Skocz do zawartości
nimro

OPTOMA HD300X problem z kolorami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie mogę sobie poradzić z właściwym ustawieniem porojektora, a dokładnie kolorów. Materiał odtwarzam z popcorna A-400 poprzez ampli Onkyo TX-sr616. Problem dotyczy kolorów. Nie wiem jak to się nazywa fachowo, więc spróbuję to opisać. Odcienie jasnych kolorów nie zmieniają się naturalnie, stopniowo, ale kaskadowo. Wygląda to troszkę jak poziomice na mapie.

Dzieki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 bitów nie jest idealny, ale warstwice to nie są .... polecam kalibrację toru, lub wgryz w instrukcję i menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Również polecam kalibrację, u mnie Maciej był w środę, też Optoma 300x, widać różnicę :)

Pozdrawiam,

silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią zaproszę kogoś takiego jak Maciej do siebie. Chyba, że ktoś się podzieli swoimi ustawieniami kalibracyjnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z Optomą HD300x jest (a przynajmniej była u p. "silver666") taka, że dowolne fabryczne ustawienia powodowały widzialny banding i zaburzenia liniowości kolorów, czyli problem opisany przez Ciebie w pierwszym poście, Problem był taki, że całkowite wyeliminowanie problemu wiązało się ze spadkiem kontrastu o 40-45%. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem było zostawienie pewnej nieliniowości, aby uzyskać rozsądną jasność. Ogólnie mogło być lepiej i do końca nie byłem zadowolony z wyników, ale w stosunku do fabrycznych postęp był i tak duży ;)

BTW. kopiowanie cudzych ustawień jest bez sensu. Jeśli nie interesuje Cię kalibracja tylko chcesz pozbyć się bandingu to ciągnij suwak kontrastu w lewo.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z Optomą HD300x jest (a przynajmniej była u p. "silver666") taka, że dowolne fabryczne ustawienia powodowały widzialny banding i zaburzenia liniowości kolorów, czyli problem opisany przez Ciebie w pierwszym poście, Problem był taki, że całkowite wyeliminowanie problemu wiązało się ze spadkiem kontrastu o 40-45%. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem było zostawienie pewnej nieliniowości, aby uzyskać rozsądną jasność. Ogólnie mogło być lepiej i do końca nie byłem zadowolony z wyników, ale w stosunku do fabrycznych postęp był i tak duży ;)

BTW. kopiowanie cudzych ustawień jest bez sensu. Jeśli nie interesuje Cię kalibracja tylko chcesz pozbyć się bandingu to ciągnij suwak kontrastu w lewo.

Wczoraj probowałem powalczyc ustawieniami i zauwazyłem poprawe przy ustawieniu kontrastu max. w lewo. To chyba jet to o czym wspomniałeś. Nie do końca jestem zadowolony z takiego ustawienia. Co ciekawe problem dotyczy najbardziej materialu w formacie s-b-s, mniej z full hd3d, a praktycznie w ogóle z tunera sat. Obawiam sie tylko jednego. Czy czasami nie jest uszkodzony jakis element projektora. "Pocieszające" jest to, ze zgodnie z Twoim wpisem, problem chyba dotyczy nie tylko mojego urzadzenia. Czuje, że nie obejdzie sie bez Twojej wizyty u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...