Skocz do zawartości
janusz67

GK802(Zealz) 4-rdzeniowy Mini PC/TV Dongle

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem 4-rdzeniowy następca starszych dongli:

UG007, UG802, MK808, MK802, MK802III, MX1/MX2, Neo G4 .......etc.

Z recenzją, opisem tego urządzenia można zapoznać się na forum www.ArmTvTech.com

tekst oryginalny http://www.armtvtech....php?f=50&t=932

wsparcie http://blog.geekbuyi...tv-stick/gk802/

Obecna cena to 99$, specyfikacja http://www.geekbuyin...ack-312807.htm, 95$, http://www.aliexpress.com

gk8022.jpggk8021.jpg

________________________________________________________________________________________________________________________

F I R M W A R E

ANDROID

20.12.2012

29.12.2012

14.01.2013

Po wyprzedaniu pierwszej serii produkcyjnej (500szt.) nazwijmy ją "Beta", Geegbuying wprowadził do sprzedaży następną z nieco zmodyfikowanym firmware - prawdopodobnie zmieniono Chip WiFi. Poniższe firmware dotyczy tylko GK802 (II partia).

  • Rooted_Clean_GK802_1-12-13 obraz (*vhd* rozmiar 1,13GB) na wewnętrzną (NAND Flash) kartę microSD - nie dotyczy pierwszej serii produkcyjnej.

LINUX

02.01.2012

11.01.2013

________________________________________________________________________________________________________________________

Wgrywanie obrazu przez Recovery

Opis wgrywania obrazu firmware (Android/Linux) na wewnętrzną kartę

1. Pobierz i zainstaluj program Winimage.

2. Pobierz obraz firmware (plik *vhd*)

3. Rozpakuj ( xxxx.zip) pobrany firmware.

4. Kartę microSD włóż do adaptera a nastepnie podłącz do PC.

5. Otwórz Winimage i w menu Disc wybierz Restore Virtual Hard Drive Image on physical drive.

6. Wybierz plik vhd rozpakowany z pliku zip. (Należy pamiętać, aby wybrać kartę SD jako dysk fizyczny!)

7. Poczekaj na zakończenie procesu, zamknij Winimage, wyjmij kartę z czytnika i włóż do wewnętrznego czytnika GK802.

________________________________________________________________________________________________________________________

Edytowane przez janusz67
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy można wgrać soft z hi-802 To praktycznie to samo (tak z ciekawości) Czy nieprawidłowy rom może zniszczyć tryb recovery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GK802 posiada (po zdjęciu obudowy) wymienną pamięć NAND w postaci karty micro SD, dostępne obrazy romu dla GK802 zawierają w sobie recovery, nie wiem natomiast jak to jest w przypadku romu dla hi802. Dużym plusem dla testerów tego urządzenia jest właśnie wymienna (nie wlutowana na stałe) pamięć flash.

Opis instalacji firmware na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moge sobie kupic sobie dodatkowa pamiec, instalowac na niej oprogramowanie, podmienic, robic testy, a w ostatecznosci wlozyc stara pamiatke i mam wszystko ok. Rozumiem tez ze moglbym sobie zmieniac wewnetrzne microsd na szybsze i wieksze. ?

Wysyłane z mojego GK802 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, a opis instalacji, komentarze, obraz do pobrania znajduje się TU

Niestety, ale praktycznie potwierdzić tego nie mogę, ponieważ nie posiadam tego urządzenia a mam taką nadzieję, że grono posiadaczy GK802 będzie się powiększać co pozwoli mi dokonać wyboru przy zakupie w przyszłym miesiącu Odroida lub GK802, różnica w cenie obecnie jest kusząco znacząca chociaż z góry wiadomo że to dwa zupełnien inne urzadzenia, ale nie wykluczam że właśnie Zealz (oraz stopniowy spadek ceny) może mieć w przyszłości lepsze wsparcie i popyt biorąc dla przykłądu szeroko opisywany na tym forum 2 rdzeniowy MK808.

PS.

tak dla sprawdzenia wgrywałem przy pomocy winimage obraz vhd na kartę 8GB, proces zatrzymał się na 97% - zabrakło (2-3MB na fat32) miejsca na karcie :unsure:

Edytowane przez janusz67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem natomiast jak to jest w przypadku romu dla hi802.

Też ma wymienne mSD.

(4.40 min.)

Apropo czym się różni Hi-802 od GK802? Mnie to wygląda na to samo, tylko może inna firma.

Bardzo mi się podoba ten mini PC.Jakby miał 2x USB to bym od razu zamawiał, a tak póki co poczekam aż takie będą.

