Skocz do zawartości
Q14

Tuner DVB-T jako tani odtwarzacz multimedialny do Sony hx750 - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Zastanawiam sie nad dokupieniem jakiegos urzadzenia do TV Sony hx750 ( czyta malo formatow plikow filmowych) jako odtwarzacza multimedialnego. Najpierw zastanawialem sie nad zewnetrznym playerem sieciowym ale z tego co slysze sa malo stabilne. Pozniej zainteresowalem sie BD playerami ale nie zalezy mi zupelnie na plytkach BD. Ostatnio przegladajac forum znalazlem wiadomosc ze tunery DVB-T maja mozliwosc odtwarzania muzyki , filmow i zdjec przez usb. Tylko jak z jakoscia i plynnoscia odtwarzania filmow , glownie duzych plikow mkv (20GB) , jak z napisami i jak z 3DSBS? Czy warto kupic np. cos takiego

http://www.euro.com.pl/tunery-dvb-t/ferguson-ariva-t65.bhtml#opinie

do odtwarzania filmow ?? Cena mocno zacheca..

Prosze posiadaczy takiego rodzaju sprzetu oraz doswiadczonych forumowiczow o rady i opinie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner w domu - kupiłem go rodzicom do starego TV ( miałem sporo zabawy z tym, gdyż TV posiada jedynie gniazdo antenowe, ale to całkiem inna sprawa). Wracając do tematu. Mam przed sobą instrukcję w której jest spis odtwarzanych plików( MKV, MOV(H.264), FLV, AVCHD) jak i rozpoznawane systemy plików ( FAR16, FAT32, NTFS z zaznaczeniem nie większe niż 2TB). Jest też lista kodeków i rozszerzeń. Nie ma jednak nic o 3D. Jest za to ciekawa informacja: Odtwarzanie plików wideo z bitrate video ponad 30Mb/s może być nieprawidłowe.

PS. jutro postaram się zeskanować stronki instrukcji i je wrzucić ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy probowales odtwarzac jakies wieksze mkv na tym tunerze (napisy,plynnosc)? I co sadzisz o pomysle zastosowania takiego typu urzadzenia jako playera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, bez urazy, ale daj sobie z tym pudełkiem spokój.

Dublujesz niepotrzebnie rozwiązanie, a nic nowego nie wnosisz.

Kup sobie dobry media player i miej wszystko w nosie - przeczytasz wszystko, a dodatkowe

funkcje odkryjesz, gdy Twoje zainteresowania się rozszerzą, a oczekiwania wzrosną.

Nieskromnie zaproponuję Ci rozwiązanie, które zaspokoi z nawiązką Twoje oczekiwania.

Zerknij tutaj : http://hdtvpolska.com/topic/29850-sprzedam-media-player-odtwarzacz-sieciowy-hd-nas-6tb-okazja/

Czyste rozwiązanie, żadnych zbędnych kabli, zewnętrznych dodatków - pakujesz 2 dyski do środka i masz bibliotekę na wszystko.

Muzyka, filmy, zdjęcia ... wszystko pod ręką, a nawet możesz się dzielić poprzez sieć domową . Złoty środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Też zastanawiałem się długo nad fajnym odtwarzaczem multimedialnym. Mam tv Philips 46pfl 9705 i zaryzykowałem kupno odtwarzacza multimedialnego tej samej markki tj. Philips HMP 5000 za 369,- zł ( jest też wersja bez wifi Philips HMP 3000 w cenie 259,- zł ). Na wszystkie twoje pytania odpowiadam twierdząco. Mam podpięty dysk zewnętrzny przez usb 1T firmy WD. Playerek czyta wszystko co mu wrzucę: mkv ( największy plik 46 GB ) H.264, ISO i praktycznie wszystkie formaty jakie mu podałem. Napisy txt, srt we wszystkich konfiguracjach z plikami mkv i innymi formatami. Nic nie trzeba konwertować. Napisy można powiększać, zmieniać położenie i kolor czcionki. Oczywiście 3D SBS odtwarza tak jak każdy zwykły film. SBS to podwójny obraz i tylko TV 3D ma możliwość zamiany tego na 3D gotowe do oglądania. Wifi praktycznie nie używam więc mogę polecić tańszą wersję która programowo jest identyczna z droższym modelem. Playerek służy mi 5 miesiąc i nie mam z nim problemów a obraz HD 1080p palce lizać. Oczywiście ma wyjścia hdmi, optyczne, liniowe itd. Zresztą sam zobacz specyfikację na stronie np. E.U.R.O. Myślę, że jak poszperasz w necie to znajdziesz tego playerka w jeszcze niższej cenie. Pozdrawiam - Mtawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy - lepiej od razu te pieniądze wyrzucić za okno .... to zabawka.

Gdyby było inaczej, to DUNE , Xtreamer , Popcorn już dawno byłyby puszczone z torbami ....

Spec.

- Dźwięk Dolby Digital DTS 2.0 zapewnia niesamowite filmowe wrażenia

- .... z wysokiej jakości dźwiękiem AAC plików MKV

- obsługuje większość popularnych systemów plików, takich jak FAT32, FAT

Brak dźwięku HD ( DTS HD MA, Dolby TrueHD ) i brak obsługi NTFS dyskwalifikuje ten odtwarzacz na starcie !!!

