Skocz do zawartości
lukaszr

TV 46-37 cali, do 5500 zł, programy sportowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

naczytałem się już tyle, że można zgłupieć. Może zapytam mądrzejszych od siebie i będących mocno na bieżąco na co skierować moją uwagę w wyborze TV. Poniżej są preferencje mojego wyboru.

Staram się wykorzystywać TV głównie do oglądania kanałów w HD (o ile w PL można nazwać to HD) - oglądam filmy i programy sportowe (mecze). Zależy mi więc na dość szybkim odświeżaniu. Żona ogląda różne rzeczy więc tutaj ciężko mi jakoś sprecyzować, ale na pewno nie ma takich wymagań jak ja. TV będzie w pomieszczeniu 15m2, oglądany z powiedzmy 3m. Źrodłem sygnały będzie dekoder N.

Będę wdzięczny za podpowiedzi. Kilka modeli mam na oku np. Panasonica TX-L47WT50E, ale już sam nie wiem czy to dobry wybór.

Pozdrawiam i dziękuję

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 cali to zdecydowanie za mało jeśli chcesz oglądać tv z 3 m.

Proponuję przeczytać http://hdtvpolska.com/topic/28236-mega-test-lg-led-3d-47lm765s-vs-sony-46hx850-vs-samsung-es8000-vs-panasonic-st50/page__st__0

Ja po przeczytaniu tego tekstu zdecydowałem się na sony i jestem przeszczęśliwy z wyboru. Nie jestem fachowcem ale z punktu widzenia zwykłego widza wrażenia z oglądania tego tv zarówno sportu filmów jak i grania na konsoli są bezcenne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 cali to zdecydowanie za mało jeśli chcesz oglądać tv z 3 m.

Proponuję przeczytać http://hdtvpolska.co...t50/page__st__0

Ja po przeczytaniu tego tekstu zdecydowałem się na sony i jestem przeszczęśliwy z wyboru. Nie jestem fachowcem ale z punktu widzenia zwykłego widza wrażenia z oglądania tego tv zarówno sportu filmów jak i grania na konsoli są bezcenne.

Pozdrawiam

Załóżmy, że będę oglądał z 2,5m dokładnie. Nie uważam, że to jest za duży ekran.

Poza tym mówisz o SONY - np. HX850 kosztuje ponad mój budżet, któy i tak został podniesiony. Do tego trzeba dokupić okulary, a to już w ogóle masakra.

Czytałem to, co podrzuciłeś, ale dalej nic mi to nie mówi i ciężko mi wyciągnąć jakieś wnioski. Jedyne co na tą chwilę wiem, że chyba mój wybór skoncentruje się na produktach PANASONIC lub SONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a jaki masz założony budżet?

Co do odległości to przy 3m to by się i 55 cali przydało...

(sam oglądam 50 cali z 3m i żałuję, że mam tak mały TV!!!)

Edit

Sorki, starość, nie radość, napisałeś przecież, że 5500zł.

Napisałeś o filmach i programach sportowych. Nie myślałeś o zakupie plazmy?

http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/4153695

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy tej odległości 46 cali to będzie minimum. Mniejszej przekątnej nie powinieneś nawet brać pod uwagę. Jeśli chodzi o sport, to naprawdę ważna będzie płynność, a taką myślę, że zapewnia Motionflow. Jeśli HX850 jest za drogi, rozważ może niższy model HX750, który myślę, że też zapewni odpowiedniej jakości obraz.

Edytowane przez Mylagos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale też wiemy że kilka pierwszych dni po świętach powinny wpaść jakieś promocje to może nawet hx850 będziesz mógł wyciągnąć za jakieś rozsądniejsze pieniążki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, starość, nie radość, napisałeś przecież, że 5500zł.

Napisałeś o filmach i programach sportowych. Nie myślałeś o zakupie plazmy?

http://www.skapiec.p...19/comp/4153695

Marcinie, myślałem, ale wolałbym urządzenie przede wszystkich z mniejszym poborem mocy ponieważ będzie przez moją żonę na pewno sporo eksploatowane. Lubię obraz z plazm, ale jakoś chciałbym pójść w stronę LED'a pomimo tego, że z czernią jest gorzej.

Myślę, że przy tej odległości 46 cali to będzie minimum. Mniejszej przekątnej nie powinieneś nawet brać pod uwagę. Jeśli chodzi o sport, to naprawdę ważna będzie płynność, a taką myślę, że zapewnia Motionflow. Jeśli HX850 jest za drogi, rozważ może niższy model HX750, który myślę, że też zapewni odpowiedniej jakości obraz.

Tak, programy sportowe to podstawa, a i mniejszego TV nie będę brał pod uwagę. Chciałbym mieć możliwość nacieszyć się chociaż tym aczkolwiek bardzo lubię oglądać różne programy popularno-naukowe w HD np. na kanałach typu Discovery. Muszę pomyśleć nad tym HX750 lub HX850. Zobaczymy jak to będzie wyglądało cenowo.

Może ktoś przy okazji napisałby jakiś krótki wniosek na temat porównania Panasa WT50E oraz Sony HX750/HX850 ??? Byłbym zobowiązany.

Doskonale też wiemy że kilka pierwszych dni po świętach powinny wpaść jakieś promocje to może nawet hx850 będziesz mógł wyciągnąć za jakieś rozsądniejsze pieniążki.

Przyznam szczerze, że właśnie na ten okres zaraz po Świętach trochę liczę - może to pozwoli mi podjąć łatwiej decyzję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...