Skocz do zawartości
Kulasek

Dune HD MAX - problem z odczytem płyt dwuwarstwowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

kolega zakupił Dune HD MAX. Po ponad 2 latach trafił do mnie, bo podobno zawiesza się podczas odczytu płyt. Zaczałem się mu przyglądać i okazuje się, że napęd ma najwidoczniej problem z odczytem dwuwarstwowych płyt DVD. Czyta Blu-ray i DVD jednowarstwowe, ale po włożeniu dwuwarstwówki próbuje ją odczytać i całkowicie zawiesza całego DUNE.

Zaktualizowąłem firmware do najnowszej wersji, ale niestety to nie pomogło.

Myslałem już nawet nad tym, żeby zmienić sam napęd na inny, ale ma on jakieś niestandardową wtyczkę od zasilania i nie wiem czy da się to bezproblemowo przerobić na molexa :)

Wszelkie pomysły mlłe widziane!

Pozdrawiam,

Kulasek

Edytowane przez Kulasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune akceptuje tylko "swoje" napędy z modowanym softem, więc nic tu nie zwojujesz.

Zapytaj na CDRinfo.pl , może tam znajdziesz fachowca, który rozkmini tą ich blokadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem spróbować i na początek podłączyliśmy z kolegą zwykły napęd DVD zamiast dysku twardego - w końcu to kontroler SATA.

Ku naszej radości firmware wykrył urządzenie i bezproblemowo odtwarzał wszystkie płyty.

W kolejnym kroku przerobiliśmy wtyczkę z zasilania oryginalnego napędu i podłączyliśmy zwykły - również działa i się nie spaliło.

Jedyny problem jest taki, że zwykły napęd nawet po zdjęciu dolnej obudowy jest ciut większy od oryginalnego i nie da się go za bardzo ustawić. Musi być trochę bokiem, zęby tacka od napędu dała radę wyjechać :)

Dopracujemy jeszcze mocowanie i da się używać :)

Dzięki za sugestię z cdrinfo, podpytam może da się zreanimować ten laser w jakiś sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" .... bezproblemowo odtwarzał wszystkie płyty. ( DVD ) "

To akurat nie jest wielki wyczyn .... spróbuj z BD ! :) A może raczej nie próbuj , bo szkoda nerwów .

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikomu nie udalo sie podłaczyc nieoryginalny czytnik BD ? A w zewnetrznej kieszeni ?

Edytowane przez ernestwp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć się udało, ale sklepowe BD nie odpalają się. ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ernestwp

Rany boskie, w każdym temacie piszesz, nie możesz w jednym!

Jak to widzę to mam ochotę napisać i napiszę, kup i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć się udało, ale sklepowe BD nie odpalają się. ;(

Jaki model czytnika, jakiej firmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG coś tam 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...