Skocz do zawartości
bogdanel

Pomocy - jaki projektor

Rekomendowane odpowiedzi

@wolf to skoro nie jest widoczny to dlaczego występuje? :D

Napisalem wyraznie, efekt teczy wystepuje we wszystkich projektorach single chip dlp.
Rzecz
w tym ze nie jest on widoczny ani dla tego, kto po raz pierwszy oglada
obraz z projektora dlp, ani dla tego, kto widzial go na projektorach dlp
kilka lat temu, kiedy jeszcze w przedazy wystepowaly projektory na
ktorych dalo sie go dostrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mialbys większe pojęcie w temacie wiedzialbys ze obraz z projektora na single dlp to wiele nakladajacych sie na siebie tęczy.

Nie wiem, czy ja rozmawiam z nastolatkiem?

Edytowane przez wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wolf przestan sie juz blaznic i udawac pseudo znawce.

Przytoczylem Ci kilka twoich wypowiedzi i sam juz nie wiesz o czym piszesz.

Co kogokolwiek obchodza Twoje pseudo - madrosci o nakladajacych sie na siebie teczach???

Napisz wprost czy widac na 1070 efekt teczy???

Co do nastolatka to raczej Twoj avatar na to wskazuje wiec wyluzuj i troche wiecej pokory. Zapamietaj sobie, ze nie zawsze to co Ty sobie kupiles musi byc najlepsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poczatkudo końca doskonale wiem o czym pisze.

Tak działa technologia single dlp.

Źródło światła odbite od chipu dlp rozbite jest na wiele tęczy, te filtrowane są przez koło barwne rgb lub rgbrgb, na kole znajduje sie tez cześć szara/ przezroczysta, która odpowiedzialna jest za widoczna tecze na ekranie.

Przy prędkości 4x koła rgb lub 2x rgbrgb, bardzo cieżko dojrzeć tecze na ekranie, przy kole 6x rgb lub 3x rgbrgb, ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować efektu tęczy na ekranie.

Podsumowując,

Nie wymieniles projektorow na podstawie których opierasz swoje twierdzenia.

Nie znasz nawet w teorii technologii, która krytykujesz.

Serio, nadal chcesz sie upierac przy swoim?

Pomogę ci, to ja odpuszczam, nie potrafię dyskutować z kimś kto popiera swoje racje tylko i wyłącznie przeswiadczeniem ze ma racje zamiast przytoczyć merytoryczne argumenty.

Edytowane przez wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważniej to bedziesz wiedział o jakich projektorach pisałem.

Prosta sprawa: czy wg Ciebie BenQ 1070 ma widoczny efekt tęczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki projektor do 4500 (max 5000)?

Najbardziej zależy mi na oglądaniu filmów 2D i przyzwoitej czerni (dobrze gdyby 3D też wyświetlał). Źródłem będzie blu ray.

Optoma HD 33, BenQ W1070? Optoma 300x? Jakieś alternatywy?

Edytowane przez Zerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieralbym miedzy benq w1070 i nadchodzącą optoma hd25 ale najlepiej gdybyś dorwal najnowszego benq w1400 bo świeci nie gorzej od w1070, a dodatkowo ma FI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W1400 will be available on the European Market on March 2013 for a price around 1200 euros (1500$).

1080p

ISF

Frame Interpolation

3D ready with DLP LINK

Dodam jeszcze ze ma pojawic sie takze model W1500, czyli klon W1400 z bezprzewodowym HDMI. Edytowane przez wolf
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja wtrącę swoje 3 grosze.

Od prawie roku użytkuję Optome HD300X i jak do tej pory żadnego efektu tęczy nie widziałem. Choć przyglądałem się obrazowi bardzo mocno bo mnóstwo się naczytałem o tym efekcie i chciałem go zaobserwować. Niestety nie udało się.

Generalnie jestem zadowolony z tego projektora, obraz 3D super. Bez porównania z 3D na telewizorze.

Do minusów zaliczyłbym słabą czerń. Ale po projektorze za około 4500 zł chyba nie można wymagać cudów. No i trochę za głośno pracuje wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu kupowałem projektor do 3D. Pojechałem na prezentację Epsona TW 6100 który mnie nie zachwycił. Dla porównania puścili mi Optomę HD 33 i stwierdziłem że to jest to. Tęczy nie widzę i kilka osób które ze mną oglądały też nic nie zauważyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma coś ciekawego do zaoferowania w temacie projektorów, co teoretycznie mogło by namieszać na rynku, a przynajmniej na jego górnej półce - patrz cena :) - nazywa się to HECTO i zrobiło na mnie, jako użytkowniku Mitsu HC4000, spore wrażenie :

http://reviews.cnet.com/home-theater-projectors/lg-hecto-laser-projector/4505-7858_7-35558335.html

nawet można to u mnie kupić, z dostawą na 20 kwietnia: http://shop.mediamarkt.ch/de/tv-hifi/beamer/beamer/lg-hecto-100-laser-display/idp79gv0qrrq#tab2

Edytowane przez seba74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako iż wątek tyczy się wyboru projektorów mam pytanko o takowe. Planuje kupić projektor i do wyboru mam 3. Mitsubishi HC7800, BenQ W1070 i Optoma HD33. Czy jest duża różnica obrazu między BenQ a pozostałymi dwoma. Jeśli ktoś miał możliwość sprawdzić to byłbym wdzięczny za podzielenie się wrażeniami. Dodam tylko jeszcze że to będzie mój pierwszy projektor. Odległość od ekranu 3m ustawiony na półce na wysokości 180 cm, pokój mam, niestety, pomalowany na jasno i tego zmienić nie mogę.Oknem się nie przejmuje bo i tak większość czasu będę oglądał lub grał wieczorami i nocami. Pytanko drugie: jaki ekran, nie chodzi mi o wielkość tylko czy lepszy będzie biały czy szary. To czy będzie rozwijany elektrycznie czy ręcznie nie ma dla mnie znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trojki wymienionej przez Ciebie wybralbym mitsubischi , to lepsza wersja hc4000 ktory zbieral doskonale recenzje , ma dodatkowo 3d i lepsza czern dzieki przyslonie , wiem ze mitsubishi wycofal sie z projektorow do kina domowego wiec mozna mitsubishi dorwac za 6 k zl - w tej cenie to okazja , sorki za brak polskich liter

pozdr i powodzenia ,

oczywiscie w 2d jvc bedzie mial zdecydowanie lepsza czern ale 3 d jest na korzysc dlp zdecydowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...