wsparcia dla pilota, a wszystko będzie śmigało i to nawet bez Moservices i dysku w EXT3 - jasne ma to swoje plusy w nowszym firmware, itp, ale ja zostaje przy tej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobosz, z OpenFM to chyba nie będzie łatwo. W aacp chodziły mi różne radia na 757 z ffmpg, ale nie Open. W obecnym sofcie mam możliwość przełączania między serwerami. Jak włączony jest domyślnie softowy serwer to nie chodzi YT4. Jeżeli natomiast włączę lighttpd YT4 rusza. I tu raczej szukałbym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z YouTube 4 to problem związany z Swap-em i myślę, że jestem bliski jego rozwiązania - natomiast Open.FM też wydaje mi się do ogarnięcia, ale nie przez ffmpeg tylko skrypty i narzędzia z IMS GeekyHMB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko rozwiązane z YouTube 4 - śmiga najnowsza wersja z poprawkami mikki do playlisty. Teraz uruchomię jeszcze Open.FM i mi twój soft jest nie potrzebny do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już bawić z Open.Fm, bo coś skopałem w ustawieniach Media Translate - to właśnie na nim działały mi radia z aacplus. Mi osobiście nie jest potrzebny do szczęścia Open.Fm, ale skoro tamte radia działały na pewno można skonfigurować by tez działało. Ja najbardziej się cieszę, że YouTube 4 mi śmiga jak należy, a widzę że nie masz uwag wolly, więc nie będę na tym specjalnie siedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj chciałem obejrzeć film zgrany z BR i niestety na sofcie od kolegi Dobosz23, przygotowanym pod MOS3 wiesza się po chwili. Sprawdziłem na kilku filmach i jest to samo. Wróciłem do niemodyfikowanego GeekyHMB v2.1 i działa poprawnie. Fajne są te nowe możliwości online ale trzeba też pamiętać o podstawowym zadaniu odtwarzacza. Dla ścisłości, mam TP01.

Edytowane przez n4d01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...