Skocz do zawartości
niconpl

LCD pod pc+konsola do ~2600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!


Poszukuję TV LED bez zbędnych fajerwerków, głównym przeznaczeniem będą filmy z pc + konsola.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 4x6m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać

6.Jak słońce świeci w pokoju ? słońce nie oświetla TV

7.Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 29cali CRT

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wzorowy obraz z pc i konsoli(płynność ruchu,bez poświat itd) dobry obraz z naziemnej/dvb-t/cyfra

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DVB-T,naziemna,cyfra

10.Jakie urządzenia ? Komputer,konsola, w przyszłości amplituner z systemem 5.0 / 5.1
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-6

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Główne przeznaczenie filmy pc + konsola

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 70%

17.Preferencje co do wielkości ? 42-47

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? ambilight i inne jakieś światełka

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? częściej wieczorami

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~2600

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie zależy mi

Póki co myślałem o tych modelach :
Philips 42PFL4007H
Samsung UE46ES5500

.... ale jestem BARDZO otwarty na propozycje


philips ma ponoć zerowy input lag na ustawieniu kino, a ten samsung jest poprostu ładnysmile.gif


Reasumując tv będzie głównie podłączony do pc + konsola, ale czasami bym chciał na nim coś obejrzeć z cyfry sd + dvb-t.
W przyszłości dokupie amplituner z 5.0/5.1 i fajnie by było żeby to wszystko ze sobą działało ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niconpl zastanów się nad możliwością zwiększenia przekątne, bo do proponowanej odległości 3m rozmiar 42-47" to zdecydowanie za mało.

Piszesz, ze głównie chciałbyś wykorzystać TV jako ekran do grania a tam spory nacisk kładziony jest na wrażenia z gry oraz jej wygodę.

Przy doborze wielkości ekranu do danej odległości (znasz źródło sygnału jakim jest PC czyli 1080p przez np HDMI) polecam Ci posiłkować się stroną z TEGO LINKU

Wszelakie wskazania pokazują, że ekran jakiego szukasz to 76" ale to budżet niemiłosierny. Myślę jednak, że rozmiar około 50-55" powinien Cię zadowolić niemniej będzie potrzebny trochę większy budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że starczy Ci taka wielkość to mogę polecić najwyższą serię Sony EX jaka zagościła na Polskim rynku w 2012/2013 roku, a mianowicie model EX650.

Znajdziesz go w rozmiarze 40" - około 2300zł oraz w rozmiarze 46" w cenie około 3200zł. Ceny teraz szybko spadają ze względu na pojawianie się nowych modeli na rynku, więc już niedługo model wielkości 46" będzie w Twoim zasięgu.

Co do gier i EX650:

ustawienia trybu GRA zmniejszające input-lag

Motionflow XR 100 upłynniający ruch

FullHD (1080p) rzecz jasna, co pozwoli Ci na podłączenie konsoli (przez HDMI do TV) i cieszeniem się dobrymi efektami z gry.

Procesor grafiki X-Reality zapewni należytą kontrolę na jakością obrazu.

Niemniej jednak (żeby nie było, że nie mówiłem ;) ) polecałbym Ci zastanowienie się nad czym w rozmiarze 55". W sklepie możesz sprawdzić (kupić) TV z zastrzeżeniem możliwości zwrotu w 14 dni bez podawania przyczyny. Musisz dopytać sprzedawcy czy możesz coś takiego zrobić. Wtedy już u siebie w domu stwierdzisz czy wielkość 42-47" Ci odpowiada.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade, ale wydaje mi sie że póki co zostaje przy Philips 42PFL4007H.. 0 input lag i natywne 100hz (ten soniak ma 50hz) pewnie sygnał tv na soniaku jest ładniejszy dzięki ulepszaczą, ale dla mnie priorytetem jest obraz z pc+konsola.

Interesuje mnie jeszcze awaryjność tego philipsa tzn jak wypada w stosunku do innch producentów.

