Skocz do zawartości
Dextero

Jaki TV 3D, 46 cali do 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna TV. Zależy mi by miał dobre 3D. Jakość zwykłego obrazu też jest bardzo ważna. Będzie on głównie służył jako TV, czyli bez konsoli i PC. Obraz będzie nadawany z kablówki UPC. Pozostałe wymagania : 46cali, do 6000zł, WIFI, Smart.

Czy któryś TV odtwarza filmy 3D w formacie .mkv? Czy trzeba oddzielnie kupować odtwarzacz multimedialny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od innych rzeczy. Podejrzewam, że nie masz kina domowego. Nowe modele odtwarzają teraz właściwie większość formatów filmowych, napisów i dźwięku. :) Z tym nie powinno być problemu, chociaż po .mkv wnioskuję, że nie często nabywasz coś oryginalnie. :D

Możesz całkiem sporo na niego wydać - to +, telewizor o tych parametrach można kupić już 1000zł-1500zł taniej -_-

Ten wydaje się idealny za taką cenę. Posiada Wi-Fi, dlna ( :P ), technologię Hyper Real Engine 3D. Za tą cenę po prostu bajka.

Ma nawet PVR - możesz nagrywać na dołączony dysk/pen-drive (aż 3 USB'ki!) programy telewizyjne. Dodatkowym bajerem jest kamerka.

Ten za to jest tańszą wersję tego wyżej, aczkolwiek nie różni się wiele, a sporo zaoszczędzisz np. na kino domowe czy oryginalne filmy! :D

Jeśli nie podejdzie Ci żaden z powyższych, są jeszcze te:

Ten i ten są ze stajni LG, tańsze (więcej zaoszczędzisz ;)) - brak im głównie zbędnych bajerów typu kamerka. W jednym jest dołączony nawet odtwarzacz BD! Mimo wszystko są smartami oraz posiadają bardzo dobre 3D :blush:

:hura: Oczywiście możesz inwestować w Soniaka, ale myślę, że to zbędnie wydany pieniądz, który możesz wydać rozsądniej.

Kilkaset złotych (czasem - ponad tysiąc), a różnica jest niewielka. Gra nie warta świeczki. Tylko dla maniaków kina, dla których ważny jest każdy szczegół. Na tych, które podałem wyżej się nie zawiedziesz. Osobiście zainwestowałbym w model LG + blu-ray ;)

Tak między Nami, jeśli zamierzasz kupić telewizor i ściągać filmy z internetu do jakiś 10-15 GB (nie pełne wersje 1:1) to bierz tańsze modele.

Do filmów około 30-40 GB trzeba mieć szybki internet i sporo czasu - przegrywanie itp.

Życzę udanego zakupu!

;)

Jak byś miał jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało. <_<:)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz najlepsze 3D i najważniejsza jest jakość obrazu to bierz Sony 46hx850, w cenie się zmieścisz, oczywiście ten tv ma wifi i jest bardziej 'smart' od Samsunga.

Przejdź się do sklepu i zobacz np. ramkę w Sony i Samsungu (łączenie w rogach jest fatalne). Sony nawet wyłączony wygląda pięknie. Sam mam taki tv i jestem mega zadowolony, z Samsunga też będziesz, ale jak już wydać tak sporą kasę to lepiej wydać ją jak najlepiej.

Edytowane przez pgrzegor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaż po .mkv wnioskuję, że nie często nabywasz coś oryginalnie. :D

To nie miało tak zabrzmieć, zielony jestem w tym temacie bo jeszcze nie mam tv 3d. A z tego co widzę, to w takim formacie są takie filmy.

Co do waszych propozycji. To na początku myślałem nad samsungiem. Bardzo mi się podoba jego wygląd. Ale czytając na forach opinię, boję się go kupić. Piszą ludzie o słabym obrazie i wykończeniu.

Lg jakoś nie przemawia do mnie.

Zastanawiałem się nad sony lub philipsem. Ten drugi często nie raz czytałem, że dostawał nagrody i wygrywał testy.

O sony czytałem, że niektóre modele potrafią piszczeć, gdy są wyłączone. Znajomy miał sony i trzy razy oddawał do serwisu, bo kurz się dostawał pod ekran. W końcu mu wymienili na nowy i z uwagi, że tego modelu już nie mieli, to dostał wyższy model - hx750tkę. Tutaj duży plus dla serwisu sony. Jaka jest różnica między hx750 a hx850? Słyszałem, że ten drugi ma jakąś dodatkową szybę poprawiającą kontrast. Coś jeszcze różni te modele i czy naprawdę warto dopłacać do tego wyższego?

Kina domowego nie mam. Ale zapewne po kupnie TV będę o nim myślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie miało tak zabrzmieć, zielony jestem w tym temacie bo jeszcze nie mam tv 3d. A z tego co widzę, to w takim formacie są takie filmy.

