Skocz do zawartości
cureman

Czyszczenie LCD.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako posiadacz LCD Sony 55 HX 855 kupiłem do czyszczenia ekranu specjalne chusteczki wilgotne .Jako ze mam małe dziecko w domu to ekran jest często popalcowany .Mam pytanie czy takie czyszczenie dwa ,trzy razy w miesiacu jest bezpieczne dla powłoki telewizora.Boje sie czy te chusteczki mi nie uszkodzaja powłoki ? W linku fotka tych chusteczki ,niby znana firma itd.

Co o tym sądzicie ?

http://imageshack.us/photo/my-images/835/imageaag.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty, po to wymyślili specjalne chusteczki aby powłoka w LCD czy LED- ach nie uległa uszkodzeniu czy zarysowaniu. To już szybciej się uszkodzi od palcowania go niż wycierania. Ze swojego doświadczenia wiem, że raczej trudno jest zarysować powłoke w tych TV. Jak mi się konczyły specjalne chusteczki to używałem różnych szmatek, ścierek, papierów, chusteczek i nie ma śladu po jakichkolwiek uszkodzeniach ale oczywiście najlepiej jest używać specjalnych. Ja wycieram swój TV raz na tydzień.

Edytowane przez japi-85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie najbezpieczniejsza jest mięciutka mikrofibra lekko zwilżona, osobiście nie wierze w żadne tego typu ściereczki do LCD, nawet samej Gorilla Glass bym tym nie potraktował, a juz samą matrycę to juz za żadne skarby.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi chusteczkami czyszcze ekran Ipada3 i wszystko jest ok bez problemów.Wolalem sie upewnić na forum czy takie produkty sa bezpieczne dla tv.No bo producent który umieszcza na opakowaniu oznaczenie ze jest to produkt przeznaczony do tv LCD ,plazm i uszkodził by ekran dostał by masę wniosków o odszkodowanie za zniszczenie ekranu.

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam czyściłem ekran monitora podobnymi ściereczkami i nie widziałem problemów z tym. Jeśli chodzi o telewizor to myślę, że nie uszkodzą one Gorilli Glass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...