I jestem otwarty na jakieś dalsze propozycje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z technicznego punktu widzenia nie istnieje coś takiego jak imput lag na poziomie 0ms (o ile Cię dobrze zrozumiałem). Lag na poziomie 10ms w połączeniu z częstotliwością 50Hz daje efekt "obcięcia" około 0,5-1 klatki z obrazu. Musiał byś mieć potężną aparaturę aby to wychwycić a gołym okiem to zapomnij ;). Inną kwestią są ustawienia samego TV i rodzaj kabli przez które przepuszczasz sygnał.

Co do awaryjności - jest to sprawa indywidualna każdej sztuki, a wpływa na to: złożenie samego TV, rodzaj transportu i magazynowania, ilość punktów przeładunkowych oraz to jak bardzo w sklepie postarają się aby nie uszkodzić TV. W każdym z tych punktów TV może zostać "obtrząchnięty" co przełoży się na jego awaryjność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o awaryjność to mam takie zdanie:

Telewizory są naprawdę dobrze robione i nie powinniśmy martwić się o jakość tego jak są zbudowane. Z drugiej strony cały czas jest to tylko elektronika, a ona zawsze może się popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie ten Philips to dobry wybór :) tyle że to 42 cale, no ale według mnie taka przekątna powinna wystarczyć, chociaż w segmencie 47cali nie prezentuje się nic godnego uwagi w tej cenie imho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładna odległośc od tv to 2,60 więc również myśle ze będzie ok, a potrafi mi ktoś odpowiedziec na pytanie czy jak w trybie kino sobie zmienie np nasycenie barw jasność/kontrast itd i czy wogóle jest taka możliwość to dalej bedzie 0input lag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście trudno mi uwierzyć w ten zerowy input lag ( chyba wiem skąd to info jest :), ale nie neguję tego. A jeśli chodzi o to czy zmiana ustawień zmieni wartość to myślę, że dopóki nie będą działać polepszacze obrazu to nie powinien on wzrosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm :). Nie wiem czy z technicznego punktu widzenia Input-Lag na poziomie 0ms jest możliwy.

wikipedia

Aby obliczyć input lag potrzebne Ci są dwa ekrany. Widać, do testu był użyty słabszy ekran gdzie lag został zanotowany na jego konto

Zjawisko to jest zauważalne zwykle przy szybkich grach video, szczególnie przy porównywaniu jednocześnie wyświetlanych obrazów na ekranie LCD oraz na tradycyjnym (kineskopowym) CRT, które nie wykazują tego zjawiska. Wystarczająco precyzyjna metoda pomiaru polega na podłączeniu obu monitorów (LCD, CRT) do komputera, a następnie uruchomieniu dowolnego programu odliczającego i wyświetlającego czas w milisekundach. Jako iż ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec konkretnej wartości opóźnienia, wymagane jest zrobienie zdjęcia obu ekranów z krótkim czasem naświetlania (rzędu 1/1000 sek lub niższym). Z wykonanej fotografii można odczytać "input lag" jako różnicę wskazań ekranu LCD oraz monitora CRT. Z uwagi na brak punktu odniesienia, nie ma możliwości określenie wielkości opóźnienia na pojedynczym ekranie. Występujące opóźnienie nie jest stałe. Zależy ono od typu połączeń sygnału video, typu kart graficznych itp., jednak jest ono wystarczająco reprezentatywne do porównywania poszczególnych typów różnych monitorów.

Źródło: jak wyżej, czyli wikipedia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem że ten philips nie obsługuje DTS a większość filmów mkv ma dźwięk w tym formacie... troche lipa i w sumie juz nie wiem co kupić żebym był zadowolony.

Plan był taki żeby podlączyć konsole przez hdmi, a filmy z pc przy pomocy ps3mediaserver po Lan'ie do tego wszystkiego jakiś amplituner z głosnikami 5.1 podłączony przez hdmi do tv, no ale skoro nie obsługuje dts to nie puści sygnału przez hdmi do amplitunera i lipa...a raczej sie nie chce bawić w konwertowanie filmów... :( ehhh heeeelp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...