Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jakiś czas temu prosiłem o pomoc w wyborze telewizora. Uzyskałem dużo odpowiedzi, Forumowicze byli bardzo pomocni. Byłem właściwie zdecydowany na zakup telewizora wybranego w tamtym temacie (Sony HX850), ale tak mi się niestety złożyło finansowo, że nie dałem rady kupić.

Dzisiaj chciałbym poprosić wszystkich jeszcze raz o pomoc :)

Robię kolejne podejście do zakupu (mam nadzieję, że tym razem skuteczne ;) ) i chciałbym się Was poradzić. TV będzie głównie używany do gier i filmów z PS3. Po przeryciu forum o Sonym wiem już właściwie wszystko, natomiast o Panasonicu nie mogłem za dużo znaleźć (za wyjątkiem tego dużego testu porównawczego, w którym oba telewizory były oceniane). Niby Panas wypadł słabiej od Sony, ale jednak różnica w cenie jest ogromna (1700 zł. w przypadku interesującego mnie rozmiaru). Wszyscy mi mówią, że do gier zawsze jest lepsza plazma - w związku z brakiem input lag. Ok, ale jak to jest z oglądaniem filmów w dzień (niestety w pomieszczeniu gdzie będzie TV jest okno :P ). Pominę stylistykę telewizora, bo jak dla mnie to o ile ma dobry obraz, to może być nawet różowy :D . Nie bierzcie proszę pod uwagę ani funkcji sieciowych, ani jakości dźwięku, bo do tego mam inne urządzenia. W skrócie - czy jakość Sonego jest aż o tyle lepsza, żeby dopłacić 1700, czy spokojnie mogę kupić Panasa? Gdyby to było 500 zł, to bez marudzenia brałbym 850, ale za 1700 to kupię kilka par okularów i jeszcze mi zostanie ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi,

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Sony tylko w sklepie więc nie mogę napisać o nim zbyt wiele ale z tego co wiem w recenzjach opisywany jest problem z odbiciami światła więc nie wiem czy będzie miał przewagę w tym względzie nad Panasoniciem.

Mam w domu dokładnie tego Panasonica o którym piszesz (jest to moja pierwsza plazma) i właśnie zamieniam go na większy model, prawdopodobnie będzie to VT. Zakochałem się dzięki niemu w technologii plazmowej i mam nadzieję że Panasonic nie zaprzestanie produkcji.

W pokoju w którym stoi telewizor mam 2 okna i nie mam większych problemów z odbiciami światła - okna zasłaniam najzwyklejszymi zasłonami.

Szczerze polecam, granie (gram na PC, PS3, X360) i oglądanie filmów na BR to czysta przyjemność.

Edytowane przez voylash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za opinię :)

Zauważyłeś może jakieś wypalenie?

Edytowane przez MrDamianOZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za opinię :)

Zauważyłeś może jakieś wypalenie?

Używam plazmę z G10 (a więc kilka generacji starszą) już 4 lata i na stałe nic się dotychczas nie wypaliło. Czasem utrwalają się elementy obrazu (np. pasek z informacjami na tvn24 czy logo stacji) ale to znika po paru minutach od wyłączenia TV.

Od miesiąca mam model 50st50 (żałuję że nie 55 cali hehe) i jestem bardzo zadowolony, czerń dużo lepsza niż na G10.

Przestrzegam jednak że (przynajmniej w moim egzemplarzu) model st50 buczy/piszczy przy bardzo jasnych scenach - gdy oglądasz cicho TV (np. w nocy by nikogo nie zbudzić) to trochę to denerwuje.

Jeśli chodzi o oglądanie w jasnym pomieszczeniu - gdy słońce pada centralnie na ekran to faktycznie jest ciężko (ale podejrzewam że LCD'ki też nie przebiją jasnością samego Śłońca), więc radzę sobie opuszczając rolety.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to wal.

Edytowane przez demboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod wszystkim co napisal poprzednik :)

Wypalanie wystepuje ale:

a) szybko znika

B) jest niewidoczne jesli nie szukasz obrazow na sile

Telewizor pracuje glosniej przy bialym ekranie ale nie jest to nieznosne, nigdy mi nie przeszkadzalo w odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor już stoi na szafce :D

Czerń faktycznie fajna (choć będzie pewnie jeszcze lepsza jak go dam do kalibracji). Faktycznie cośtam mu buczy na jasnym ekranie, ale to ujdzie w tłoku. Jak narazie to tylko raz zauważyłem ten efekt rozpadania się krawędzi, o którym tak głośno wszędzie. Powidoki też jakieś są, ale znikają jak tylko wejdzie inny obraz.

Dzięki wszystkim za opinie. Mam nadzieję, że długo posłuży :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również zastanawiam się nad zakupem ST w rozmiarze 50 ". Jak TV spisuje się w dzień w nasłonecznionym pomieszczeniu? ponieważ posiadam okno naprzeciw miejsce gdzie będzie wisiał TV i trochę się boję że w dzień nie zbyt dużo zobaczę w TV. Jak ktoś z posiadaczy w podobnym ustawieniu mógłby wrzucić jakieś fotki byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

I ja kupiłem ze 2 tyg temu TX-P42ST50E. Rewelacyjny TV i w porównaniu z jakimkolwiek LEDem w tych pieniądzach - nie ma sobie równych.

Testowałem i wiem, że zwykła klawiatura na USB działa. Mam jednak pytanko, czy ktoś testował jakieś klawiatury z toutchpadem lub scrollem ? Może coś polecicie?

A jak wygląda sprawa z kamerką i okularami "uniwersalnymi" ? Jeśli ktoś testował i może coś polecić chętnie skorzystam z jego wiedzy.

Z góry dzięki za podpowiedź !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telewizor 3 miesiące okulary zakupiłem na alegro obraz 3D wyśmienity [okulary to 3DE-GA05 za150zł sztuka]obraz zależy od materiału video na tvp jest emitowany program w 3D"strefa 3D' chyba tak się nazywa i tam można docenić walory tego telewizora i okularów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...