Nie tylko, ale w Polsce .mkv jest najpopularniejszy. Częste są jeszcze .mp4 oraz .m2ts - choć te głównie pod PS3, które .mkv nie odtwarza. :_bezradny: :closedeyes:

Co do waszych propozycji. To na początku myślałem nad samsungiem. Bardzo mi się podoba jego wygląd. Ale czytając na forach opinię, boję się go kupić. Piszą ludzie o słabym obrazie i wykończeniu.

Lg jakoś nie przemawia do mnie.

Zastanawiałem się nad sony lub philipsem. Ten drugi często nie raz czytałem, że dostawał nagrody i wygrywał testy.

O sony czytałem, że niektóre modele potrafią piszczeć, gdy są wyłączone. Znajomy miał sony i trzy razy oddawał do serwisu, bo kurz się dostawał pod ekran. W końcu mu wymienili na nowy i z uwagi, że tego modelu już nie mieli, to dostał wyższy model - hx750tkę. Tutaj duży plus dla serwisu sony.

Z całym szacunkiem, ale tak podchodząc do sprawy to Ty nigdy telewizora nie kupisz. :P

Gdy kupowałem PS3 [tak na marginesie] to jeszcze większe cyry były. Jedni za X360, drudzy za czarnulką Sony. Opinie najróżniejsze w internecie.

Jeden pisze, że za 10 000 zł nawet by kupił jakby było, bo tak dobrze u niego chodzi. Drugi zaś pisze, że za darmo by nie wziął.

Ile ludzi, tyle poglądów. Akurat internet to nie jest takie godne polecenia źródło. Najlepiej jakbyś miał kumpla, który ma już podobny model.

Jak nie masz, to chociaż w sklepie zobacz, dokładnie obejrzyj itp. :rolleyes:

Kina domowego nie mam. Ale zapewne po kupnie TV będę o nim myślał.

I słusznie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując sprzęt za takie pieniądze, chciałbym dostać jakość na przyzwoitym poziomie. Doczytałem, że sony hx nie obsługują formatu .mkv? Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami znawcy... a jakoś tylko jedna osoba polecała najlepszego* jak na te klase urządzeń 46hx850 sony, tylko jakieś Samsungi, które świecą tak mocno, jak tylko się da!?! Jeżeli ten Samsung ma głównie tylko na celu odtwarzanie 3D to czemu nie? Ale do ogólnego użytkowania??? Czy jest tutaj ktoś, kto powie że es8/7000 będzie dobrym wyborem? >Sony nie czyta plików z formatem mkv, ale blu-ray'e m.in. sony tak. Sony ma dobre usługi sieciowe, sprawną przeglądarke i na pewno sprawdzi się nawet w najciemniejszych scenach:p pomimo tego oczywiście, że jest to krawędziówka, ale za te cene full leda nie dostaniemy.(chyba że 46hx920 ale można się spierać, czy lepszy, czy gorszy od hx850). Polecanie przeciętnemu, "zielonemu" odbiorcy telewizora, do 6000zł takim jaki jest lm660 itd. jest kompletną masakrą!!! I mówienie na dodatek, że ma świetne 3D. Tylko dlaczego nikt nie wspomniał, że to pasyw??? Z całym szacunkiem do użytkownika Mr_W - trochę realizmu i mniej wprowadzania ludzi w błąd i KOMPLETNĄ BZDURĘ!!! I jeszcze gadanie, że: sony to wydane niepotrzebnie pieniądze, gra nie warta świeczki i tylko dla prawdziwych maniaków kina i mała, niewielka wręcz różnica między es8000 - BZDURA!!!(>przepraszam, ale się zdenerwowałem, że ktoś mógł napisać coś takiego...) Do Twoich wymagań dobry będzie wspomniany hx850, który w 46" kosztuje ok. 5,500zł(a Samsung es8 ok. 6,500 i nie wiem, gdzie mr_w widzi "więcej wydanych pieniędzy w sony, skoro jest o tysiąc złoty tańszy), więc zostaje trochę kasy na zakup odtwarzacza obsługującego mkv.

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej skłaniam się do sony 46hx850, tylko martwi mnie jedna rzecz - podstawa. Ma ona wbudowane głośniki, a ja planuję go powiesić na ścianie. Nie uśmiecha mi się za każdym razem włączać kina domowego by mieć dźwięk. Kino chciałbym używać jedynie do oglądania niektórych filmów. Jest jakaś opcja by oprócz kina, podłączyć pasywne głośniki które by zastępowały te z podstawy jak TV wisi na ścianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podłączenie dodatkowych głośników możesz wykorzystać na przykład wyjście słuchawkowe w TV. Jest to zawsze jakieś dodatkowe rozwiązanie do uzyskania dźwięku stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej skłaniam się do sony 46hx850, tylko martwi mnie jedna rzecz - podstawa. Ma ona wbudowane głośniki, a ja planuję go powiesić na ścianie...

