Skocz do zawartości
goras

tv 40"-50" do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

To mój 1 post na forum i od razu proszę o pomoc ale zaryzykuje. Mały wstęp.

Przez ostatnio miesiąc 3 z moich znajomych z pracy zakupiło nowe telewizory i zachwalają mi ich funkcję i pomyślałem, że warto zainwestować, teraz modne kupowanie telewizorów. Ogólnie telewizji nie oglądam prawie wcale, czasem tylko jakiś program kulinarny, czy jakiś głupi program w masońskiej telewizji TVN. Jeżeli chce coś obejrzeć odpalam sobie na kompie i oglądam, bez względu na jakość więc czasami leci 80 megowa wersja w rozdzielczości 400 x 600 a czasem kilku gigowa full hd blueray itd. Tak więc nie jestem wymagający co do jakości obrazu. Chciałbym do telewizora podłączyć internet najlepiej przez WiFi i móc odpalić sobie serial z jakiejś strony z serialami. Przy nowym telewizorze fajnie by było kupić x - boxa, bo wielki telewizor aż się prosi żeby na nim pograć:) Tak że chciałbym zakupić też konsole.

1. Odległość od ekranu? 2.5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okna dachowe, okna wyposażone w rolety okna od strony wschodniej
3. Jak duży jest pokój: ok. 4.5 x 4 m
4. Preferowana technologia: plazma lub led
5. Jaki masz obecnie telewizor? http://www.archiwum.panasonic.pl/oferta.php?prod=1329 Panasonic TX32PS11P

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? kulinarne i pamiętniki z wakacji
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie - po południu i w nocy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? różnie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? obojętnie
10. Matryca błyszcząca czy matowa? matowa (kupiłem laptopa z byszczącą i strasznie żałuję, ale pokój mam ciemny)
11. Preferowana wielkość telewizora? z tego co wyczytałem min. 42 " chciałbym 46-50 ale nie puszcza mnie miejsce dla niego
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? brak
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder N, chciałbym dokupić Xboxa, komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 30/70
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi? TAK

19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? TAK
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? niekoniecznie
22. Ma mieć 3D? TAK
23. Ma mieć slot na karty SD? obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-T? nie wiem co to :P
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? komputer i dekoder przez HDMI, zewnętrznego sprzętu audio nie podpinam
26. Jaki masz sygnał? Dekoder N
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość: Taka która będzie apsować do N i xboxa
30. Na czym najbardziej Ci zależy: na "otwartej" przeglądarce internetowej. Obecnie 1-3h dziennie oglądam filmy/seriale na laptopie gdzieś skitrany w kącie. Chcę kupić telewizor i jak człowiek obejrzeć Grę o tron, albo Mentaliste na dużym ekranie.
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 5
32. Sugerowana cena? do 3000 zł

Nie znam się na tym ale mogę też zakupić tego całego dinksa z androidem jeżeli to będzie dobra opcja, tylko się na nich nie znam.

159%20Model%20%281%29_02.jpghttps://www.dropbox.com/s/n8t4hp93wppnro0/159%20Model%20%281%29_02.jpg

159%20Model%20%282%29_01.jpghttps://www.dropbox.com/s/mbj94dj7rn6r8au/159%20Model%20%282%29_01.jpg

159%20Model%20%283%29_01.jpg https://www.dropbox.com/s/j66jdys5lewidmt/159%20Model%20%283%29_01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Twoje wymagania. Piszesz, że chciałbyś oglądać seriale i filmy na ekranie telewizora za pośrednictwem stron internetowych. W tym momencie jesteś zmuszony korzystać z takich serwisów jak iplex, ipla itp. Większość Smart TV nie obsługuje Flash'a przez co niemożliwe staje się korzystanie z innych tego typu stron. Rozwiązaniem mogą być dodatkowe odtwarzacze multimedialne bazujące na Androidzie.

Oglądasz telewizor popołudniu i wieczorami. Masz rolety. Nie chcesz jednak błyszczącej matrycy. Dlaczego? W chwili obecnej producenci stosują dobre jakościowo filtry, które redukują odbijanie światła przez co efekt lustra został zniwelowany (aczkolwiek nie wyeliminowany). Wydaje mi się jednak, że w Twoim przypadku nie ma to znaczenia.

W Twoim przypadku (biorąc pod uwagę rozmiary pokoju) najodpowiedniejszy będzie telewizor 46-50", jednak po zobaczeniu Twoich zdjęć rozmyślałbym bardziej nad 42"-46". Jest to również kwestia własnych preferencji. Do 3000 ja bym wybrał:

- Panasonic 42ST50

- Toshiba 46TL939 (matryca błyszcząca) lub model starszy 46tl838 (matryca matowa)

- Philips 46PFL5507

Jeżeli zależy Ci na ładnym obrazie bierz Panasonic'a. Pamiętaj jednak, że plazmę należy wygrzać, tym bardziej jak chcesz korzystać z konsoli, która często wyświetla statyczne elementy obrazu. :)

PS. DVB-T to tuner telewizji cyfrowej i obecnie w zasadzie każdy telewizor go ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O serialach posłałem bo koleżanka kupiła Samsunga 46" smart TV ale nie pamiętam który dokładny model i ogląda za pośrednictwem ekino filmy i seriale.

Bardzo dziękuje ci za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego Panasonica możesz kupić z tego co widzę w porównywarce [link] za niecałe 2800, według mnie to najlepsza opcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...