Skocz do zawartości
TechnoDream

3D - Usuwanie bocznych pasków (Tutorial)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wielu z Was ma problem z bocznymi paskami lub źle nakładającym się obrazem 3D, dużo osób zgłasza mi na GG właśnie taki problem i większości przypadkach problem ten występuje na kartach ATI.

Po kilku próbach znalazłem rozwiązanie i mam nadzieje, że pomoże wszystkim tym którzy mają problem z źle nakładającym się obrazem 3D i bocznymi paskami

Tutorial:

1. Odpalamy komputer na TV tak aby był wyświetlany na TV cały pulpit

2. Odpalamy Film 3D oraz tryb 3D w TV

3. W trybie 3D przechodzimy do panelu karty graficznej (prawy przycisk na pulpicie Catalyst Control Center - Może to być troszkę trudne ze względu na rozmazany obraz , ale musicie sobie jakoś poradzić )

4. W panelu przechodzimy do zakladki "Moje Płaskie Panele Cyfrowe", a następnie wybieramy "Opcje Scalowania"

5.W opcjach scalowania przesuwamy pasek na 0, klikamy zastosuj.

6.Wyłączamy tryb 3D w Tv oraz film

7.Uruchamiamy ponownie komputer

Po ponownym uruchomieniu komputera problem powinien zniknąć bo wynikało to z błędnego scalowania obrazu dla trybu 3D. W moim przypadku opcje scalowania muszę ustawiać osobno dla zwykłego trybu oraz trybu 3D, być może na innych modelach TV wystarczy w zwykłym trybie ustawić scalowanie i będzie również tak samo działało w trybie 3D.

W przypadku problemów na kartach graficznych Nvidi szukać w panelu sterowania karty opcji scalowania i spróbować zrobić podobny manewr, nie posiadam tej karty więc nie mam jak tego sprawdzić, a tym bardziej napisać.

Mam nadzieje, że pomogłem w razie problemów zapraszam na GG lub pisać PM na forum

Moje Tematy

3D - Usuwanie bocznych pasków (Tutorial)

Gom Player - Filmy z napisami 3D (Tutorial)

3DSubtitler - Napisy3D (Tutorial)

Filmy 3D na komputerze (Tutorial)

Filmy 3DBluray iso (Tutorial)

wymoderowano

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ten temat mi bardzo pomógł (miałem wtedy radeona) - teraz mam geforcea i temat wrócił. Starałem się wyłączyć wszelkie możliwe skalowania ale nic nie daje rezultatu. Po bokach obrazu są dwa płynnie zmieniające szerokość pasy, które ewidentnie powstają w miejscach w których składowe obrazy nie nakładają się na siebie.

Zresztą zanim jeszcze włączy się obraz 3d na telewizorze i poogląda chwilę dwa obrazy w playerze, to można zauważyć, że one co chwilę przesuwają się względem siebie o kilka pikseli i raz jeden raz jeden, raz drugi ma czarny pas z którejś ze stron. W sumie nic dziwnego, że po scaleniu nie nakładają się na siebie, skoro przesunięcie występuje jeszcze kiedy są rozbite.

W przypadku radeona problem rozwiązało wyłączenie skalowania, które domyślnie było ustawione na 10 %, teraz żadnego skalowania już w ustawieniach envidii nie mogę znaleźć i wydaje się, że powinno być ok...

Ktoś jeszcze w 2017 bawi się w 3D i odpala je na kartach nvidii (gtx970)?

Znalazłem w sieci obrazek, który oddaje ten problem - chociaż przesunięcie nie jest aż tak wielkie jak tutaj.

photo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...