Skocz do zawartości
mazibyk

Jaki Smart TV 40-42" moze 47"?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc!!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 3x6m, wysoki sufit
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2,6m-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? przeważnie 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej wisieć na ścianie, a jak nie to stać przy ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku z lewej strony gdy się na niego patrzy
7. Jaki masz obecnie telewizor? 21" z [beeep]ą
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? myślę o Smart TV, bo wydaję się to przyszłościowe, fajnie by mieć w nim np. tvn player; 3D niekoniecznie, jeśli ten dodatek będzie kosztował ok 200zł i przy okazji może będą lepsze parametry ogólne to może być. No i oczywiście chcę by posiadał jak najlepszy i płynny obraz, więc przynajmniej 100 Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowa telewizja NPLAY
10 .Jakie urządzenia? pewnie jakiś dekoder do odbioru tej telewizji, prawdopodobnie dvd, czasem komputer, w przyszłości może xbox kinect :P
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? hmm, sam nie wiem..
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? przede wszystkim sport! druga opcja to filmy, seriale, a trzecia różnego rodzaju programy jak x-factor itp.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raz na jakiś czas, czy obejrzeć wcześniej wspomniany tvn player[, youtube/b]
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? jak będę mial xboxa to pewnie z 1h dziennie
16. Preferencje co do marki? sam już nie wiem bo każdy mi mówi co innego
17. Preferencje co do wielkości? wydaje mi się, że najlepsze będzie 40-42" bo 47" to już chyba za dużo z niecałych 3 metrów?
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? mało płynny obraz, złe odwzorowanie kolorów, bardzo szerokie ramki
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? częściej wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok 2600 zł <hmmm> ale oczywiście jak najtaniej za jak najlepszą jakość jeśli 46-47 to pewnie ok 3000 zł, ale bardziej chyba 40-42"
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? może, nie musi, nie chce dodawać za to 400zł, jeśli dodam 200 zł i przy okazji lepsze ogólne parametry to okey

Co radzicie wybrać? I przede wszystkim ile cali proponujecie? Preferuję telewizor LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mazibyk, w 25 Lut 2013 - 17:58, powiedział:

...

17. Preferencje co do wielkości? wydaje mi się, że najlepsze będzie 40-42" bo 47" to już chyba za dużo z niecałych 3 metrów?

...

Zdecydowanie za mało powiedział bym szczerze. Ja mam 42" z 2,5m do oglądania telewizji, teraz piszę do Ciebie z brzegu wyrka z jakiegoś metra lub 1,2m i jest idealnie.

Abyś mógł ocenić potrzebną wielkość TV do danej odległości podrzucę Ci stronę:

http://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1229341535

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Poszperałem i wpadły mi w oko takie modele:

- Panasonic TX-L42ET5 (sprzedawca w media mówił mi dziś, że z jego Smart Tv jest średnio jeśli chodzi o funkcjonalność, prawda to? Do tego wygląd ramki wg mnie bardzo słaby, ale może warto sie przełamać dla środka.. <hmmm>)

- Philips 42PFL6007K (choć ten chyba najmniej, bo choć wygląd super to czytam, że opcje Smart ubogie do tego średnio działają)

- LG 42LM640S (chyba jedyna wada to brak tvn playera :/ może jest szansa by to się uaktualniło ??!!)

- Samsung UE40ES6100 (super Smart Tv, super wygląd, ale jak ze zwykłym oglądaniem tv??)

- Samsung UE40ES6800 (ewentualnie wyższy model, który ma większe odświeżanie, ale może warto dołożyć??!!)

Jeśli bym się decydował na 46-47" to odpowiednie modele z tych co wymieniłem, przy oczywiście zwiększeniu budżetu plus może jeszcze te:

- TOSHIBA 46TL938G albo 46TL939G
- PHILIPS 46PFL5507

Choć chyba oba te modele mają problem z ilością aplikacji i funkcjonalnością i płynnością Smart TV z tego co czytam, ale ile w tym prawdy?? Jest szansa by zwiększały ilość swoich aplikacji np. o tvn player? Jeśli tak to kiedy?

Co myślisz/ myślicie co radzicie/ odradzacie? Może jeszcze coś innego w podobnym przedziale cenowym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Smart TV tak naprawdę nie jest przyszłościowe i nie powinieneś takiej uwagi do niego przykładać. Najważniejsza powinna być jakość obrazu, a do funkcji "Smart" dokup mini-PC z androidem - na przykład MK808, gdyż ma naście razy więcej możliwości niż funkcje Smart w telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem najbliżej wyboru:



Philips 42PFL 6007 (zwiększając oczywiście budżet)



Strasznie mnie intryguje opcja Ambilight.. w tym miesiącu ma być już też
tvn player i vod onet, poza tym ma niezłe parametry o dobry wygląd..
Wieć nie wiem czy to nie będzie najlepszy kompromis..

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...