Skocz do zawartości
Joki

Dwurdzeniowy Cabletech się pojawił...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Panowie, Cabletech dzisiaj wprowadził dwurdzeniowy model swojego dongla Android.

W skrócie: chipset RK3066 dual core ARM Cortex-A9 1,5GHz, RAM DDR3 1GB, pamięć NAND Flash 4GB, Android 4.1.1 (Jelly Bean).

http://www.lechpol.eu/model/urz0350

Warto to coś czy raczej nie ma co sie pchać?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym on takim innowacyjnym różni się od innych dongli opartych na RK3066 (poza dwa razy mniejszą pamięcią NAND)?

Najważniejsze jest wsparcie programowe. Najlepiej społeczności programistów.

Jak sobie odpowiesz na to pytanie ... odpowiesz sobie również na to "czy warto się pchać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest z podaną ceną.

Wyższą cenę rekompensuje gwarancja, albo inaczej łatwo wyliczyć ile kosztuje gwarancja. Równowartość nowego urządzenia na aliexpress.

Czy warto? A to już każdy według indywidualnych preferencji ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest mniej istotna (choć oczywiście istotna) od wsparcia programowego.

Pokażcie mi choć jeden zastępczy firmware? Jakieś zainteresowanie niezależnych deweloperów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się pojawi. Pewnie nie tak prężne jak dla MK808, ale jak na mój gust to romy będą pasowały na wzajem. Może kernel nie(nie wiadomo co za chip tam siedzi), ale reszta...

Moim zdaniem dziś liczą się 3 sprzęty:

1 MK808 to najtańsze co można nabyć i wsparcie społeczności.

2 Raspberry Pi nr 1 ze wsparcie producenta i społeczności. Niestety słaby CPU, mało ram i cena... Świetny pod XBMC.

2 Odroid u2/x2 Najmocniejsze hardware, wsparcie Samsunga(tu bez fajerwerków, smartphone własne słabo wspierają), społeczności puki co słabe, jednak to bardzo świeży sprzęt. XBMC będzie hulać na SW(HW puki co tylko dla linuxa). No i wielka minus to cena i VAT. Z tego co czytałem nikomu nie udało się go kupić bez Vatu, a w UK płacą haracz jak za sprzęt medyczny ;P

Sam zastanawia się nad Odroidem, ale ~470 za samą płytke(z vat) to sporo jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hurcie u producenta kosztuje 170zł, więc będzie poniżej 200zł. Niech tylko dotrze do dystrybutorow...

Nie mam pojęcia czym się różni od innych. Dlatego pytam bo na pierwszy rzut oka niczym.

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem, Cabletech ma 2-rdzeniowy układ graficzny MALI-400, MK808 ma 4-rdzeniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle w obliczu wkrótce wchodzacej konsolki OUYA ma sens pchanie się w takie chińskie wynalazki (mam na myśli także MK808)?

one chyba nawet nie mają pełnego supportu 1080p.

Nie siej dezinformacji. MK808 dekoduje i wyświetla 1080p bez problemu.

Ouya będzie dwa razy droższa. No i perspektywa czekania jeszcze paru miesięcy. Potem zapewne kolejne miesiące na łatanie błędów software'u.

Oby zresztą gry dopisały bo to wciąż niewiadoma (mówię o grach specjalnie dostosowanych do Ouya'i).

Bo pada od xBox można podłączyć i do MK808.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za to niesuportowanie 1080p ale na poczatku chyba nie miało wsparcia.

to się zmieniło? bo chyba nawet ty pisałeś że natywnie było 720p a do 1080p idzie upscal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za to niesuportowanie 1080p ale na poczatku chyba nie miało wsparcia.

to się zmieniło? bo chyba nawet ty pisałeś że natywnie było 720p a do 1080p idzie upscal.

Ja to pisałem w październiku czy listopadzie :D

Kilka miesięcy to są całe wieki w rozwijaniu firmware'u :)

Na chwilę obecną MK808 to najlepiej supportowany sprzęt. Choć oczywiście nie pozbawiony wad.

Sumarycznie wątki o MK808 na tym forum mają oglądalność na poziomie 300 tyś. odwiedzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie z GPU leży i kwiczy, przez co nie jest istotne ile jest rdzeni graficznym. 1920x1080p nie jest najbardziej popularnym formatem. Popularniejszym od niego jest 1080i. Tak emitowane są TV, tak sprzedawane są media na nośnikach głównie optycznych. W internecie jest "dziki zachód". jest mnóstwo rozdzielczości, jak i systemów kodowania. W całości temat jest ciężki do ogarnięcia na Windows, na reszcie OS nie możliwy.

Reasumując na reszcie będzie zawsze coś co nie działa. Niedługo pojawią się materiały 4k i nie trzeba być specjalnie rozwiniętym by przewidzieć późniejsze 4k3d i nie rozdzielczość jest tu problemem, tylko system kodowania, a wchodzi nowy h265...