MKV 46 GB to między bajki wrzuć kolego - co to niby za materiał ? - pełna płyta BD-50 ma taką pojemność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry

46GB to był plik ISO. Dźwięk HD po hdmi nie sprawdzałem ale po optyku DTS 5.1 działa. NTFS obsługuje. Poza tym chciałem tylko pomóc koledze Q14 w wyborze moim zdaniem fajnego i niedrogiego playerka a nie wymądrzać się i wciskać na siłę odtwarzacz może i dobry, stojący niepotrzebnie w sypialni u kolegi BoDeX'a. Q14 i tak kupi co będzie chciał a moja propozycja jest przyjazna i poparta doświadczeniem w użytkowaniu ,,zabawki''. Pozdrawiam - Mtawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mtawe za pomoc. Wlasnie szukam jakiegos prostego playera bez funkcji sieciowych ktory odtwarza wszystko lub wiekszosc. BoDeX - dzieki(po raz drugi) za propozycje ale nie potrzebuje playera takiej klasy za taka kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk HD po hdmi nie sprawdzałem ...

...wymądrzać się i wciskać na siłę odtwarzacz ...

No, to jak nie sprawdzałeś, to jaki z Ciebie praktyk ?

Rozwiń "wymądrzać" i "wciskać" , bo coś czuję, że nie rozumiesz znaczenia tych słów, a nie należą one do pochlebnych w Twoim wykonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva T65 do odtwarzania plików .mkv to zły pomysł,

dodatkowo niema dekodera dźwięku DTS, wiec bez posiadania amplitunera

dźwięku nie będzie w sporej części plików w formacie mkv.

Minimum cenowe które cie zadowoli to wspomniany przez Mtawe

Philips HMP 3000 lub ASUS O!Play Mini.

Dyski z systemem plików NTFS są obsługuje do pojemności 2TB (sprawdzone)

Obsługa dźwięku w formacie DTS 5.1 jest.

Opis DTS 2.0 to po prostu info że player potrafi

zdekodować dźwięk DTS 5.1 do stereo.

3D SBS działa.

Możne być jedynie problem z napisami w materiale 3D SBS

tego jednak nie mogę sprawdzić bo nie mam TV z 3D.

To co pisze Mtawe jest prawdą.

Parę miesięcy temu ASUS O!Play Min był w Auchan za 141 zł.

Philip na allego jest po 219 zł , używki sporo taniej :)

To są proste Playery które dobrze sobie radzą z MKV a nawet z ISO BR.

Ale i tak polecam XTREAMER SideWinder 3 ma wszystko co trzeba a nawet więcej ;)

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad Xtreamerem ale jest sporo opini o zwiechach tego playerka a poza tym cena jest wyzsza niz ten philips. Płaci się za 'bajery' sieciowe itd. na ktorych mi nie zalezy i nawet nie mam czasu z nich korzystac. Chyba zdecyduje sie na tego Philipsa skoro dwoch uzytkownikow sprzetu go poleca a odpowiada on moim wymaganiom. Mimo wszystko dalsze opinie mile widziane.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie Philips HMP 3000. Jak dotąd odtwarza wszystkie formaty jakie mu zapodałem. Problem z napisami do 3D SBS rozwiązałem (po konsultacji z kolegą Slawko1) za pomocą programu 3D Subtitler. Wystarczy przerobic napisy zeby nadawały sie do 3D SBS w tym programie. Jak do tej pory jestem w pełni zadowolony z zakupu playera za 300zł z kablem HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam Tv Sony HX850 55". Szukam odtwarzacza multimedialnego do 500zł. W 90% do filmów 3D w formacie mkv (3-4 GB plik), niestety ten Sony tego formatu nie odtwarza. Pozostałe 10% to "zwykłe" filmy i seriale divixowe avi. (choć i tu kilka razy był problem, chyba z AC3 dźwiękiem i tv wcale nie odtwarzał pliku). Odtwarzam z pendriva, nie jestem "videofilem", odtwarzacz nie musi mieć wi-fi, androida, gier, fejsa i innych wodotrysków. Ma płynnie odtwarzać mkv i w miarę możliwości nie mieć problemów z odtwarzaniem divixów. Dziękuję, pozdrawiam.

Edytowane przez violinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ze ten Philips spelni Twoje oczekiwania. Jest tani i nie ma problemow z jakimikolwiek formatami plikow. Napisy do 3D SBS bedziesz musial przerobic za kazdym razem na kompie w 3D Subtitler ale trwa to chwile. Ja jestem z playera zadowolony tylko ze nie mialem duzych wymagan. Moze znajdziesz cos lepszego ale watpie czy w tej cenie. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić choćby zeszłoroczny Blu-Ray Sony BDP-S490. Czyta MKV i kilka innych popularnych rzeczy.

http://www.sony.pl/support/pl/product/BDP-S490/specifications

Wodotrysków nie ma ale za to nie wydasz dużo pieniędzy - na alle***.pl jest koło 450-500zł.<br />Do tego spory plus, bo używając funkcji BraviaSync możesz sterować TV i odtwarzaczem za pomocą 1 pilota. Dla mnie bynajmniej jest to ważne aby nie żonglować pilotami podczas oglądania.

Edytowane przez eM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhm, z różnych względów zależy mi na odtwarzaczu multi. Napisy to nie problem, bo funkcję plików mkv 3D chcę dla efektów :) Sporo ludzi kupiło ten kombajn OVERMAX HOMEBOX, koszt 250-300, pewnie zalatuje tandetą ale u mnie i tak schowany, i tylko jako urządzenie odtwarzające, nie wystrój szafki rtv ;) ten Philips HMP 3000 dość ciekawy...

ps. Q14 sprawdź PW :)

Edytowane przez violinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupienie OVERMAX HOMEBOX będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto

to ustrojstwo nie nadaje się do filmów, bedzie więcej instalowania aplikacji i kombinowania jak oglądania.

Do filmów Philips HMP 3000 sprawdzi się 10 razy lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...