Edytowane przez michalb77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej tendencji do miniaturyzacji raczej większej ilości portów bym się nie spodziewał, ale może......., natomiast co za problem podłączyć aktywnego huba?

__________________________

Edit

Nie chcę twierdzić, że są to te same urządzenia na 100%, ale można przeczytać o HI802 na tym forum KLIK, można już go kupic na Aliexpress za 100$

Edytowane przez janusz67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ci z Hiapada ukradli projekt, dlatego praktycznie jest to to samo, ale jak wiemy w chinach nie kradzieży własności intelektualnej ;). Z USB to nie problem dokupiłem aktywnego HUBa i działa bezboleśnie, plus klawiatura i musz 2,4 g z logitecha, pendrive dyski bez problemu. W większości powinno ruszyć wszystko co ma opis że działa z linuxem z jądrem 2.6 . Na wszelki wypadek dokupię 16 gb na rom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to tak rozwiążę z tym HUB'em. Chciałem jak najmniej kabelków, ale w poprzednich wersjach występowało microUSB, więc i tak trzeba by zastosować przejściówkę do pendriva. Zastanawia mnie zasilanie HUB'a, masz podłączone? Jak podłączę tylko myszkę i pena to zasilania nie potrzeba?

housik masz może kino domowe? Czy tylko do TV podłączone?

Edytowane przez michalb77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypiąłem zasilanie z HUBa. i puściłem fimmik w full hd. działa bez problemu, więc zasilacz wytrzymuje.

a6aga8ut.jpg

Wysyłane z mojego GK802 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie wiele się nie wypowiem. Filmy oglądam na plaźmie + wdtv live i mi ta kombinacja wystarcza. Ogólnie z filmami nie widzę jakiegoś problemu, FullHD bez problemu - mxplayer i bestplayer na hardware (mxplayer trochę dziwnie się zachowuje jak się w czasie filmu grzebie w opcjach). Mogę jeszcze sprawdzić Władcę pierścienia w jakiejś wypasionej wersji 15 gb. Dźwięku to raczej nie mam jak testować wszystko idzie przez hdmi

Wysyłane z mojego GK802 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o dźwięk, jak z przepuszczaniem z TV na ampli.

Mogę też bezpośrednio pod ampli podłączyć, bo mam wejście HDMI, ale wolałbym bezpośredni do TV podłączyć.

__________________________

Edit:

Teoretycznie powinno przepuszczać, bo skoro z laptopa przepuszcza to z mini PC też powinno. Tylko nie wiem jak z dźwiękiem DD i DTS (mój TV ma ten dekoder). Cy to zależy od playera zainstalowanego na androidzie?

Edytowane przez michalb77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

housik

Czy wgrywales juz rom z hi802 ? Jaki firmware masz obecnie zainstalowany? Moze przedstawisz wlasna recenzje, co dziala a z czym jest problem, ogolne wrazenia, zrzuty ekranu etc. Wnioskuje, ze masz gk802 z twoich wypowiedzi na innym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

housik

Czy wgrywales juz rom z hi802 ? Jaki firmware masz obecnie zainstalowany? Moze przedstawisz wlasna recenzje, co dziala a z czym jest problem, ogolne wrazenia, zrzuty ekranu etc. Wnioskuje, ze masz gk802 z twoich wypowiedzi na innym forum.

nie jeszcze nie wgrywałem, ale kupiłem już sobie nową kartę i normalnie przez czytnik wgrałem kopie systemu. włożyłam jako NAND i zadziałało. Więc można zacząć eksperymentyć bo praktycznie sprzęt nie do uszkodzenia przez wgrywanie lewego softu. Niestety ostatnio jak miałem w nocy czas, to nie dało się softu ściągnąć do hi802. spróbuję to zrobić dzisiaj i dam znać. Swoja drogą włożyli tam class 4- 8 gb . Kupiłem class 10 , 16 gb

Edytowane przez housik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forum Arm.... wgrał fabryczny obraz na Sandisc ultra stwierdzając, że ogólnie system pracuje zauważalnie szybciej.

Poza tematem....

Ciekawostką jest to, że egzemplarze pochodzące z nowej partii produkcyjnej mają problem z wifi, rootowaniem, mrożeniem obrazu przy aktualizacji alternatywnego firmware, ale jest już dostępna poprawka. Wychodzi na to, że pierwsza beta partia GK802 ròżni się od obecnie produkowanych i sprzedawanych.

Edytowane przez janusz67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jak widac soft z hi802 dziala na gk802 wgrany przez recovery. Narazie wstepnie wszystko dziala

Wysyłane z mojego HiPAD za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...