Skocz do zawartości
mkosnic

Prawdopodobnie uszkodzony Egreat R300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w sprawie Egreat R300. Otórz jakiś czas temu chciałem zainstalować na Egreat R300 soft od Mede8er MED1000X. Zainstalowałem bootloader od Mede8era, potem firmware. Niestety nic to nie dało. Chciałem wrócić więc do softu Egreat, więc zainstalowałem "bootloader_recover_Egreat_R300_2.5.6.0" i potem soft "Egreat_R300_2.5.6.0_1000M_EN_20120522".

Niestety Egreat się nie uruchomił. Po włączeniu zasilania pojawia się od razu tylko logo Mede8era, a próbując ponownie wgrać firmware przycisk "reset" już nie działa.

Czy jest jakaś szansa na naprawienie odtwarzacza? Wiem, że zrobiłem totalną głupotę i biję się w pierś, ale czy jest jakieś wyjście z tego problemu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże tylko sprzętowy reflash pamięci eeprom

Niestety - nie bedzie to tanie/opłacalne i mało kto /jeśli wogóle/ to robi.

Realnie- sprzet do kosza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to jest to flashowanie za pomocą impulsów elektrycznych. Takiego reflasha może chyba tylko producent dokonać. Czy Egreat ma jakieś centrum serwisowe w Europie? Może warto by się chociaż zapytać jaki jest tego koszt?

Na jakimś zagranicznym forum przeczytałem też, że ktoś dokonał resetu eepromu za pomocą zwarcia pewnych styków w Egreat M31A. Sprzęt powrócił do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kogoś, kto programuje pamięci eeprom tylko jest jeden problem. Jaki plik wgrać do eepromu? Czy ten plik jest w pliku z firmware "install.img"? Jeśli tak to jak się nazywa? Wiem, że musi to być plik z rozszerzeniem bin. Jeśli nie ma go w pliku z firmware to skąd go wziąć?

W obrazie firmware mam takie pliki:

video_firmware.install.bin - 2.26 MB

video_firmware.bin - 2.30 MB

vmlinux.develop.android.saturn.nand.bin - 7.31 MB

resetrom-new.bin - 9 kb

boot_target.bin - 248 kb

hwsetting.bin - 2 kb

logo.bin - 6 kb

logo6.bin - 8 kb

logo7.bin - 5 kb

logo8.bin - 7 kb

rescue.bin - 1,35 MB

Kość eepromu ma pojemność 2 MB. Jeśli plik jest większy to programator go przycina.

Jeśli ktoś się orientuje w czym rzecz to proszę o pomoc.

Jeśli ktoś się orientuje w czym rzecz to proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W skrócie mówiąc masz zwalony coś w rodzaju "bios" który jest odpowiedzialny za funkcjonowanie sprzętu i możliwość instalowania firmware. Tylko odpowiedni serwis ci pomoże, zgłoś się do Human Media może mają taki serwis.

Samemu nie kombinuj bo pogorszysz sytuację.

Edytowane przez Infoposter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...