Skocz do zawartości
dobosz23

Nowy firmware pod Moservices 3.

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, że playlista nie działa - sam nie korzystam, a jak już pisałem nikt wcześniej mi nie zgłaszał problemu. Zobaczę co da się zrobić.

Osobiście korzystam z ulubionych (użytkownik/klip) i tam działa bez problemu.

Co jeszcze możesz zrobić:

1) Zobaczyć logi lighttpd po przerwaniu lub braku odtwarzania klipu

2) Zmienić ścieżki np. do plików tymczasowych - część powinna być w głównym /tmp, a część w katalogu lokalnym tmp w Youtube4, jeśli masz domyślnie montowane jako RO. U mnie zarówno /tmp jak i /usr/local/etc są zawsze RW, więc nie miałem z tym nigdy problemów

3) Monitorować te pliki tymczasowe, tzn. czy ścieżki do klipów są poprawne, czy są nadpisywane (nie napisałeś czy wszystkie 1080p nie działają, czy tylko wybrane, czy uruchomione jako pierwsze a może jako kolejne następne - takie szczegóły wbrew pozorom mają znaczenie).

Z tego co piszesz wynika, że problemy są z wyższym rozdzielczościami (720p / 1080p) - może player się po prostu nie wybiera. Masz może jakieś dodatkowe usługi uruchomione w tle, przykładowo Transmission lub Nzbget?

Oprócz monitorowania na odtwarzaczu multimedialnym, możesz jeszcze spojrzeć na ruch który jest generowany na routerze, w niektórych firmware możesz zobaczyć ostatnie linki oraz traffic w czasie rzeczywistym.

Youtube samo w sobie też jest dziwne - na PC zawsze muszę czekać na buforowanie, a na odtwarzaczu nawet 1080p idzie bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z playlistą mógłbyś zrobić na zasadzie tej z xliveCZ. Co do odtwarzania to chyba wina samych filmików wideo, albo są jakoś dziwnie zdekodowane - po pobraniu jednego w 720p nie odtwarzał nawet normalnie z dysku. Cóż zawsze działa w 480p i taką rozdzielczość będę preferował. Też korzystam na razie z ulubionych, ale tam nie masz możliwości tak sobie wszystko pogrupować jak w playliście. Logów lighttpd nie wiem gdzie szukać - muszę zerknąć. Tmp są na RW, ale problem jest z odtworzeniem materiału w całości - nie z jego uruchomieniem. Wczoraj udało mi się inny filmik obejrzeć w całości na 720p, ale nie wkurzałoby to tak gdyby wychodził z tych filmików które nie może odtworzyć a nie wieszał całego odtwarzacza. Na koniec dodam, że nie mam żadnych innych usług włączonych, mam Nsa310 więc nie potrzebuję tego robić na odtwarzaczu - zresztą nic nie działało by tak obciążyć sieć.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A więc odtwarzałem jeszcze raz ten klip na 720p co wcześniej mi zadziałał i tak:

- za pierwszym razem odtwarzany 1080p się zaciął,

- za pierwszym razem odtwarzany 720p się zaciął,

- odtwarzany drugi raz po obejrzeniu 480p zaciął się, ale nie całkowicie - tylko zatrzymane zostały usługi Moservices, więc zalogowałem się po FTP i zerknełem w logi lighttpd:

- jest to co zawsze:

2010-01-01 01:00:06: (log.c.166) server started

Ale taki komunikat jest cały czas, więc patrzyłem na pliki i mam coś takiego:

httpDownloadRate

152858

httpStreamRate

40818

oraz pusty plik ir, pub.dat z ustawieniami:

Main menu
5
PLIMS
/usr/local/etc/mos/www/modules/PLIMS/plims.png
http://127.0.0.1/modules/PLIMS/menu.php
Online Media
/usr/local/etc/mos/www/modules/core/rss/images/OnlineMedia.png
rss_file:///usr/local/bin/scripts/menu.rss
Polish IPTV ipla.tv
/usr/local/etc/mos/www/modules/ipla/ipla.png
http://127.0.0.1/modules/ipla/php/index.php
Services
/usr/local/etc/mos/www/modules/core/rss/images/moServices.png
http://127.0.0.1/?page=rss_services
xLiveCZ
/usr/local/etc/mos/www/modules/xlivecz/xLiveCZ_focus.png
http://127.0.0.1/modules/xlivecz/scripts/xLiveCZ/category/czech.php

oraz plik test.db, skopiowałem też wszystkie pliki z temp Youtube4 i możesz je pobrać i zobaczyć tutaj:

http://natanielek.neostrada.pl/Logi.zip

Tak jak mówiłem wcześniej - nie bardzo wiem o co z tym chodzi - wszystko jest na RW oraz w lighttpd ma ustawienia na write. Próbowałem wyczytać coś z tych logów, ale nie wiem co może być nie tak. Jak coś to sam spróbuj odtworzyć takie klipy i zerknij czy ci chodzą:

