Skocz do zawartości
Kevorkian

Dekoder Wiwa HD-95 nie znajduje wszystkich kanałów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem:

W celu odbioru również kanałów cyfrowych na moim starym telewizorze LCD zakupiłem dekoder dvb-t Wiwa HD-95. Podłączyłem, zgodnie z instrukcją, antenę do dekodera, a sam dekoder połączyłem z telewizorem poprzez kabel SCART. Radość z wyszukiwania kanałów cyfrowych (mam nawet program 1 TVP w HD) szybko się skończyła, kiedy licznik zatrzymał się na 37 kanałach, gdy tymczasem mam w swojej osiedlowej kablówce około 80 w sumie (cyfrowych i analogowych)! Próbowałem coś poradzić poprzez powrót do "ustawień producenta" oraz wyszukiwanie w opcji "wszystkie kanały", ale dalej jest to samo - wyszukuje tylko 37 kanałów i koniec.

Czy ktoś może miał podobny problem? Co można zrobić (sprawdzić), żeby odbierać pełny pakiet kanałów z kablówki?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuner który kupiłeś odbiera tylko i wyłącznie kanały naziemnej telewizji cyfrowej. Jest ich właśnie około 27.

Nie wiem w jakim formacie nadaje twoja kablówka, nie wiem czy nie jest przypadkiem kodowana.

Tak czy inaczej Wiwą nie odbierzesz ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Jak to jest w takim razie, że są pokazywane WYŁĄCZNIE kanały cyfrowe??? Widziałem jak to wygląda w przypadku telewizora z wbudowanym dekoderem dvb-t (również w przypadku kablówki) - po prostu najpierw pokazuje kanały cyfrowe, potem analogowe (z numeracją od 1). Dlaczego więc tutaj kanały analogowe są niejako blokowane przez dekoder? Czy to typowe działanie? a może dotyczy tylko tego konkretnego modelu?

Kupując dekoder nikt mnie w sklepie nie ostrzegł, że będzie on blokował sygnał analogowych kanałów z anteny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder (jak chyba wiekszosc, o ile nie wszystkie takie dekodery) zawiera jedynie tuner telewizji cyfrowej DVB-T. Nie zawiera tunera analogowego, więc nie może odbierać telewizji analogowej - tak nadawanych przez nadajniki telewizji naziemnej, jak i przez kablowej. On niczego nie blokuje, po prostu nie ma możliwoci odbioru kanałów analogowych. Odbiorniki telewizyjne zawieraj najczęśćiej obydwa typy tunerow - analogowy i cyfrowy - te drugie czasem w kilku odmianach (naziemnej DVB-T, kablowej DVB-C, satelitarnej DVB-S/S2). Wszystko musi być w specyfikacji technicznej i instrukcji obsugi.

W opisywanym przypadku pozostaje odbieranie kanałów nadawanych analogowo, tak jak do tej pory przez odbiornik telewizyjny, a cyfrowych - przez dekoder po wybraniu w TV wejcia do którego podłączony jest dekoder.

Edytowane przez moscow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jest dla mnie jasne, mam tylko ostatnie, techniczne pytanie: jak w takim razie oglądać wszystkie kanały (cyfrowe i analogowe) z osiedlowej sieci kablowej?

Czy potrzebne jest jakieś "rozgałęzienie" z gniazda antenowego i podłączenie przewodu antenowego zarówno do dekodera, jak i telewizora, czy... no właśnie - jakie najlepiej (i najprościej) rozwiązanie zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder posiada wyjście RF Loop Through. Antenę podłącza się pod RF IN, drugim przewodem antenowym wspomniany 'RF Loop' z wejściem antenowym odbiornika telewizyjnego. Dodatkowo HDMI lub Euro do odbiornika telewizyjnego.

Tak jak wspominałem w poprzednim poście aby oglądać programy telewizji cyfrowej będzie trzeba w odbiorniku telewizyjnym ustawić stosowne wejście A/V (to do którego podłączony jest dekoder przez Euro lub HDMI), właczyć dekoder i ustawić go na właściwy program. Aby oglądać programy telewizji analogowej powinno wystarczyć przełączenie odbiornika telewizyjnego na stosowny zaprogramowany program telewizji analogowej.

Powyższe oczywiście przy założeniu, że kanały telewizji analogowej (kablówki) i cyfrowej przychodzą po tym samym kablu. Jeśli np. TV analogowa jest brana "z gniazdka" zamontowanego przez kablówkę, a naziemna telewizja cyfrowa z innej anteny, to podłączamy tą ostatnią do dekodera, a "kablową" do telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...