Reasumując 2 temat wydaje się nie do ogarnięcia w całości. Youtube działa i na tym w wielkim uproszczeniu można by skończyć dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem, Cabletech ma 2-rdzeniowy układ graficzny MALI-400, MK808 ma 4-rdzeniowy.

Jestem nowy na forum, więc cześć wszystkim. Wydaje mi się że nie jest możliwe, żeby GPU w Cabletechu miało 2 rdzenie, gdyż RK3066 ma zintegrowany układ graficzny quad-core Mali 400 (można sprawdzić na stronie Rockchip chociażby), w końcu to SoC. Wygląda na to, że Cabletech (najpewniej importer a nie producent) nie wie do końca co sprzedaje. Nawiązując do wypowiedzi Fantoma: racja, że MK808 ma już spore wsparcie, jednakże minusem jest de facto brak polskiej dystrybucji a co za tym idzie prawdziwej gwarancji. Do tego dochodzi jeszcze 'totolotek', bo z tego co zauważyłem zamawiając określony model nie ma pewności czy nie przyjdzie jakiś klon, a wtedy sprawa z customizacją się komplikuje. Skoro URZ0350 bazuje na tym samym chipie, to może jest szansa przeportowania romów z innych urządzeń? (nie znam się na tym na tyle więc pytam). Czytałem opinię użytkownika Cabletecha, który odpalił Antutu na tym urządzeniu i wyciągnął ok. 7650 pkt - chyba przyzwoicie jak na stockowy ROM i kernel prawda? Chyba nie należy skreślać go już na starcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym mial to urzadzenie chetnie zmontowal bym jakis rom.

kolega lukros ma racje co do grafiki w tym donglu.

nie ma rk3066 z dwurdzeniowa mali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcia wnętrzności Cabletecha (nie ja je robiłem bo sprzętu nie posiadam):

68591859027270163277.jpg52840526047241527040.jpg

26580614038005933906.jpg

09249238117784625593.jpg

48199655064405830779.jpg

28229044172281634693.jpg

Da się coś wywnioskować z tych zdjęć na temat chipsetu (oprócz tego że 'radiator' jest kozacki :D)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale wygląda że wifi jest Realtek RTL 8189ES, a reszta jak widać, NAND samsunga, RAM nanya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie który rom bedzie pasował?? Skoro jest karta wifi realtek i jak wgrać nowy firmware?? W antutu test z orkiem tylko 8 fps wynik całkowity 7500 pkt i blokada cpu na 1ghz, a niby w antutu pokazuje od 252-1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wątki na innym forum wnioskuję jedno: bez nowego firmaware nie ma sensu go kupować, zbyt duże problemy z wifi i ogólnie stabilnością. Z resztą panowie z Cabletech nie wysilili się zbytnio przy powstawaniu tego dongla, wystarczy spojrzeć na to: http://dx.com/p/dg08-android-4-1-1-dual-core-1-6ghz-google-tv-player-w-wi-fi-1gb-ram-4gb-rom-black-blue-182441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktos podesle mi dump romu.

spróbuje zrobic port mua hfw

Edytowane przez lewy0906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden problem. Na forum android.com.pl dyskusja nt cabletecha jest już dosyć zaawansowana, koledzy mają problem z podłączeniem dongla do pc przez usb - jeden z użytkowników twierdzi że kabel usb dołączony do zestawu nie jest OTG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z użytkowników twierdzi że kabel usb dołączony do zestawu nie jest OTG.

Hmmm ... to widzę, że jest wysoki poziom merytoryczny tej dyskusji ;)

Kabel USB ma 4 przewody: masa, zasilanie (+5V), D+ i D- (czyli sygnały danych) ... dodam że transmisja USB jest dwukierunkowa więc raczej ciężko było by coś "okroić"

No chyba, że kabel dołączony do zestawu służy tylko do zasilania i ma dwa przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem. Mam nadzieję że umiesz czytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile pinów powinien mieć kabel?

Facepalm...

picard-facepalm-o.gif

zwykły kabel usb.

Edytowane przez lewy0906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtyczce standardowej 4, ale w micro 5 (jeden wolny?) ;] Z resztą, tam usunęli moje posty bo użyłem nazwy tego forum - nie chcą pomocy to niech sobie chłopaki sami radzą ;) Mi ochota na Cabletecha przeszła - klon jakiegoś chińskiego no name - nie brzmi obiecująco. Swoją drogą firma Goclever wypuściła na rynek urządzenie nanoDROID X2 - to co rzuca się w oczy to BT, fizyczny przycisk ON/OFF oraz gwarancja door 2 door. Myślałem żeby założyć nowy temat ale chyba za wcześnie, premiera była w zeszłym tygodniu i póki co zero informacji wyłączając stronę Goclever.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...