Edytowane przez dobosz23
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cóż wersja YouTube z xliveCZ radzi sobie lepiej - 720p wszystkie te materiały śmiga bez zacięcia. Jeszcze na 1080p idzie i widzę, że ta wersja YouTube jest dla mnie lepsza, bo nie muszę działać przez ulubione, a jakość materiałów ustalam na stronie tytułowej. Także na tą chwilę wersja z xliveCZ wygrywa z waszą YouTube4.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cały czas aktualizuję serwis Filmweb, aczkolwiek mam ambitniejsze plany nowego serwisu z filmami on-line opartego o kilka innych serwisów niż iptak.pl, gdzie ostatnio słabo wygląda aktualizacja filmów i są częste ich wykluczenia. Na razie mam pierwsze sukcesy, ale nie zapeszam wyniku końcowego - niestety po weryfikacji działania dużo czasu zajęłaby kategoryzacja filmów, więc z niej zrezygnowałem (szczerze powiedziawszy gatunki też są na innych serwisach źle dobrane pod filmy). Jeżeli ma ktoś uwagi odnośnie funkcjonowania Filmweb lub jakieś wolne wnioski jestem otwarty. Niestety na razie nie wiem kiedy zostanie wgrany nowy PLIMS do repozytorium manty, by był dostępny dla Moservices, ale biorąc pod uwagę moje wnioski z YouTube nie uważam by na razie trzeba było się rzucać na niego teraz. Mój serwis Filmweb możecie wygodnie też wgrać przez FTP, a aktualizacja PLIMS przez telnet nie jest taka prosta - przynajmniej nie była jak ja ją robiłem na L110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No cóż, z OpenFm poległem. Ku chwale Hyundaia. Tym "optymistycznym" akcentem kończę walkę z tym serwisem.

Edytowane przez wolly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi z tego powodu, bo myślałem że jednak ci się uda z twoim zaparciem w tym temacie. Ostateczni możesz spróbować czy pójdzie na sofcie Playon tylko tracisz usługi DVB, lub spróbuj softu od manty jak będzie ci chodził skoro na tym firmware nie polecisz z tematem - nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jutro ostateczna faza testów nowego serwisu - FILMY ON-LINE i jak przejdzie czeka mnie dużo pracy nad zbudowaniem bazy, ale będzie bombowo jak się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę podzielę się spostrzeżeniem ogólnym - jest masa serwisów z filmami wideo opartych o system nginx. Jest to system dobrze zabezpieczający filmy przed ich publikacją gdziekolwiek indziej, ale ma swoje luki. Jednym ze spostrzeżeń dla użytkowników dynamicznych IP jest jego oparcie w wielu przypadkach właśnie o nie, co zatem zyskujemy: zapisany link do materiału zostanie otwarty na każdym komputerze lub urządzeniu za routerem np. naszym odtwarzaczu, bo go widzi ten system jak jeden IP, ale trzeba pamiętać, że po wyjściu z przeglądania tego materiału ciasteczko jest usuwane i powiązanie znika, a w niektórych przypadkach znika po określonym czasie. Jak znajdę chwilę spróbuje się zagłębić w te ciasteczka, ale teraz skupiłem się na czym innym. Mikka jak możesz zerknij na cda.pl, bo właśnie na takim systemie pracują, może tobie uda się z ciasteczek szybciej wycisnąć przydatne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolly ja bym jeszcze nie składał broni - popatrz tu http://geekyhmb.niloo.fr/content/optware-ipkg. Tam masz link co możesz zainstalować dzięki optware, a jest tego 1200 programów. Jak tam nie znajdziesz nic co ci pomoże to pozostaje zmiana firmware, ale ja też myślałem, że wielu rzeczy nie można na naszym firmware, a tu mamy Moservices i naprawde wielkie możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw tą playlistę YT chcę zobaczyć, więc z cda.pl na pewno nie będę się w najbliższym czasie bawić.

