Skocz do zawartości
  • 0
Terlik87

Toshiba 40TL939 - Jak przestawić Hz

Pytanie

Witam,

Miałem zakupić Telewizor Panasonica, lecz niestety zostałem namówiony ( że niby tamten za drogi co jest gucio porawdą ) na zakup Toshbiy 40tl939 . Mam problem odnoścnie odświeżania. Cały czas TV działa z ustawieniami 50 Hz. Na każdym kanale jak włącze informację to tak jest 50Hz. W specyfikacji powinien mieć 100Hz i do tego te AMR 200Hz. Problem jest dlatego iż jeśli włączę kanały HZ 1080i to po prostu się klatkują, przycinają :( Wie ktoś jak zmienić z 50 Hz na 100 Hz może uda się przestawić?

Jak nieznajdę rozwiązania to chyba sprezentuję TV Mamie, a kupie Sobie Panasonic TX-P50ST50E tak jak chciałem, a nie się posłuchałem dziewczyny, że za drogi... tak się ma jak się niechce wydać więcej na coś pożądnego :( ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To co pokazuje Ci telewizor to info dot. sygnalu wejciowego, ktory na europejskich satelitach ma 50hz, czyli wszystko jest OK. Jeeli co klatkuje i skacze to albo przez zaniki sygnalu telewizyjnego, klatkowanie tak się objawia na tv cyfrowej, albo jest to judder - http://hdtvpolska.co...e-na-to-uwage/#

Judder moesz akurat zlikwidować funkcją AMR "200Hz"

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuję za to, że odpisałeś. Trochę się uspokoiłem. Próbowałem i szczerze mówić nie wiem jak z funkcją AMR zlikwidować to "klatkowanie". Najbardziej widać na TVN Turbo HD lub na filmach akcji np. na HBO HD, lub Canal + HD, :( Do tego nie wiem czy TV jest dobrze skalibrowany, ani jak go dokładnie skalibrować :/ Może mógłbys podpowiedzieć :) prosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuję za to, że odpisałeś. Trochę się uspokoiłem. Próbowałem i szczerze mówić nie wiem jak z funkcją AMR zlikwidować to "klatkowanie". Najbardziej widać na TVN Turbo HD lub na filmach akcji np. na HBO HD, lub Canal + HD, :( Do tego nie wiem czy TV jest dobrze skalibrowany, ani jak go dokładnie skalibrować :/ Może mógłbys podpowiedzieć :) prosze :)

W menu obrazu powinieneś mieć funkcję "AMR 200Hz" i ustawienia "Wyłączony, Standardowe, Wygładzony". Weź na "Wygładzony" i skokowy ruch powinien zniknąć. Kalibracja nie jest czymś co sam możesz przeprowadzić. Potrzeba do tego urządzeń pomiarowych itp. Samemu możesz pobawić się ustawieniami tak jak Ci pasuje. Najlepiej odpal sobie plansze testowe burosh ze zdjęciami, albo dobry film i zatrzymaj na twarzach i ustawiaj tak żeby wyglądały naturalnie :) Pewnie tryb Hollywood będzie najbliższy poprawności.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W menu obrazu powinieneś mieć funkcję "AMR 200Hz" i ustawienia "Wyłączony, Standardowe, Wygładzony".

Ustawiłem na STANDARDOWY :) aby nie było widać Tych rozmyć głów. Jest w miarę ok. Typ kolorów ustawiłem na STANDARDOWY :) chyba też jest najlepiej. DZIĘKUJĘ :) Za wszystko :)

Edytowane przez Terlik87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W menu obrazu powinieneś mieć funkcję "AMR 200Hz" i ustawienia "Wyłączony, Standardowe, Wygładzony".

Czy macie na myśli Clear Scan? Czegoś takiego jak "AMR 200Hz" w ustawieniach nie widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...