Spieszę rozwiaćTwoje wątpliwości..

W podstawie są tylko głośniki dodatkowe! Główne, są z tyłu TV w HX850.

Też nie wiedziałem, jak to będzie i nie tak dawno powiesiłem 850-tkę na uchwycie, który mogę wysuwać chyba na 60cm od ściany. Dźwięk na maksymalnie złożonym stojaku przy ścianie jest lepszy i ma więcej basu, niż TV postawiony na stoliku z dodatkowymi głośnikami w podstawie, jak miałem wcześniej. Dźwięk odbija się od ściany za TV i jest go wogóle więcej na szerokość - bardziej dookólnie, że tak powiem?

(Można to porównać, do telefonu komórkowego, który gra i leży na stole (głośnik w tylnej części obudowy). Posłuchaj, co dzieje się z dźwiękiem, jak lekko unosisz telefon).

Podczas odsuwania TV od ściany efekt jest trochę mniejszy, ale i tak jest bdb wydaje mi się i podstawę mam już schowaną w pudle a też wcześniej kombinowałem (zanim kupiłem uchwyt), że będzie trzeba przedłużyć kable i oryginalną podstawę podłączyć i umieścić gdzieś na/pod stolikiem rtv dla lepszego dźwięku? Nie ma potrzeby.

Do filmów BR i 3D i tak odpalam kino domowe, wysuwam TV maksymalnie na uchwycie i ustawiam fotele około 1,5m przed ekranem. Efekt miód-malina! ;)

PS. Polecam kupić uchwyt WYSUWANY, bo nie wyobrażam sobie także dostępu do złącz z tyłu TV, jakby uchwyt był przy samej ścianie!

Edytowane przez zibi727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może wymiary pudełka w które jest zapakowany sony hx850? Ciekaw jestem czy do auta mi się zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Myślę, że powinieneś upchać go na tylne siedzenie 107,7 x 64 x 3,5 cm to są wymiary samego tv, to pododawaj sobie po kilkanaście cm i zobacz. Dla hx-a można zrobić wszystko, więc nawet przewózka na dachu nie będzie wstydem :P >żartuje oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może wymiary pudełka w które jest zapakowany sony hx850? Ciekaw jestem czy do auta mi się zmieści.

Pudło ma 118,5cm x 72,5cm x 28cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tego, że 46hx850 nie czyta plików .mkv, czy to też dotyczy przez dlna? Ewentualnie który bluray sony czyta takie pliki w usb lub przez wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tego, że 46hx850 nie czyta plików .mkv, czy to też dotyczy przez dlna? Ewentualnie który bluray sony czyta takie pliki w usb lub przez wifi?

Najprawdopodobniej* mkv mogą odczytać BX-y sonego (tego nie jestem pewny, pamiętam, że gdzieś to wyczytałem). Co do DLNA to powinien odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze Blu-Ray Sony odtwarzają mkv ( większość, niestety te pliki mimo tego samego rozszerzenia mogą się różnić naprawdę od siebie). Myślę że na przykład BDP-S490 były wystarczającym modelem ;)

Jeśli chodzi o DLNA - o ile serwer dokona transkodowania na rozpoznawany przez telewizor program to łyknie on mkv. Dobrym serwerem zdaje się byś Wild Media Server.

PS. BX to seria TV ;) i też z gdzieś czytałem że niektóre rozpoznawały mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że na przykład BDP-S490 były wystarczającym modelem ;)

Dokładnie taki użytkuję i spisuje się rewelacyjnie! Czyta mkv i m2ts po USB. Zresztą m2ts działa także bezpośrednio na HX850.

W Saturnie są jeszcze te odtwarzacze w b.dobrej cenie + film Niesamowity Spiderman 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. BX to seria TV ;) i też z gdzieś czytałem że niektóre rozpoznawały mkv.

Np. odtwarzacz blu-ray BDP-BX57 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co się tak męczyć z BD skoro można najpierw po zakupie skonfigurować DLNA.

Wystarczy, że będziesz miał Wi-Fi w domu + TV + komputer + jakiś serwer (np Wild Media Serwer lub PS3 Media Serwer).

Podstawowe informacje o DLNA http://www.sony.pl/discussions/community/pl/community/film_and_3d/tv/dlna

Konfiguracja DLNA podstawy EN https://campaign.odw.sony-europe.com/tvme/mySony/my008/BRAVIA_DLNA_EN.pdf

Szerzej opisana konfiguracja + rozwiązywanie problemów http://www.sony.pl/discussions/thread/181593?tstart=0

Zachęcam najpierw do skorzystania z tego sposobu. Dużym plusem jest łatwość połączenia (szczególnie, że Twój TV ma zawisnąć) do tego nie musisz wydawać pieniędzy.

Jeśli będziesz czół, że DLNA to nie to i nie jest dla Ciebie - zawsze możesz dokupić Blu-Ray z obsługą *.mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...