Skocz do zawartości
fg71

jaki telewizor 40-47 cali do 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

jako że jest to pierwszy post na forum witam wszystkich, od razu zaznaczam, że jestem trochę zielony. Mam dylemat który telewizor wybrać mam na oku dwa modele, jeżeli są jakieś inne godne polecenia będę wdzięczny za rady.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3x4m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od 2 do 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? zazwyczaj 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - wprost i czasami bokiem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać .
6. Jak słońce świeci w pokoju? Na tv, lecz nie ma problemu zasłonić rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? żaden, monitor pc
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz w sporcie, filmach i grach, dźwięk idzie przez kino domowe,
9. Jakie urządzenia będzie podłączone do telewizora? Kino Domowe, PS3, Dekoder cyfra +/nc+, opcjonalnie dysk/pendrive
10. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? od 2 - 6h
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez różnicy
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy, dokumentalno-przyrodnicze
13. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak,
14. Czy zamierzasz grać w gry? Tak PS3
15. Preferencje co do wielkości ? 46-47
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? lekka przewaga wieczorami
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3600
18. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? bez różnicy, bardzo słaby wzrok na jedno oko, ewentualnie jako dodatek dla gości

na razie jestem za panasonic TX-L47ET60E i nie wiem czy go brać czy czekać aż cena sony 46hx750 spadnie do tej ceny, chyba, że jest jeszcze jakiś inny godny polecenia, nie chciałbym philipsa ze względu na wolne menu obecnie mam internet bezprzewodowy jak mam czekać aż się załaduje no nie na moje nerwy. Przeznaczenie tak jak w opisie telewizja 50% - sport głównie (piłka nożna,boks, i reszta po trochu), filmy, dokumentalno-przyrodnicze, 30% filmy blu-ray, dysk zew., pendrive, 20% playstation (głównie fifa, w stylu uncharted, assasin, trochę strzelanki), na początku przyszłego tygodnia chciałbym zrobić zakup chyba że warto poczekać kilka tygodni na coś lepszego pozdrawiam z góry dziękuje za opinie

w temacie jest błąd oczywiście chodzi o telewizor 46-47 cali do 3600 zł

Edytowane przez fg71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odrobinę większy? Osobiście na Twoim miejscu myślałbym nad:

- Panasonic 50ST50 - bardzo dobry telewizor, nieco droższy (około 4100), ale wart swojej ceny.

- Sony 46HX750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fg71, różnica pomiędzy 2 a 4 metry odległości od TV w dzisiejszych czasach jest kolosalna. Abyś prawidłowo mógł dobrać ten bardzo ważny parametr (choć często zapominany przez kupujących) polecam Ci odwiedzenie takiej stronki:

http://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1229341535

Określisz potrzebną wielkość do danej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Panasonic TX-L47ET60 dosyć pozytywne recenzje zbiera w necie

cena / jakość jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mały do tej odległości ale za to mieszczący się w budżecie KDL-46HX750 powinien spełnić oczekiwania z Twojej listy.

http://hdtvpolska.com/topic/30089-40es6800-vs-40es6710-vs-40hx750/?hl=hx750 tutaj znajdziesz porównanie z kilkoma modelami z podobnej półki cenowo-jakościowej.

Do oglądania wszelakich impres sportowych przydaje się Motionflow, który znacząco poprawia płynność obrazu. Np przy długim podaniu i szybkim ruchu kamery za piłą nie masz rozmazanego tła i średnio widocznej piłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...