Co do Optware to zrobię małą autoreklamę i polecę: http://playon.unixstorm.org/optware.php

Gotowa paczka lub skrypt instalacyjny - do koloru, do wyboru. Skrypt jest eksperymentalny, więc nie wiem czy wszystkie komendy z waszego Busybox'a będą działać, ale sam skrypt zawsze można otworzyć w notatniku i podejrzeć konkretnie co robi. Paczka na pewno będzie działać, kwestia wypakowania przez tar. Jedynie co, to musi istnieć katalog (lub symlink) /opt w firmware.

Na te wasze ograniczenia DvdPlayer to właściwie są dwa rozwiązania: albo zmienić firmware (i tym samym DvdPlayer), albo przepuszczać wszystko co nie odtwarza DvdPlayer przez inne narzędzia, np. msdl lub rtmpdump.

I tak jesteście w lepszej sytuacji z PLIMS niż ja, mi np. nie działa TVN player, ale to już z całkiem innego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż kwestia optware to nie problem, bo firmware z GeekyHMB trochę przerobiony przeze mnie ma optware oparte na tym twoim dopasowane do naszego firmware - może Ci to wyleciało z pamięci, ale bynajmniej tak pisał Zozoebois. Co do cda.pl to jak znajdę chwilę też o tym pomyśle - na razie stworzyłem swoją wersję pt. Filmy on-line i teraz ją dopracowuje, ale utrudnia mi to router który się rozsypał. Na razie zrobiłem prosty podział na kategorie i oparłem wszystko na plikach rss bez wykorzystania PHP, dzięki temu można wrzucić będzie to na dysk jako serwis IMS bez wykorzystania miejsca w pamięci odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które Youtube 'wygrywa' - nie mi to oceniać. Jak już pisałem na moim (i zresztą nie tylko na moim) odtwarzaczu ponad 40-minutowe materiały w 1080p chodzą bez zająknięcia i tylko raz przerwało (bo akurat zresetowałem router). Ale to chyba nie powód dla mnie aby pisać: mój odtwarzacz wygrywa z waszym, prawda? :)

Wcześniej dla iptaka również były generowane gotowe pliki RSS, ale takie rozwiązanie zostawia małe pole do popisu jeśli chodzi o jakiekolwiek modyfikacje. Wydaje mi się, że lepiej jest tworzyć same 'bazy danych' (pliki tekstowe które zawierają tytuł, ID z Youtube'a oraz link do obrazka dla każdego filmu), a obróbkę tych plików już można dokonać np. w PHP - tak jak obecnie jest to zrobione. Eliminuje to możliwość niekompatybilności z innymi odtwarzaczami, bo w końcu PLIMS nie jest tylko pod jeden konkretny układ Realtek'a, ale różne (gdzie jednak pewne różnice są - patrz OpenFM).

Ewentualnie zamiast PHP + plików tekstowych, mogę zapisywać te 'bazy' jako pliki XML, a te już można w prosty sposób odczytać przez funkcję RSS czyli loadXMLFile(). Dla mnie taka zmiana to nie problem, więc trochę nie rozumiem idei odkrywania koła na nowo?

Jeśli coś nie działa i jestem w stanie to naprawić, to dlaczego miałbym tego nie zrobić?

Sam osobiście marzę o jednej paczce dla wszystkich odtwarzaczy, bo często bywa tak że później powstaje kilka różnych wersji dla różnych odtwarzaczy i ciężko cokolwiek zsychronizować. A chyba nie o to chodzi aby w każdej paczce było co innego.

