Skocz do zawartości
keszel

Tv do zakupu we Francji lub Szwajcarii

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dordzić w zakupie komuś kto tymczasowo przebywa zagranicą i mieszka na pograniczu Szwajcarii i Francji. Raczej skłania się ku zakupowi tam na miejscu.

I dlatego chciałbym się upewnić czy są jakieś istotne różnice w telewizorach przeznaczonych na określony kraj? Ale chodzi mi o różnice zasadnicze tj. takie różnice, które w przypadku powrotu do Polski wraz z zakupionym tam tv, sprawią, że coś nie będzie u nas funkcjonować.

W szczególności czy tunery dvb-t i dvb-s są kompatybilne i będą działać zarówno we F i Pl?

Bo to, że kupiony za granicą telewizor nie będzie miał polskiego menu, to jest jasne i nie o takie róznice mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowa różnica - VAT - Francja 19,6%, Szwajcaria 8%

innych różnic brak - TV bedzie dokładnie taki sam w PL, FR i CH mimo, że tu DVBT śmiga na mpeg2, bo teraz 99% procent telewizorów ma tunery obsługujące oba formaty cyfrowe (sprawdzone dla wyższych modeli LCD Panasonica, Sony i LG) - poza tym takie info znajdziesz w specyfikacjach technicznych na stronach internetowych producentów

dla mnie jasne jest, że polskie menu też będzie - tak jak i w kilkudziesięciu innych językach; a jeżeli nawet nie będzie, to jaki problem wgrać soft z obsługą po naszemu

ja znajomemu, który właśnie teraz wraca z dłuższego pobytuł z CH do PL doradziłem zakup w Polsce - poczekać na akcję 'bez VAT' w Saturnie czy innym MM i mając tę samą albo nawet niższą cenę, mieć świety spokój z serwisem; choć nie miałem tego typu doświadczeń, to bujać sie z odmową naprawy gwarancyjnej przez serwis w PL, bo TV kupiony "nie u nas", to raczej średnia radocha

z pozdrowieniami z Lozanny

Edytowane przez seba74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomniałem o różnicach w Vacie i teraz rozumiem, skąd pewne różnice w cenach tych samych tv w Ch i F.

Zakup w Polsce i potem transfer pod Genewę raczej rozważamy jako drugi wariant i na chwilę obecną będziemy szukać albo w Ch albo we F (problem transportu, mozliwości oddania w ciągu 10 dni, ewentualne reklamacje na miejscu, itd)

Czy może masz jakieś sklepy internetowe lub szukajkę z terenu Ch lub F, które mógłbyś mi polecić. Pierwsze podejście robiłem za pomocą pixmanii, ale oferta nie była zbyt bogata. Osoba dla której mam przygotować jakieś sugestie, przez najbliższy czas ma b. ograniczony dostęp do netu i w związku z tym nie mogę go prosić, żeby takie linki/sklepu ustalił z miejscowymi i mi podesłał.

Lozanna - fajne miasto w cudownej okolicy (tak jak i Genewa). No i na narty blisko :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego wpisu zrozumiałem, że podstawowym kryterium przy zakupie będzie niezbyt odległy powrót do PL (w okresie trwania gwarancji), dlatego sugerowałem wstrzymanie się i kupno TV w kraju.

W innym przypadku polecam www toppreise ch - coś jak nasze Ceneo - praktyczenie wszytskie liczące się firmy tam są (oczywiście poza MM, Fustem i InterDiscountem - ale tam się kupuje tylko jak mają jakąś konkretną promocję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pierwszy post był nieprecyzyjny. Pobyt dopiero co rozpoczął i istnieje perspektywa, że troszkę jeszcze "posiedzi". I prawie pewne, że gwarancja na tv upłynie tam na miejscu. Dlatego zakup na miejscu jest bardziej sensowny, bo cenowo chyba nie będzie istotnej różnicy.

Dzięki bardzo za wskazanie szwajcarskiego ceneo - poszperam w ofertach, poszukam czegoś atrakcyjnego technicznie i cenowo. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...