Gdyby OpenFM nadawało transmisje w formacie który działa na waszych odtwarzaczach (i na Mancie, i na moim) to z miejsca dokonuję zmiany i wszyscy zadowoleni. Ale niestety tak nie jest i nie mam na to żadnego wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam nadzieję, że nie uraziłem Cię tekstem "Także na tą chwilę wersja z xliveCZ wygrywa z waszą YouTube4." - gdyż chodziło mi tylko o działanie na moim Hyundaiu - sam starałem się uruchomić YouTube 4, ale tak jak widzisz się nie udało mimo zmiany ustawień nadal nie działa i na 720p wywala z materiału. Doszedłem jedynie, że po odtworzeniu kilku słabszych materiałów zaskakują te lepsze w 720p itp. Zająłem się teraz czym innym i z uwagi, że masz zrobić playlist-e na którą oczywiście będę czekał z utęsknieniem używam wersji z xliveCZ i oto chodziło mi w tym komentarzu. Nie mam wątpliwości iż wasza wersja jest super, gdyż staracie się ją dopasować do każdego odtwarzacza, a sama szata graficzna i sterowanie jest dopasowane nie dość że językowo to i funkcjonalnie najlepiej, a dużo wersji już widziałem. :)

Co do iptaka to nie wiem czy na innych odtwarzaczach nie działają proste pliki rss - nie ma tu nic skomplikowanego, ale pobierają dane z umieszczonych na mojej stronie plików xml. Jutro może uda mi się wreszcie uporać z internetem i kupić nowy router, wtedy skończę mój serwis filmów on-line. To jest wersja primo i liczę też na Twoją pomoc w jej modyfikacji i dopracowaniu do działania na wszystkich Realtek-owych odtwarzaczach.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstruktywna krytyka jest zawsze mile widziana, tylko niestety nie posiadam na stanie wszystkich odtwarzaczy opartych o chipset Realtek'a (a jest ich sporo), a jak wiadomo każdy 'producent' dodaje coś od siebie, więc zdarzają się różne wersje Busybox'a, różne kompilacje PHP, różne DvdPlayer'y i mimo wszelkich starań nie zawsze da się wszystkim dogodzić.

Jeśli chodzi o iptaka to nie miałem na myśli problemy z obsługą RSS na innych odtwarzaczach, tylko o pewne szczegóły które (być może) pominąłeś ;)

Przykładowo w tym widoku Movie Jukebox dla iptaka o którym wcześniej pisałeś są elementy graficzne (na pewno tło, a być może i focus/nofocus dla plakatów) których nie ma w moim firmware, więc aby z paczki mogli korzystać wszyscy, te elementy muszą zostać umieszczone w paczce. I w tym momencie pytanie brzmi - gdzie konkretnie? W PlayOn!X jest to /home/scripts/PLIMS/, na moim innym odtwarzaczu to /usr/local/etc/PLIMS/, na innych będzie jeszcze inna ścieżka. W PHP (mimo że mało wiem) można tą ścieżkę sprawdzić w bardzo prosty sposób. Python jest zbyt ciężki na nasze sprzęty, a RSS jest bardzo ograniczone. Pewnie, możesz wywołać w RSS zewnętrzny link który zwróci rezultat lub hostować wszystkie grafiki online - tylko pytanie brzmi po co?

Są jeszcze inne kwestie dotyczące RSS vs PHP, ale to już sam się przekonasz z czasem :) XML to bardzo dobre rozwiązanie.

W PLIMS są serwisy (w PHP) których nie zrobiłem i tam ścieżki też są ustawione na sztywno - mam w planie je zmodyfikować aby działały wszystkim, tylko priorytet jest niski.

Oczywiście bardzo chętnie pomogę przy ewentualnej modyfikacji. Sam jestem bardzo ciekaw jak Twój serwis będzie się sprawować u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi, że już pierwsze testy przeszły pomyślnie daję linka do mojego serwisu "Filmy on-line"

http://natanielek.neostrada.pl/Filmy_on-line.zip

Standardowy dla naszych odtwarzaczy pakiet IMS_scripts oraz IMS_image do uruchomienia z dysku by nie zabierało miejsca. Oczywiście jak ktoś ma już na dysku IMS wystarczy dodać odnośnik w menu.rss i skopiować pliki. W najbliższym czasie zrobię też wersję dla pozostałych odtwarzaczy pod konfigurację w PLIMS, na tą chwilę nie ma tam za dużo materiałów, bo nie zdążyłem powrzucać, ale wiadomo to dopiero początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Tobie na maila fix dla playlist w YT - zobacz czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobosz23, nie bardzo mam czas i jeszcze nie testowalem Twojego dzieła, ale "co się..."

Dzisiejsze moce przerobowe poszły na testy:

- soft Manty - żaden nie zaczął instalki - zwiecha

- soft OPlay - j.w.

- soft Xtreamer - komunikat o nieodpowiednim sprzęcie po restarcie - ale dopiero jak odpalił

- soft PlayOn - komunikat zaraz po rozpoczęciu instalacji

Mikka może da się to jakoś obejść.

Z Open w R500 jest kilka problemów. Okrojony busybox, spaprany DVDPLAYER - znalazłem nawet literówki w opisach jakby był pisany na kolanie. No i jeszcze brak kodeków.

ate %ld

choo pass seqInfo.frame_rate %lf
%ld x %ld, %.2ffps Codec: MPEG Codec: AC3 Codec: LPCM Codec: DTS Codec: WMA Codec: AAC Codec: VORBIS Codec: MLP Codec: DDP Codec: DTS HD Codec: WMA PRO Codec: MP4 AAC Codec: MP3 PRO Codec: MP4 HE AAC Codec: REAL AUDIO Codec: ATRAC Codec: COOK Codec: LSD Codec: ADPCM Codec: FLAC Codec: ULAW Codec: ALAW Codec: ALAC Codec: DTS HIGH RESOLUTION Codec: DTS LBR Codec: DTS MASTER Codec: AMR Codec: MIDI Codec: APE Codec: AVS Codec: NELLYMOSER Codec: WMA LOSSLESS Codec: unknown %dch, %dHz
@@@ %s(%s): Send CMD_ENTER

׿

Codec: MP4 HE AAC niby jest a niedziała?

To chba na razie. bo ledwo już widzę litery. Da się wrzucić dvdplayer z playon albo Manty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego:

http://www.mediafire.com/download/webbdjd57pc644a/ileg-Al_rev5_R500_FW_1.0.4.1.rar

Ewentualnie można spróbować wgrać jakiś PlayOn z DVB - nie wiem czemu nie chcą ci działać. A nie próbowałeś GeekyHMB + optware i tam ffmpeg, bo widziałem że jest?

Zresztą tu masz całą listę programów z optware: http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/

Jak coś to wejdź na GeekyHMB i popytaj Zozdesbois o takowy odtwarzacz aacplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z repozytorium: http://manta.googlecode.com/files, nie mogę pobrać z niego informacji a co za tym idzie nie mogę automatycznie doinstalować PLIMS. Czy adres do listy plików się zmienił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety plik package został usunięty przez Xawerego, miał wgrać nową wersję, ale jak pisał krucho u niego z czasem. Proponuję dopóki nie zmieni wersji PLIMS wgrać moje poprawki do Filmweb przez FTP, a Filmy on-line wersje którą zrobiłem dla IMS Hyundai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobosz23, walczę z

      http://www.ffmpeg.org/releases/ffmpeg-1.2.tar.bz2

Chciałem dorzucić tylko

ftp://ftp.cs.tu-berlin.de/pub/linux/Mirrors/eisfair/pack-eis/download/12156/libaacplus.tar.bz2

ale wywala, że nie ma katalogu w Mos. Nie bardzo jeszcze wiem jak zrobić miejsce pod ffmpeg, ale wiem napewno, że jak wszczępie jedno albbo drugie to plims mam w full.

Ten soft z linku nie zaczął nawet instalki

Edytowane przez wolly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety plik package został usunięty przez Xawerego, miał wgrać nową wersję, ale jak pisał krucho u niego z czasem. Proponuję dopóki nie zmieni wersji PLIMS wgrać moje poprawki do Filmweb przez FTP, a Filmy on-line wersje którą zrobiłem dla IMS Hyundai.

Jak zainstalować PLIMS bezpośrednio bez użycia repozytorium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolly źle wg mnie się do tego zabierasz - spróbuj pobrać optware od GeekyHMB:

http://www.mediafire.com/download/hxu886waema0lsy/Opt_GeekyHMB.rar_r1.zip

Zrób tak jak napisał n4d01:

z konsoli wydajemy komendy:
cd /tmp/usbmounts/sda1
tar -xvf Opt_GeekyHMB.rar -C /tmp/hdd/root
optware mount

a tu masz opis instalacji konkretnych pakietów:

http://geekyhmb.niloo.fr/content/optware-ipkg

No i daj znać czy działa - musisz mieć dysk w EXT3, ale zakładam że tak masz, a sprawdzisz to komendą telnet df-h, ma być coś takiego:

"/ Dev/scsi/host1/bus0/target0/lun0/part3
525.0M 144.4M 353.9M 29% / tmp / hdd / root"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...